Panevėžio daugiabučio gyventojai šokiruoti – pirmininkas pasisavino 45,5 tūkst. eurų

Panevėžyje, Parko gatvėje esančios daugiabučių namų bendrijos pirmininkas nekontroliuojamas beveik dešimtmetį švaistė bendrijos kaupiamąsias lėšas, kol skola gyventojams pasiekė 45,5 tūkst. eurų. Net dviejų daugiabučių gyventojai susigriebė tik kai sulaukė laiškų su įsiskolinimais už šilumą ir elektrą. Pričiuptas pirmininkas, pasirodo, pinigus taškė savo reikmėms.

Apie tai, kad dabar jau buvęs ilgametis namo pirmininkas savinosi bendrijos kaupiamąsias lėšas, gyventojai sužinojo, kai pamatė pradėjusias augti skolas už komunalines paslaugas:

„Kiekvienas butas moka, o kitus mėnesius, pažiūrėkit, mažėja tik. Tai skolos iš kur?“

Parko gatvės 27 daugiabučio Panevėžyje gyventojas Romualdas Butrimas sako išsiaiškinęs, kad taupyti namo pinigai iš sąskaitos po truputį ėmė tirpti po renovacijos 2010 metais:

„Tai lapeliai yra: po renovacijos kaupiamų lėšų, matai, ne didėjo, o mažėjo. Tik buvo 2000 ir jau nebėra, ir skolos didėjo. Jis iš karto, kai renovaciją pradėjom daryti: ir mašinas keičia, ir sode namas.“

Negana to, dėl susikaupusių skolų neseniai ėmė klibinti ir miesto komunalininkai. Paaiškėjo, kad namas dargi skolingas už šilumos ir elektros energiją. Skolos siekia jau keletą tūkstančių eurų. Prispaudus namo buhalterę ši prisipažino, kad pinigus jau seniai vagia bendrijos pirmininkas.

„Kortelę pasiėmė iš buhalterės – viskas, per banką įkiša į bankomatą ir viskas“, – sako gyventojas Romualdas Butrimas.

„Kiek man galimai žinoma iš buhalterės, trūksta 45-46 tūkst. eurų. Ji tą visą žinojo, tik niekam nieko nepasakė, kodėl – negaliu atsakyti“, – pasakoja naujas namo pirmininkas Julius Limantas.

Bendrijos pirmininkas Edvinas Breimelis niekieno netrukdomas net 9-erius metus tuštino ne tik Parko g. 27 namo, bet ir gretimo 29-to daugiabučio gyventojų kauptus pinigus. Suskaičiavus, kad trūksta 45,5 tūkst. eurų, gyventojai kreipėsi į policiją:

„Aš, kaip bendrijos pirmininkas, gavau laišką, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas.“

Kilus skandalui nei buhalterė, nei buvęs namo pirmininkas su žurnalistais bendrauti nepanoro.

REKLAMA

„Jinai (buhalterė) žinojo, bet ji niekam nesakė. Mes gi sakėm: daryk tu susirinkimą, pranešk, aš tikiu, kad ji tai nepasisavino, bet darbo reikalais tu matei, kad pirmininkas su tavim nebendrauja, kur jis išleidžia pinigus? Man atrodo, jis turi priduot dokumentus jai, kur jie išleisti. Nu bet lėta moterytė, sakiau, daryk tu susirinkimą, tu nors save apgink. Sakau, jei tu nieko nedarai, darai įtarimą, kad ir tu tame dalyvauji. Ai, aš neturiu sveikatos“, – teigia buhalterės kaimynė.

„Aš su juo kalbėjau asmeniškai ir dabar kalbu, jis neneigė, kad pasisavino tuos pinigus, bet kodėl ir kaip nesako“, – kalbėjo naujas namo pirmininkas Julius Limantas.

„Į policiją kreipėsi naujai tapęs pirmininkas, kuris įtarė, kad buvęs naudojo neteisėtai ne pagal paskirtį namo kaupiamąsias lėšas. Policija pradėjo tyrimą dėl neteisėto turto iššvaistymo“, – sako policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Su skolų uodega likę gyventojai pikti, nors patys beveik dešimtmetį nesidomėjo namo pirmininko veikla, iki šiol didžioji dalis abejingi susirinkimams:

„Kiek metų mokėjom, 46 tūkstančiai, tai čia ne juokas. Kur nors reikės pinigų – nebėra.“

„Kaupė, kaupė pinigus, o pinigų nėra. Pasirodo pirmininkas iššvaistė. Nu, kur kolektyvinį sodą nusipirko, mašiną gerą nusipirko, dar ir įvairias prekes sau pirko, kiek girdėjau.“

„Paskutiniu metu susirinkimai du buvo, mes kadangi nėjom, nesigilinau. Tiek ir žinom, kad apsivogė ir viskas.“

Priklausomai nuo buto kvadratūros, gyventojai kas mėnesį namo reikmėms skirdavo nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Pasak naujojo pirmininko, taip bendrijos bankinė sąskaita per mėnesį pasipildydavo mažiausiai 700 eurų. Dabar joje nėra nė tūkstančio.

„Nu, žada grąžinti, aš klausiu jo, o kaip tie pažadai išsivystys, tai sunku pasakyt“, – pasakoja J. Limantas.

Susitvarkęs skolas namas ketina atsisakyti bendrijos ir samdytis butus administruojančią įmonę.

 


Rašyti komentarą...
P
Pirmininke
2019-12-26 14:22:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netelpa galvoj toks žmonių abejingumas. Kas metai privalomas ataskaitinis susirinkimas, revizines komisijos metinis aktas, o buhalteres elgesys ar nekompetencija nepaaiskinamas. Kasos, banko ziniarasciuose kas mėnesį matosi kiekvienas nesutapimas, o ji tyli. Patys gyventojai turi save kaltint už abejingumą
Atsakyti
-1

T
Trečias
2019-12-26 14:36:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koopas. Tai nebaudžiamumo pasekmės.
Atsakyti
0

T
Taip ir kvailina
2019-12-26 14:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir pas mus pirmininkė pradėjo vagiliauti,imdama mūsų surinktus pinigus iš bendrijos skelbiasi renginiuose rėmėja jau savo vardu.Svarbiausia kad atsisako daryti susirinkimus nors įstatymas įpareigoja mažiausiai į metus kartą privalo daryti susirinkimus.Gaila kad savivaldybės atsakingos už bendrijų darbą šio darbo visai nedirba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų