Panevėžyje karantinas nė motais: pacientai veržiasi į poliklinikas

Išaušus karantinui šalyje gyvenimas didmiesčiuose iš tiesų gerokai sulėtėjo, tačiau tik ne Panevėžyje. Aukštaitijos sostinėje dėl visuotinio karantino užsidarius poliklinikoms ir šeimos klinikoms pas medikus nebegalintys patekti pacientai vistiek nuo pat ryto veržėsi pro duris. Didžioji dauguma į rekomendacijas nekišti nosies iš namų moja ranka ir reikalauja siuntimų, reabilitacinių procedūrų, vaistų.

Ant Panevėžio miesto poliklinikos durų griežtas užrašas nieko neįleisti išskyrus tuos kurie karščiuoja. Tačiau gydymo įstaigos durys neužsiveria.

Štai, ką pasakoja pacientai:

„Man vaistų leistis.“

„Sakė, neleis 3 dienom. Ne, be vaistų būsiu. Reikės išgyventi, reikės važiuosiu ir į priėmimą.“

Ir nors pas šeimos gydytojus laisvai patekti nebegalima jau nuo pat aštuonių ryto, pacientai vistiek veržiasi.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Panevėžyje karantinas nė motais: pacientai veržiasi į poliklinikas

O nepatekę lieja apmaudą ir pyktį nieko nenorėdami girdėti, kad šalyje karantinas ir dėl visų saugumo pirminės sveikatos priežiūros centrų darbas pasikeitė iš esmės:

„Kas yra kas yra? Nieko naglai įeina.“

„Jeigu temperatūros nėra kitokia liga žmogus negali mirti gal jis išeis pro duris ir jis iškris ir bus insultas. Aš šiandien vien dėl to ir ėjau jūs pasižiūrėkit aš negaliu pastovėt.“

„Ką aš žinau kas man siūlus ištrauks ką be gydytojų ne iš bato gi siūlus traukti.“

„Jei nesupranta to rimtumo dar sakė čia perdėta, kad čia yra jūsų nesąmonės išsigalvojat čia per daug visko.“

Besibūriuojantiems žmonės slaugytojos kantriai aiškina, kad vaikščioti čia beprasmiška – visos konsultacijos griežtai vykdomos nuotoliniu būdu, o atvykti į gydymo įstaigą galima tik su šeimos gydytojo leidimu.

Be to, mažiausiai dviem savaitėms užsivėrė ir palaikomosios bei ambulatorinės reabilitacijos durys. Dėl to piktinasi ir kiti pacientai:

„Nėra reabilitacijų iki 30 d., nedirbs. Niekur, nu, nedirba reabilitacija, žiūrėkit va.“

„Baimės kaip baimės, bet nenoriu invalidu likti. Ir dabar nieko neišgirdau.“

„Man reabilitacija, trečią numerį renku ir negaliu niekaip prisiskambint. Čia jau pasaulinis maras atėjo.“

REKLAMA

Sumaištis ir rajono poliklinikoje. Karščiuojantys ir nekarščiuojantys lankytojai visi vienodai nori patekti pas medikus. Ir priežastys pasak jų visų – rimtos:

„Aš žinau, kad siuntimas yra jeigu neprapultų siuntimas aš neičiau dabar atėjau noriu pasiklausti. Nu, tai kaukė nuo kitų apsisaugot. O pirštinės pinigėlius kai imu tik tam.“

Šeimos gydytojai ir slaugytojai išplatino atvirą laišką piliečiams kuriame raginant visus būti sąmoningais, nevaikščioti, likti namuose, o prireikus tik skambintis. Bet telefoninė registracija lūžo dar pirmomis valandomis.

Milžiniško srauto neatlaikė ir „Sodra", užstrigo visų biuletenių išdavimas nuotoliniu būdu.

Įvesto draudimo nekišti nosies iš namų neatbaidė ir daugiau panevėžiečių. Prie butų ūkio tarnybos durų nusidriekė nemenka eilė pensininkų būtinai norinčių susimokėti mokesčius, nors mokėjimus už komunalines paslaugas dėl karantino leidžiama atidėti. Tokiu saugumo nepaisymu pačią pirmą karantino dieną darbuotojai pakraupo:

„Jūs pasižiūrėkit, visas miestas pilnas, dabar vaikšto vien tik pagyvenusio amžiaus žmonės mieste, aš nežinau, ar jie čia specialiai taip daro. Jaunimo tai praktiškai nėra.“

Štai, ką pasakoja sutikti pensininkai: 

„Mirt nenorim su skola. Jeigu būtų uždaryta, tai neateitume, dar paskutinių durų neuždarė, dar vaikštom.“

„Visą informaciją mes gaunam, ale va šiandien taip susiklostė, kad reikia susimokėti, norim sodan iš viso išvažiuoti ir užsidaryti, tai va susimokam ir spakaina bėda.“

„O ko čia bijosi, senos esam, nugriūsim, nugriūsim tiek tos.“

„Vieno langelio principas, kad mokėti mokesčius jis tikrai veiks, bet yra rekomendacijos pakabintos, kaip elgtis, kad atstumą išlaikyti, nesibūriuoti, tai, žmonės, būkit supratingi ir tą darykit“, – teigia Panevėžio administracijos direktorius Tomas Jukna.

Nors šalyje paskelbta ekstremali situacija ir karantinas, žmonės raminami, kad „Sodros“, pašto ir kitos numatytos būtinos paslaugos gyventojams nenutrūks ir karantino metu. 

REKLAMA

Pensijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo, ligos, šalpos išmokos bus teikiamos įprastu laiku.


Rašyti komentarą...
D
Dzukas
2020-03-17 17:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dundukai panevezyje gyvena
Atsakyti
0

N
Nuomone
2020-03-18 20:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Perlenkta lazda, vaistus tikrai galėtų suleisti, šeimos gydytojai ir galėtų sunkius ligonius priiminėti, kažkaip kasininkės maximose ir kitur niekam nerupi, gali ir užsikrėsti,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų