Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors po Vėlinių laukia įtemptas ir daug neramumų keliantis laikotarpis, šiuo metu yra ir gerų naujienų, teigė Mindaugas Stankūnas, Sveikatos ekspertų tarybos narys. 

Nors po Vėlinių laukia įtemptas ir daug neramumų keliantis laikotarpis, šiuo metu yra ir gerų naujienų, teigė Mindaugas Stankūnas, Sveikatos ekspertų tarybos narys. 

REKLAMA

Statistika lyginant su rudens pradžia – gerėja, sakė M. Stankūnas TV3 žinių „Dienos komentare“.

Kas mūsų laukia po Vėlinių?

Mūsų laukia neramus laikas, nes žmonės kontaktuos ir, jei su savo artimaisiais kontaktuos nesilaikydami rekomendacijų, apie kurias paskutinėmis dienomis prabilo Sveikatos apsaugos ministerija, t.y. jei sergate, jaučiate peršalimo simptomus, susilaikykite nuo kelionių, jei laikas ilgai leidžiamas uždaroje, blogai vėdinamoje patalpoje, ypač su nevakcinuotais asmenimis, tai tikrai galime turėti rimtų problemų.

Jūsų kolegos teigė, kad mūsų reakcija į COVID-19 pavėlavo bent dviem savaitėmis. Ką jūs apie tai galvojate?

Dabar mes galime matyti ir gerų ženklų. Pandemijos pagreitis siekia apie 7 proc. – tai pati žemiausia reikšmė nuo rugsėjo mėnesio pradžios. Tai reiškia, kad mūsų pandemijos plitimas yra gerokai sustojęs.

REKLAMA

Mes jau kurį laiką matome ir sulėtėjusį, praktiškai stabilų mirčių skaičiaus mažėjimą. Tik vakarykščiai duomenys iššoko. Bet ar tai bus ilgalaikės tendencijos, kurios mus pradės džiuginti, dabar yra sunku pasakyti.

O ar mes ketiname imtis kitų priemonių?

Tų priemonių vis yra įvedama, aišku, galėtų būti ir ženklesnės, bet kiekvienos priemonės įvedimas turi būti pasvertas. 

Reikėtų pasakyti ir tai, kai pradedame lyginti situaciją, kuri yra dabar, su situaciją, kuri buvo praėjusiais metais, tai mūsų situacijos yra skirtingos. Nors šiuo metu ir turime tokį patį sergamumo rodiklį, tačiau kiekvieną dieną turime 10 mirčių mažiau, nei buvo prieš metus.

Jei lyginti stacionaro rodiklius – tai pernai metais, gruodžio 16 d., buvo 2350 žmonių gulinčių ligoninėse. Šiandien tas skaičius – 1670. Skirtumas apie 700.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Su vakcinuotais leisti laiką uždaroje patalpoje-pavojinga!
Blogai kai specialistų nuomonės skiriasi.
Iš kur jus jau zinot kiek bus susirgimu,kada baiksit p....i prota visiems.yra durniu kur tiki jusu sapalionem.baikit gąadinti, ereliai su vištos plunksnom.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų