Tokijo olimpiados bokso vyrų turnyre trečiadienį paaiškėjo nugalėtojas svorio kategorijoje nuo 75 iki 81 kg. Rio de Žaneire iškovotą aukso medalį šioje svorio kategorijoje apgynė kubietis Arlenas Lopezas.

Jo varžovu buvo Europos žaidynių vicečempionas ir pasaulio čempionato bronzos medalininkas britas Benjaminas Whittakeris.

A. Lopezas dominavo pirmajame raunde – visi penki teisėjai manė, kad jis boksavosi geriau. Antrajame tik vienas teisėjas pakeitė nuomonę, tačiau didelės įtakos rezultatui tai nepadarė.

Trečiajame raunde britui eigos pakeisti nepavyko – kubietis iškovojo antrą olimpinį auksą paeiliui.

Kubos lengvasvoris boksininkas A. Lopezas Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalyje pranoko azerbaidžianietį Loreną Alfonso, kuris jau užsitikrino bronzos medalį.

Tuo tarpu B. Whittakeris pusfinalyje įveikė rusą Imamą Khataevą, nors šiam buvo pralaimėjęs pirmąjį raundą.

Sunkiasvorių kategorijos virš 91 kg pusfinalių kovose į finalą žengė favoritas uzbekas Bakhodiras Jalovovas. Jis įveikė britą Fraserį Clarke'ą.

Antrajame pusfinalyje triumfavo amerikietis Richardas Torrezas. Jis įveikė kazachą Kamshybeką Kunkabajevą, kuriam kartą teko pabūti ir nokaute. Abu pusfinalio pralaimėtojai apdovanoti bronzos medaliais.