REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajūriu ties Šventąja vaikštinėjusi moteris nufilmavo jūroje besiprausiantį bebrą. Žvėrelis lyg niekur nieko skalaujamas bangų trynė snukelį ir šveitė savo pilvuką.

Pajūriu ties Šventąja vaikštinėjusi moteris nufilmavo jūroje besiprausiantį bebrą. Žvėrelis lyg niekur nieko skalaujamas bangų trynė snukelį ir šveitė savo pilvuką.

REKLAMA

Medžiotojai įspėja – kad ir kaip mielai gali atrodyti tokios gyvūno pramogos, prie jo artintis pavojinga – bebras gali perkąsti net kaulą, tad, jei pažeis arteriją, smalsuolis gali net mirtinai nukraujuoti.

Bebrą nufilmavo Šventosios paplūdimiu vaikščiojusi klaipėdietė Neringa. Iš jūros išnėręs žvėrelis visiškai į moterį nereagavo. Skalaujamas bangų ramų ramiausiai prausėsi snukutį ir tiek. Nusiplovęs jis ėmėsi pilvuko.

Bebrus pajūryje ar net plaukiojančius Baltijoje yra matęs ne vienas ten vaikštinėjantis žmogus. Klaipėdietė Indrė pasakoja savo įspūdžius.

REKLAMA
REKLAMA

„Sėdėdami ant kranto išgirdome, kaip žmonės šaukia „bebras, bebras!“. Nubėgom pasižiūrėti prie jūros, iš pradžių man netgi šuo kažkoks, bet pasižiūrim, kad tikrai plaukia bebras. Uodega tokia bebriška. Ir jis plaukė uosto vartų link Smiltynėje. Tai labai nustebino“, – pasakoja klaipėdietė Indrė Butenienė.

REKLAMA

Pajūrio gelbėtojai pasakoja, kad jūra besimėgaujančius bebrus mato ankstyvais pavasariais ir vėlyvomis vasaromis. Žvėrelių nevaiko, tačiau poilsiautojus visad įspėja prie gyvūno nesiartinti.

„Kažką daro ant kranto. Kažką kramto, kažką neša ar šiaip plaukioja. Vasaromis deginasi. Žmonėms patarimas – jeigu pamato, prie jų nesiartinti. Nes čia laukinis gyvūnas ir gali įkąsti“, – aiškina Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

O įkąsti gali taip, kad žmogus net mirs – sako medžiotojai. Bebrų dantys labai aštrūs, tad jei perkąs arteriją, smalsuolis gali mirtinai nukraujuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis buvo įkandęs. Perkandęs net kaulą. Tai yra galingas žvėris, kuris nuverčia ąžuolą ir metrinę drebulę. Tai nieko nuostabaus nėra. O dantys yra be galo aštrūs. Taip, kad reikia tikrai atsargiai elgtis su juo“, – sako medžiotojas Valdemaras Zakaras.

Bebrai gyvena gėlame vandenyje – upėse ar ežeruose. Tad tokios maudynės jūroje, kad ir kaip mielai atrodytų žmonėms, pačiam gyvūnui labai kenkia, todėl jį reikėtų sugauti ir nuvežus paleisti jam tinkamoje aplinkoje.

„Visų pirma, mityba sudėtinga jau. Jis gali atrasti ten karkliukų, nėra tokia problema. Tačiau vanduo sūrokas ir jis neturi, kur pasislėpti. Tokių plėšrūnų, kaip vilkas, kur galėtų jį pagauti, paplūdimyje nesutiksim, tačiau žmonės, lapės jį gali trikdyti“, – sako V. Zakaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistų manymu, Šventojoje užfiksuotam bebrui dveji metai. Jį tėvai jau išleido į pasaulį laimės ieškoti. Tad šis migruodamas bei ieškodamas vietos įsikurti, šiek tiek ir nuklydo nuo kelio.

„Daugelio gyvūnų veikla yra instinktyvi. Jis migruoja. Ir kartais numigruoja ne ten, kur jam reikia. Ir žmogus kartais nuklysta ne ten, kur jam reikia“, – teigia V. Zakaras.

Medžiotojai juokauja, kad pajūryje turbūt gyvena labai geri žmonės, mat ne tik bebrai jų nebijo. Gražuolė briedė atėjo atsigerti iš gatvėje telkšančios balos Neringoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų