Nemokamos vakcinos baigėsi, o gripas jau guldo gyventojus

Gripui vieną po kito žmones guldant į ligos patalą, šalies gydymo įstaigas užplūdo norintys pasiskiepyti nuo ir mirtimi galinčio pasibaigti viruso. Tačiau nemokamas vakcinas nuo gripo gydymo įstaigose sunku rasti ir su žiburiu, mat, pasirodo, jos poliklinikos arba neturi, arba turi tik likučius. Tad šiandien skiepytis gali nebent turintys daugiau pinigų, mat skiepų turi tik privačios klinikos. Ir tai ne visos. Medikai neslepia nesitikėję tokio norinčiųjų skiepytis antplūdžio.

Į Šeškinės polikliniką ryžtingai žengia šalia Vilniaus gyvenantis senjoras Zigmas. Vyras nori skiepytis nuo gripo, bet nežino ar pavyks:

„Aš kaime sėdžiu, bet čia sako yra, tai nėra tų skiepų tai išpardavė.“

Senjorui priklauso nemokama vakcina. Tačiau Šeškinės poliklinikos skiepų kabineto gydytoja nuvilia ne tik jį, bet ir tuos, kas už skiepą pasiryžęs susimokėti. Mat jau kelios dienos keturvalentės vakcinos nuo gripo čia nėra.

Kadangi gydymo įstaigoje neliko nei nemokamos, nei mokamos vakcinos, čia prie skiepų kabineto – vos vienas kitas žmogus. Ir skiepijasi jie nuo kitų ligų. Poliklinika sako prašiusi kur kas daugiau vakcinos dozių nuo gripo nei pernai. Mat norinčiųjų skiepytis nuo gripo, palyginti su pernai, šiemet gerokai didesnis. Tad vos spėjo poliklinika gauti pusę užsakytų dozių, jų neliko tuoj pat.

„Pernai išnaudojom viso labo tris šimtus, šiemet jau išnaudojom tūkstantį tris šimtus per mėnesį. Pirmo gavimo vakciną sunaudojom labai greitai per savaitę. Kai jos neliko, rašėm visus norinčius į eilę, kad žinotų, kiek jų bus. Kai gausim vakciną, mes juos ir skiepysim“, – sako skiepų kabineto gydytoja Genovaitė Subatienė.

Per savaitę sergančių gripu padaugėjo 22 žmonėmis, tad dabar per dvi savaites ligos atvejų – per penkiasdešimt. Medikai spėja, kad populiarumą skiepytis augina ne tik didėjantis žmonių sąmoningumas, bet ir kalbos, esą, į Lietuvą keliauja itin piktas gripas, o šiųmetė vakcina nuo viruso veiksmingesnė nei pernai.

„Na, nežinau, gal psichologniai faktoriai, gal žmonės tikisi, kad vakcina šiemet yra keturvalentė. Ir ji labiau apsauganti nei trivalentė. Aš vakciną trivalentę ir keturvalentę lyginu su skėčiu. Jeigu lietus be skėčio, nesaugu. Jeigu turi trijų sprindžių skėtį, jau gerai. O keturių sprindžių – dar geriau“, – teigia G. Subatienė.

REKLAMA

Vakcinos pritrūko ne tik Vilniaus gydymo įstaigos, bet ir Utena, Klaipėda. Vienintelis nemokamos vakcinos nuo gripo Lietuvai tiekėjas sako, esą, įstaigoms vakcinos atvežęs tiek, kiek buvo užsakyta, o jos iš gamintojo gauta sočiai.

„Ji išvežama į įstaigas pagal planą, kuris suderintas su Valstybine ligonių kasa. Viskas pagal planą, per dvi dalis išskirstytas vežimas“, – pasakoja „Tamro Lietuva“ atstovas Mindaugas Urbas.

Valstybinė ligonių kasa priekaištų, kad vakcinos nupirkta per mažai, kratosi. Esą tai valstybinių gydymo įstaigos jos užsiprašė per mažai, o vežama tiek, kiek jos pageidauja ir prognozuoja, kad reikės. Ligonių kasos ramina, kad netrukus gydymo įstaigoms bus išdalinta nauja nemokamos vakcinos nuo gripo siunta.

„Pirmasis kiekis, trečdalis, beveik penkiasdešimt tūkstančių dozių atvyko praėjusio mėnesio viduryje, tai gali būti, kad kai kurios, esant dideliam pacientų norui, jau pristatytą vakciną išskiepyjo. Dėl to pagal jų poreikį bus pristatoma likusi dalis, kuri pasiekė Lietuvą šiandien“, – kalbėjo VLK atstovė Austė Marija Straškaitė.

Privačios gydymo įstaigos, kur žmonės skiepijami, mokama vakcina nesistebi. Nors mokamos vakcinos pritrūko tik kai kurios, atstovai sako pastebėję – šiemet tiesiog norinčiųjų skiepytis daugiau ir tokio aktyvumo užsakant vakciną nesitikėta.


Rašyti komentarą...
V
Va
2019-11-05 14:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Betvarkė SAM. Ne savo kėdėj sėdi Veryga,nesitvarko. Ką veikia Seimo sveikatos komitetas?
Atsakyti
0

K
Kaip tai baigėsi?
2019-11-05 14:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir PSD nereikia mokėti??!!!! Jei vakcina baigėsi!!!
Atsakyti
0

K
Klientas
2019-11-05 13:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verygą lauk iš ministrų!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų