tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Autopiloto“ naudoto automobilio rubrikoje šį kartą apsilankė svečias iš tolimųjų rytų – japonas „Mitsubishi ASX“. Antrasis modelio atnaujinimas buvo pristatytas 2017 metais, o trečiasis – 2019-aisiais ir yra gaminamas iki šiol.

Autopiloto“ naudoto automobilio rubrikoje šį kartą apsilankė svečias iš tolimųjų rytų – japonas „Mitsubishi ASX“. Antrasis modelio atnaujinimas buvo pristatytas 2017 metais, o trečiasis – 2019-aisiais ir yra gaminamas iki šiol.

REKLAMA

Toks „ASX“, kurį išbandė „Autopiloto“ apžvalgininkas Vytenis Kudarauskas, laikomas trečios kartos modeliu todėl, kad Japonijoje jis nešioja „RVR“ vardą, o pirmosios kartos „RVR“ debiutavo dar 1991 metais ir buvo kompaktiškas vienatūris, kuris Europoje žinomas kaip „Space Runner“.

Tuo metu 1997 metais rinkoje pasirodęs antros kartos „RVR“ toliau išlaikė vienatūrio kėbulą, tačiau japonai sukūrė ir šio modelio didesnio pravažumo versiją su aukštesne prošvaisa ir atsarginiu ratu, sumontuotu ant bagažinės dangčio.

Antroji karta buvo gaminta sąlyginai trumpai, vos 5 metus. Bet 2010 metais japonai pabudo ir pastebėjo vis labiau įsismarkaujančią SUV modelių rinką, kuriai pateikė trečios kartos „RVR“, kitaip dar mums žinomą kaip „ASX“. Prancūzai „Peugeot 4008“ ir „Citroen C4 Aircross“ yra tie patys „Mitsubishi ASX“, tik apsivilkę kitokius, kiek stilingesnius kėbulus ir gaminti trumpiau nei japonas.

REKLAMA

Per daug neišsiskiria

„Mitsubishi ASX“ jūsų dėmesį gali patraukti tuo, kad kitaip nei didžioji dauguma tokios klasės SUV modelių gali būti varomas ne dviem, bet visais keturiais ratais, o žiemos sąlygomis tai tikrai privalumas. Įprastai į priekį automobilį varo tik priekiniai ratai, bet vieno mygtuko spustelėjimu į darbą galima prijungti ir galinius.

REKLAMA

Automobilio interjeras nekaprizingas, paprastas, vidutiniškai kokybiškas. Kitaip sakant, niekuo per daug neišsiskiria iš minios kitų kompaktiškų SUV modelių. Stiliumi, jaukumu ar moderniais sprendimais jo neapkaltinsi. Taigi, jei jums prioritetas yra archajiškumas ir paprastumas, tai „ASX“ būtent tai ir siūlo.

Kalbant apie važiavimo savybes, tai nieko užburiančio. 2,3 litrų turbo dyzelinis variklis turi 150 arklio galių, kurių visiškai pakanka kasdienėms kelionėms, ypač mieste, tačiau jis triukšmingas, todėl ramybės negarantuoja. Prie triukšmo prisideda ir bepakopė šešių pavarų automatinė pavarų dėžė, paprastai kalbant, variatorius, kuris net ir svirtelių už vairo pagalba nesuteikia dinamiško važiavimo pojūčio. Jei toks variantas netinka, galima rasti „ASX“ su tokio paties arba mažesnio galingumo 1,8 litro darbinio tūrio turbo dyzeliniu varikliu, taip pat modelių su mechaninėmis pavarų dėžėmis bei benzininiais 1,6 arba 2,0 litrų darbinio tūrio varikliais.

REKLAMA

Pagrindinės problemos

Jei nuspręstumėte įsigyti naudotą „Mitsubishi ASX“, tai gali būti pakankamai patikimas automobilis, nes problemų sąrašas nėra ilgas. Pavyzdžiui, toks dalykas, kaip neveikianti beraktė automobilio atrakinimo ir užrakinimo sistema erzina, bet nėra sunkiausiai išsprendžiama problema.

Kartais gali streikuoti priekinių valytuvų mechanizmas. Problemą sukelia ant mechanizmo varikliuko patenkantis vanduo, todėl, jei nutiktų toks gedimas, pirmiausia reikėtų surasti vandens prasiskverbimo priežastį.

REKLAMA
REKLAMA

Dyzelinu varomų „ASX“ savininkai neturėtų ignoruoti prietaisų skydelio pranešimų, susijusių su varikliu. Variklyje susikaupę suodžiai gali daryti neigiamą įtaką stūmoklių žiedams ir galiausiai stūmokliai tiesiog išsilydo. Tai, žinoma, gali baigtis kapitaliniu variklio remontu. Problemų išvengti padeda reguliarus tepalų keitimas, pageidautina, kad jie būtų aukštos kokybės.

Visą automobilio apžvalgą pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų