• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomą Panevėžio krašto šeimyną teismo bausmė pasivijo kone po dešimtmečio. Dabar jau buvusios globėjos sutuoktinis pripažintas kaltu dėl mažamečių globotinių žaginimo ir prievartavimo.

Žinomą Panevėžio krašto šeimyną teismo bausmė pasivijo kone po dešimtmečio. Dabar jau buvusios globėjos sutuoktinis pripažintas kaltu dėl mažamečių globotinių žaginimo ir prievartavimo.

REKLAMA

O pati globėja – dėl piktnaudžiavimo globėjos teisėmis. Ji žinojo apie sutuoktinio nusikaltimus, bet vaikų neapsaugojo. 76-erių metų buvęs šeimynos tėvas teismo salėje prieš posėdį neslepia nerimo.

„Ńeaišku, kaip teismas pažiūrės“, – sako nuteistasis Vidmantas Grigaliūnas.

Šeimynos tėvas kaltinamas žaginęs, prievartavęs ir tvirkinęs mažametes ir nepilnametes globotines. Nukentėjusiųjų byloje – šešios, dvi iš jų ir šiuo metu dar nepilnametės. Vyras kaltės kratosi.

„Išsigalvojo, sukūrė kažkokią pasaką nebūtą. Pasipelnymo, grynai pasipelnymo tikslu“, – tikina V. Grigaliūnas.

Sutuoktinį gina ir teisiamųjų suole atsidūrusi globėja. Bylos duomenimis, ji žinojo apie sutuoktinio nusikaltimus, tačiau vaikų neapsaugojo. Moteris buvo teisiama dėl piktnaudžiavimo globėjos teisėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Bylą Panevėžio apygardos teismas nagrinėjo uždaruose teismo posėdžiuose. Po maždaug metus užtrukusio proceso teismas šiandien paskelbė verdiktą. Ilgametės globėjos sutuoktinį pripažino kaltu.

REKLAMA

„Vidmantui Grigaliūnui paskirti galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą šešeriems metams“, – kalba teisėja Jolanta Raščiuvienė.

Kalta teismas pripažino ir šeimynos motiną.

„Gražinai Grigaliūnienei paskirti galutinę subendrintą bausmę lasvės apribojimą devyniems mėnesiams, įpareigojant ją per 4 mėnesius nuo šio įsiteisijimo dienos atsiprašyti nukentėjusiųjų“, – sako J. Raščiuvienė.

Išgirdęs teismo sprendimą vyras nekalbus: „Ar jūs norit kalbėt? – Ne. – Tiesiog trumpai, kaip vertinat? – Nenori, negalima.“

REKLAMA
REKLAMA

Sutuoktinį buvusi globėja gina ir po teismo sprendimo.

„Aš su juo 50, su virš 50, tai jei jis būtų tvirkinęs, tai būtų tvirkinęs jaunas. Nebuvo taip, jūs manes nepažįstat. Teismas pripažino kaltu. Pripažino, bet galima skųsti. Jūs pagalvokit, ne vieno vaiko nėra mušus, skriaudus“, – kalba nuteistoji Gražina Grigaliūnienė.

Bylos duomenimis, mažametės ir nepilnametės mergaitės žaginamos ir prievartaujamos šeimynos namuose galėjo būti beveik 7-erius metus. Pasak prokurorės, ši byla neeilinė, prireikė itin kruopštaus tyrėjų darbo, nes po nusikaltimų praėjo daugiau nei dešimtmetis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Duomenų rinkimas praėjus tiek laiko, kai ypatingai tokie seksualinio pobūdžio nusikaltimai, ypatingai latentiški, jie padaromi vienas ant vieno, kaip sakoma, reikėjo įdėti daug pastangų“, – tikina prokurorė Sandra Povilonienė.

Teismo sprendimu Grigaliūnai nukentėjusiosioms turės sumokėti per 16 tūkstančių eurų.

Kaltu pripažintas ir šeimynos motinos brolis. Jis kaltinamas žinojęs, bet teisėsaugai nepranešęs apie sunkius seksualinius nusikaltimus.

Na, man tai labiau panašu į pasipinigavimą. Kuo tai baigsis? Ogi tuo, kad niekas nebenorės globoti šiuolaikinių vaikų...
Nekalta žmogu nuteisti....
Nuteisė nekaltą žmogų. Nes jeigu abejonės kyla- negalima teisti. O čia net įrodyti nieko neįmanoma po tiek laiko,, ir nuteisiamas žmogus. Siaubo filmas kažkoks. LT nesaugu gyventi dėl supuvusios teisinės sistemos. Tai mano nuomonė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų