• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į teisiamųjų suolą Panevėžio apygardos teisme sės pusamžis Aukštaitijos gyventojas, kaltinamas dviejų savo dukterų prievartavimu ir žaginimu. Dukteris vyriškis skriaudė šešerius metus. Maža to, mergaičių motina, įtariama, žinojo apie dukrų patiriamą seksualinį smurtą, tačiau tėvo nesustabdė.

Į teisiamųjų suolą Panevėžio apygardos teisme sės pusamžis Aukštaitijos gyventojas, kaltinamas dviejų savo dukterų prievartavimu ir žaginimu. Dukteris vyriškis skriaudė šešerius metus. Maža to, mergaičių motina, įtariama, žinojo apie dukrų patiriamą seksualinį smurtą, tačiau tėvo nesustabdė.

REKLAMA

Negana to, netgi ragino vieną iš mergaičių neprasitarti teisėsaugai. Savo dukras galimai prievartavusiam tėvui gresia iki 15 metų kalėjimo.

Kad toli gražu ne vaikiški žaidimai lydėjo dvi seseris iš Aukštaitijos krašto, paaiškėjo vienai jų sulaukus pilnamestystės. Ir tik tuomet išdrįsus prabilti, kas vyko judviejų su seserimi namuose.  

„Ši skaudi istorija į teisėsaugos akiratį pateko tuomet, kai viena iš nukentėjusiųjų sulaukusi pilnametystės ir bendraudama su psichologe apie tai papasakojo. Psichologės padrąsinta kreipėsi į teisėsaugos institucijas“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

REKLAMA
REKLAMA

Bylos duomenimis, įtariama, kad tėvas savo dvi dukras maždaug šešerius metus seksualiai prievartavo, žagino bei tvirkino.

„Nusikalstamos veikos galimai vyko ilgą laiką, tuo metu, kai mergaitės buvo mažametės, o vėliau nepilnametės. Įtariama, kad nusikalstamos veikos buvo daromos namuose“, – kalba R. Stundžienė.

REKLAMA

Maža to, kad tėvas galimai prievartavo ir žagino dukras, bylos duomenimis, žinojo ir mergaičių motina.

„Tačiau nesiėmė priemonių nei nutraukti tas veikas, nei apsaugoti mergaites nuo tolimesnių jo veiksmų ir net įkalbinėjo vieną iš nukentėjusiųjų nepranešti teisėsaugai“, – tvirtina R. Stundžienė.

Dėl tokių veiksmų motina taip pat sės į teisiamųjų suolą. Beje, abu sutuoktiniai savo kaltės kratosi.

„Abu kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, neigia, kad tokios nusikalstamos veikos galėjo būti įvykdytos“, – teigia R. Stundžienė.

REKLAMA
REKLAMA

Statistika negailestinga, didžioji dalis aukų seksualinį smurtą patiria artimiausioje aplinkoje.

„Prie tokių bylų negalima priprasti, jos žlugdo tokios bylos ne tik tiesioginius jų veikėjus, bet ir mus, pagalbą teikiančius specialistus, kaip gali priprasti prie to, kad tėvas sadistiškai pusę dešimtmečio prievartauja savo vaiką“, – kalba Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė.

Šeima, kurioje ne vienerius metus dvi seserys, įtariama, kentė tėvo seksualinę prievartą vaiko teisių apsaugos tarnybai anksčiau nebuvo žinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tarnyba, skyriaus specialistai sužinojo reaguodami į vaiko teisių pažeidimą. Detalizuoti ir nenorėčiau“, – sako Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjas Panevėžyje Dovaras Nevardauskis.

Pagalbą seksualinio smurto aukoms teikiantys specialistai piktinasi – metų metus vaikai prievartaujami, žaginami savo artimiausioje aplinkoje ir niekas to nė neįtaria.

„Daugumoje tarnybos ieško vaikelių iš nepasiturinčių šeimų, iš rizikos grupių šeimų, ieško sumuštų veidukų, mėlynių žymių ar ten nesiprausęs, nepavalgęs, tačiau mes visiškai nemokame dirbti, nemokame identifikuoti iš taip vadinamų pasiturinčio sluoksnio, kas vyksta ten už uždarų durų“, – teigia K. Mišinienė.

REKLAMA

Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovas tvirtina, kad išties atpažinti seksualinį smurtą artimoje aplinkoje itin sunku.

„Mėlynės, maisto trūkumas, na, yra vizualiai matoma. Seksualinis smurtas, kai vaikai nekalba, mažai kalba arba su specialiaisias poreikiais, na, sudėtinga ir identifikuoti seksualinį smurtą“, – sako D. Nevardauskis.

„Aš tikrai labai atsakingai norėčiau pasakyti, kad, jeigu vaiko teisių apsaugos tarnyba arba vaiko teisių apsaugos kontrolierės tarnyba nesugeba šito padaryti, kurkime naują agentūrą, kuri mums, visuomenei, specialistams, galėtų pateikti atsakymus, kodėl tai vyksta ir kodėl mes to nematome“, – kalba K. Mišinienė.

Pernai tarnybos sulaukė kone 300 pranešimų apie seksualinį smurtą prieš vaikus. Ir tai yra maždaug 60 atvejų daugiau nei užpernai.

Na bet šitie ir dauginasi ,išlenda kaip rupūžės iš po akmens .bausmės labai švelnios išeina ir vėl imasi to pačio.
Sodinkit neverkę!
turėtų sėdėti tol, kol gyvos dukterys. tokie laisvės nenusipelnė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų