Nuo Antarktidos ledyno atskilo ledkalnis didesnis už visą Niujorko miestą

Didesnis už visą Niujorką miestą ir prilygstantis ištisam Utenos rajonui. Tokio dydžio ledkalnis atskilo nuo Antarktidos ledyno. Mokslininkai mano, kad klimato kaita tam poveikio visgi neturėjo, o dabar akylai stebi, kur pajudės didžiulė ledo sala.

Pirmą įtrūkimą Brunto ledo šelfe mokslininkai pastebėjo dar prieš 10 metų. Tačiau 1270 kvadratinių kilometrų ledkalnis galiausiai nuo Antarktidos atskilo tik dabar. Netoliese, ant 150-ties metrų storio ledo stovinti Britų mokslininkų bazė nenukentėjo, jau seniau ją dėl galimo pavojaus buvo nuspręsta perkelti toliau nuo vieno iš trijų didžiulių įtrūkimų prie kurio ji stovėjo.

Brunto ledo šelfą palydovų pagalba stebintys mokslininkai sako, kad ledkalnio atsiskyrimo nuo ledyno buvo laukiama dar nuo lapkričio, kai ledo masyvas ėmė judėti daug greičiau nei iki šiol. Šis procesas — natūralus, tiesa, didžiulės ledo salos Antarktidos vandynese, mokslininkai paleisti iš akių nežada. Manoma, kad ji gali pajudėti arčiau laivininkystės kelių arba likti šalia Šelfo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų