Panevėžyje žiauriai sūnaus netekusi mama kaltininko už grotų gali ir neišvysti

Panevėžyje pradedama nagrinėti rezonansą sukėlusi 17-mečio gimnazisto nužudymo byla. Jaunuolis nuo nepažįstamo užpuoliko peilio dūrių negyvas krito vėlų gruodžio vakarą netoli namų automobilių stovėjimo aikštelėje. Ir nors policija žudiko ieškojo beveik pusmetį pričiuptas įtariamasis iki šiol nepripažįsta kaltės. Tiesa, ir įrodžius 20-mečio kaltę panevėžietis vistiek išvengs ilgos bausmės, nes žmogžudystę jis įvykdė likus mėnesiui iki pilnametystės.

Po net dviejų metų nežinios, kai 2017-tų metų vėlų gruodžio vakarą, dūriu į krūtinę automobilių stovėjimo aikštelėje greta daugiabučių buvo nužudytas 17-metis gimnazistas. Pagaliau teismo salėje motina su dukra išvydo sūnaus nužudymu kaltinamą asmenį.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 2017-tais žiauriai sūnaus netekusi mama kaltininko už grotų gali ir neišvysti

Dabar jau 20-metis Tadas Jankūnas į posėdį atvyksta iškelta galva ir vienas. Iš areštinės išleistas panevėžietis beveik metus laisve mėgaujasi su apykoje. Tuo metu nužudytojo motina vos rinkdama žodžius prisipažįsta – ši akistata jai labai skaudi.

„Ne, ne klausimas čia yra, jis tik didėja skausmas“, – sako aukos mama Sandra Grocienė.

Panevėžietė nesupranta, kodėl ramaus ir nekonfliktiško būdo jos sūnus netoli namų išvis buvo užpultas. Tokio atsakymo neturi ir nukentėjusių advokatas. Bylos duomenimis, nužudymu kaltinamas jaunuolis 17-mečio visiškai nepažinojo.

„Jis buvo nuostabus vaikas, aš jokių problemų neturėjau dėl jo. Visiškai. Niekas neaiškiau. Nežinau, nežinau už ką ir kodėl“, – pasakoja S. Grocienė.

„Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga visada išlieka tam tikros abejonės, netikrumo jausmas, užtikrintumo labai nėra, kad mes galėtume pasakyti, kad tikrai yra kažkas konkrečiai kaltas. Tas žmogus, kuris bus dabar teisiamas“, – teigia advokatas Arvydas Penelis.

Nukentėjusių moterų advokatas baiminasi, kad plonais siūlais susiūta byla nesubliukštų. Nuo pat pradžių tyrimas ėjosi labai sunkiai – po nužudymo įtariamojo paieškos truko beveik pusmetį. Mat niekas nematė, kaip buvo užpultas ir nužudytas vienuoliktokas. Jaunuolį gulintį kraujo klane atsitiktinai rado praeivis. O ir pričiupus tariamą žudiką, šis atkakliai viską neigė. Beje, iki šiol dar nerastas ir nužudymo įrankis – peilis.

REKLAMA

„Neįvykdžiau, patraukit, nieko nepripažįstu aš“, – kalbėjo kaltinamasis Tadas Jankūnas.

„Pasitikim teismu, kaip jis spręs, pakanka, nepakanka tų duomenų, kad būtų galima pripažinti kaltu tą asmenį ir, manom, kad galutinis teismo sprendimas išspręs klausimus visus“, – sako A. Penelis.

Kaltės nepripažįstančio Jankūno aktyviai ginti stojo ir advokatė. Ši priminė nekaltumo prezumpciją, kai esą tik teismas turi teisę įrodyti kliento kaltę. Tiesa, jei teismas ir pripažins 20-metį kaltu, šis vistiek išvengs ilgų metų kalėjime, nes nusikaltimas įvykdytas mėnuo iki jam tampant pilnamečiu.

„Proceso dalyviai yra nepilnamečiai. Tai nekeičia reikalo esmės – procesas vyksta pagal tai, kas buvo įvykio dieną“, – pasakoja advokatė Kristina Rutkauskienė.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamas 20-metis ne kartą teistas už vagystes, paskutinis teistumas iki šiol neišnykęs.

Aukos artimieji iš kaltinamojo prašo priteisti neturtinės žalos. Mama pateikė 100 tūkstančių eurų, o brolio netekusi sesuo dar 40-ties tūkstančių eurų ieškinius.


Rašyti komentarą...
J
JUOZAS
2020-01-30 21:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
TEISYBE TURI TRIUMFUOTI KA NUSIPELNEI TURI IR GAUTI KAS JUS PER ZMONES KAD BANDYTUS GINAT NA IR TAM 20 METIS GALI PAPULTI I TOKIA SITUACIJA KAI JIS BUS NUDURTAS TAI KAIP ATRODO NA ZMOGZUDIS IR VISKAS PASAKYTA !!!!!
Atsakyti
-1

A
Anonimas
2020-01-30 22:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jums belieka kreiptis į Aukščiausiąjį,Kuris yra aukščiau visų valdžių teisinių ar neteisinių ir neabejokit Jis įvykdys Savo Teisingumą.Jei jūs netikinti tai vis tiek labai gaila ir jūsų sūnaus ir jūsų,o tie,kurie yra abejingi jūsų skausmui ir jiems nieko nereiškia jauno žmogaus mirtis,nes tai ne jų artimas jau dabar yra testuojami Kūrėjo testu kaip atlieka savo pareigas.Yra dėsnis "Bet koks blogis,bet koks abejingumas ypač motinai,netekusiai savo vaiko,bet koks ignoravimas teisingumo atneš pasekmes".Labai gaila,jei taip vyksta Lietuvoje.
Atsakyti
-2

S
Stefanija
2020-01-30 23:27:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu kad tokie dalikai vyksta, ypatc gaila nuzudyto jaunuolio tevu. Skaityk isaugino sunu ir cia nebeturi. Aisku jokie pinigai gyvybes neatkels, bet teismas turetu proprocingai turetu ivertynti zala, ir paskirti tokia bausme kad nekiltu noro kitiems taip daryti bausti ko griesciau, nes itaremasis kaip niekur nieko nebutu buve ar isvis mones tiek suizulejo kad nieko nebejausti. Ar prokurorai daro tokia klaida pateikdami is lempos itarimus? Ka tas jaunuolis sau galvoja ar dar visus padurninti. Nu baisu uz tai vien turetu teismas sugriestinti bausme.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų