Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį kaltais dėl šeimynoje vykdytų nusikaltimą pripažino šeimynos įkūrėją, jos sutuoktinį ir jų giminaitį. 

Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį kaltais dėl šeimynoje vykdytų nusikaltimą pripažino šeimynos įkūrėją, jos sutuoktinį ir jų giminaitį. 

REKLAMA

Įkūrėjos sutuoktinis pripažintas kaltu dėl mažamečio ir nepilnamečio išžaginimo, mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei pasikėsinimo išžaginti nepilnametį asmenį.

Jam skirta galutinė šešerių metų laisvės atėmimo bausmė, BNS pranešė teismo atstovė Jolita Gudelienė. Tačiau vyras išteisintas dėl jaunesnio nei 16 metų asmenis tvirkinimo.

Šeimynos įkūrėja pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo globėjos teisėmis, jai skirti devyni mėnesiai laisvės apribojimo, moteris įpareigota per keturis atsiprašyti penkių nukentėjusiųjų.

Globėjų giminaitis pripažintas kaltu dėl nepranešimo apie nusikaltimą, jis nubaustas 1,3 tūkst. eurų bauda. Vienai nukentėjusiajai priteista 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, kitoms po 500 eurų, po 1-3 tūkst. eurų žalos atlyginimo.

REKLAMA

1 tūkst. eurų neturtinės žalos nukentėjusioms turės atlyginti šeimynos giminaitis, likusius ieškinius turės padengti globėja ir jos sutuoktinis. Teismas paliko laikiną nuosavybės teisės apribojimą nuteistųjų žemės sklypams, kol nebus padengti civiliniai ieškiniai. 

Byla išnagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose. Byla dėl septynerius metus prieš globojamas nepilnametes ir mažametes vykdytos seksualinės prievartos ir kitų nusikaltimų teismui buvo perduota pernai sausį.

Pasak prokuratūros, nukentėjusiomis šioje byloje yra pripažintos šešios merginos ir moterys, trys iš jų – dar nepilnametės.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad vaikų globėja taip pat žinojo apie vyro daromus nusikaltimus, tačiau dėl nepranešimo apie nusikaltimą ji negalėjo būti teisiama, nes yra jo sutuoktinė.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už nepranešimą apie nusikaltimą neatsako tą nusikaltimą padariusio asmens artimieji giminaičiai ir šeimos nariai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikalstamos veikos prieš mažametes bei nepilnametes globotines šeimynoje galėjo buvo vykdomos 2009-2016 metais. Apie jas pranešė nukentėjusiosios, kai jau nebegyveno šioje šeimynoje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė.

Eilinis katalikų pedo tinklas. Reiktu dar vaiku teisiu darbuotojus nuteisti kurie atima vaikus iš normaliu šeimu ir atiduoda pedofilam už kyši
O kiek gauna, kai pavagia kaimyno vištas? Bjaurybes....pakabinti už vieno galo miesto aikštėje....
"Garsioji Panevezio seima", isgirta
"Garsioji Panevezio seima", isgirta
ir apdovanota ivairiais titulais, visu Lietuvos instanciju, tv veidas. O kas dejosi po uzdanga niekas, kaip visada "nezinojo ir nemate". Man niekada si seima neatode tvari ir sazininga. Niekada. Turejau toki jausma. Tegul juos pasmerkia ne tik visuomene, tauta ir nukenteja vaikai, bet tegul nepamirsta nei Dievas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų