Palaiminimą Sinkevičius gavo – tapo jauniausias eurokomisaras istorijoje

Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon de Lajen švenčia pergalę. Europos Parlamentas pagaliau patvirtino jos eurokomisarų kabinetą. Kartu palaiminimą dirbti šioje europinėje institucijoje gavo ir Lietuvos atstovas Virginijus Sinkevičius – jauniausias eurokomisaras istorijoje.

Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen – garsūs aplodismentai ir sveikinimai. Europos Parlamente Strasbūre ji pasiekė didelę pergalę. Po įtemptų intrigų, kai trys iš jos siūlytų kandidatų į eurokomisarus buvo atmesti, parlamentarai pagaliau patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją, kuriai ir pirmininkaus U. Von der Leyen.

Persvara balsavime akivaizdi – 461 balsas prieš 157. Tai reiškia, kad jau šį sekmadienį – mėnesiu vėliau nei planuota – vokietės komanda pradės darbą, o šioje komandoje darbuosis ir Virginijus Sinkevičius, kuris per mėnesį uždirbs solidžią, apie 20 tūkstančių eurų siekiančią algą ir užims Aplinkos ir vandenynų komisaro postą.

„Jei yra nors viena sritis, kuriai reikia pasaulio lyderystės, tai – kova su klimato kaita. Tai – egzistencinis klausimas Europai ir pasauliui. Ir kaip jis nebus egzistencinis, kai 85 procentai 20-yje šalių gyvenančių žmonių susiduria su visišku skurdu, o tos šalys labiausiai ir kenčia nuo klimato kaitos?“, – sako EK pirmininkė Ursula Der Leyen. 

61-erių buvusi Vokietijos gynybos ministrė – pirmoji moteris, tapusi Europos Komisijos pirmininke, kurios kandidatūra į šį postą dar liepą buvo patvirtinta labai maža persvara – vos devyniais balsais. U. Von der Leyen pareigas perima iš Jeanui Claude’ui Junckeriui. Jos komandoje iš 27 komisarų – net 12 moterų ir tai didžiausias moterų skaičius Komisijos istorijoje. Tačiau U. Von der Leyen visgi nepavyko pasiekti žadėtos visiškos lyčių lygybės komisarų gretose.

Ši komanda istorinė dar ir dėlto, kad joje pirmą kartą dėl „Brexito“ nebus Jungtinės Karalystės atstovo.


Rašyti komentarą...
a
as
2019-11-27 19:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
jis tiek nusimano apie vandenynus, kaip as apie fizika.as
Atsakyti
0

v
vi
2019-11-28 20:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra viena jaunesnė moteris, bulgare Marija, berods. Gal klystu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų