Pakaunės gyventojai kenčia jau kelis metus: rytais iš Nemuno – fekalijų tvaikas

Pakaunės gyventojams rytais prie Nemuno tenka mėgautis ne gražia gamta ir tyru oru, o fekalijų tvaiku ir bjauriais teršalais. Ir tai tęsiasi jau ne pirmi metai. Jie įsitikinę, kad kažkas į upių tėvą rytais vis paleidžia kanalizacijos nuotekas. O štai aplinkosaugininkai akivaizdžios taršos nemato, bet sako jau paėmę mėginius.

Bjaurias samplaikas Nemuno pakrantėje fiksuoja pakaunės gyventojai. Žmonės sako, kad šis vimdantis vaizdas ir dvokas ties Kernavės kaimu, Raudondvario pašonėje juos kamuoja jau seniai, bet taršos šaltinio rasti nepavyksta.

„Pradėjau reaguoti, nes grubiai kalbant – „užkniso“. Vieną dieną buvo ypatingai didelė tarša, purvo, srutų, dvokas didelis. Dvokas toks, kad nesupainiosi su niekuo – tai ne puvėsių, tai kanalizacijos, kanalizacijos kvapas“, – sako gyventojas Saulius Mikalauskas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pakaunės gyventojai kenčia jau kelis metus: rytais iš Nemuno – fekalijų tvaikas

Gyventojai pasakoja, kad vandenyje plaukia putos ir bjaurūs gniutulai.

„Plaukia Nemunu va štai tokio dydžio kaip guzai, putos. Ir atitinkamai kvapas toks. Blogas labai, smarvė tarkim fekalijų“, – pasakoja kaunietė Rūta Andriuškevičienė.

Žmonės sako, kad sklinda siaubingas tvaikas: „Negalima nei maudytis, nei žvejoti, nei prieiti artyn prie tos upės.“

Aplinkosaugininkai ramina

Praėjus kelioms valandos srovė nuneša teršalus tolyn ir lieka tik drumzlės. Gyventojai sako, kreipęsi į įvairias aplinkosaugines institucijas, tačiau iki šiol buvę tik daug susirašinėjimo.

Pagaliau į vietą jau atvyko specialistai. Šie sako, kad čia srovė greičiausiai suneša augalų atliekas ir dumblą, todėl ir kvapas nemalonus.

„Apžiūrint visą upę, ir net Nerį matai tą patį vaizdą tai greičiau gamtinės kilmės nešmenys, kurie eina paviršiumi, tai nėra tarša kažkokia antropogeninė.

Paties fakto, kad tai yra tarša nuotekomis ar ,kaip įvardinta, srutomis tikrai nėra – galiu nuraminti“, – teigia aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.

Tačiau gyventojai įsitikinę, kad Nemuną nuodija kanalizacijos nuotekos. Mat teršalai pasipila visais metų laikais ir būtent rytais. Tad jie ironizuoja, kad taip gamtos juk neužprogramuosi.

REKLAMA

„Ta tarša kaip pastebėjau dažniausiai būna anksti ryte ir apie kokią 8 val jau tos putos liaujasi plaukę, jeigu tai būtų gamtinė kilmė – logika sako, kad turėtų plaukti visą dieną, ar pora dienų ištisai daugiau mažiau kažkaip, o tai yra trumpalaikiai“, – kalbėjo S. Mikalauskas.

„Mes čia buvome balandžio mėnesį, mes čia buvom birželį, dabar rugpjūčio pabaiga – negali sakyti, kad vanduo žydi, ar kas čia su juo vyksta. Neužprogramuosi, kad šeštą valandą ta tarša tokiais periodais pasileistų“, – sako R. Andriuškevičienė.

Paėmė mėginius tyrimams

Aplinkosaugininkai sako patikrinę ir įmonės „Kauno vandenys“ nuotekų išleistuvą – jokių pažeidimų ten neradę. Tad svarsto, gal nuo pakrančių sąnašas sukelia paleistas hidroelektrinės vanduo.

„Kyla dėl hidrogeologinių sąlygų, yra stipriai nusėdęs Nemunas ir Nevėžis ir prie menkiausių lygio svyravimų, tikriausiai ir dėl HES, pakeliamos nuosėdos nuo pakrantės ir nešamos ir žmonės gal dėl to labai pergyvena“, – teigia K. Šumskas.

Tačiau į tai gyventojai atsako savais stebėjimais. Aplinkosaugininkai sako paėmę laboratorinius mėginius, juos ištyrus paaiškės taršos kilmė. Atsakymai bus pateikti po dviejų savaičių.


Rašyti komentarą...
S
Slabodke
2020-08-30 15:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gamtininkai padeja ,žiuri tik savo subine,lašišautojai ganksteriauja o tiėm po...ui
Atsakyti
0

Z
Zvejys
2020-08-30 13:29:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putų kamuoliai su lyg kibiro didumo plaukia beveik kiekvieną rytą nuo 4 val iki 8val.O gamtosaugininkai tegul ne apsimeta neziniukais vandens lygio kitimo Lampedziu hidrologijos stotyje praktiškai nėra. Kauno HES dirba iš tekėjimo sąlygomis. Vandens lygio nereguliuoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų