Nemalonumai Liberalų sąjūdžiui: paviešintas susirašinėjimas apie produktų dalijimą gyventojams

Vyriausioji rinkimų komisija ir policija aiškinasi galimą rinkėjų papirkinėjimą Trakų rajone. Į viešumą iškilo Trakų liberalų susirašinėjimas, kur jie aptarinėja produktų dalinimą gyventojams ir agitaciją. Pričiupti liberalai aiškina, esą juokavo. Tačiau Rinkimų komisija aiškinasi galimą įstatymo pažeidimą, kuris gali turėti partijai labai rimtų pasekmių.

Dėl vietos Seime Trakų rajone kaunasi liberalė merė Edita Rudelienė. Ir štai Liberalų sąjūdžio aktyvistės Trakų tarybos narė Nijolė Lisevičienė, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė bei Grendavės seniūno Aleksandro Abeciūno žmona Zofija tariasi, kaip padėti merei laimėti rinkimus:

„Senų plakatų dar turiu, bet jau ketvirtadienį bus nauji. O produktus, Zita, teks eiti padėt dalinti.“

„Dviese greičiau išdalinsim. Pirmam ture mums padėjo. Tikiuosi ir dabar padės.“

„Tikrai taip, jei padės, tai super, dalinant ir paagituoti galima.“

„Zofija, o tau teks per dvi seniūnijas dalint ir kalbos įgūdžius patobulint.“

Šį susirašinėjimą, kuriame liberalės tariasi dėl įstatymais draudžiamo galimo rinkėjų papirkinėjimo jau tiria Vyriausioji rinkimų komisija ir policija.

„Rinkimų kampanijos laikotarpiu draudžiama papirkinėti rinkėjus, dalinti dovanas, materialias gėrybes. Įstatymas numato išimtis: galima spausdintą medžiagą dalinti, brošiūras, programas, kalendorius. Tačiau ne kitas materialines gėrybes, kurias galime nusipirkti įprastai prekybos centruose“, – sako rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Vyriausiajai rinkimų komisijai ir policijai pradėjus aiškintis galimą rinkėjų papirkimą, merė Rudelienė telefonu neatsiliepia, o kiti liberalai mėgina aiškinti, esą susirašinėjime minimi produktų dalinimas ir agitacija tebuvo pajuokavimas.

„Aš jaučiuosi nepagrįstai apkaltinta šiuo atveju, apšmeižta. Nieko nedalinau, nenešiojau, niekada gyvenime nepapirkinėjau. Jaučiuosi kaltinama“, – pasakoja Onuškio seniūnė Zita Aniulienė.

REKLAMA

„Tai interpretuoja. Mes ir pajuokauti negalime? Uždaroje grupėje su savu žmogumi mes pajuokauti negalime? Dabar iš to padaryti tokius dalykus, čia yra atviras šmeižtas“, – teigia Trakų tarybos narė, liberalė Nijolė Lisevičienė.

„Jie nepateikė viso susirašinėjimo. Pateikė tik fragmentus, kurie priešingą situaciją parodo negu buvo iš tikrųjų“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Tačiau Trakų rajono gyventojams papirkinėjimai rinkimų metu nėra naujiena. Štai žmonės pasakoja sulaukiantys pasiūlymų už atlygį savo balsus atiduoti konkretiems politikams:

„Kad pinigus dalino, tai girdėjau. Prie Rūdiškių gyvenanti važiuojant autobusu sakė. Po 10-20 eurų dalino, kad prabalsuotų. Tiksliai nežinau.“

„Davė samagono butelį, cigarų arba ko davė.“

Ištyrusi galimą papirkinėjimą Trakų rajone Vyriausioji rinkimų komisija spręs, kokią įtaką jis galėjo padaryti rinkimų rezultatams, kur liberalų merė Edita Rudelienė pirmajame ture vienmandatėje apygardoje aplenkė varžovus ir antrajame ture susikaus su socialdemokratu Kęstučiu Vilkausku.

„Skamba nekaip. Jei tai būtų, negražūs dalykai. Jei ir žaidimo forma, turėtų tokių dalykų nenaudoti. Dabar rinkimai, turime žiūrėti į informaciją, kurią skleidžiame labai atsakingai. Šitą klausimą turi aiškintis VRK. Išsiaiškinti visus niuansus“, – sako kandidatas į Seimo narius, socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

„Ta informacija, kuri yra gauta, mums yra įdomi ir mes iš savo pusės pasižiūrėsime. Ir pasidalinome su policijos pareigūnais. Gal jie pas save irgi turi su tuo susijusios medžiagos“, – pasakoja L. Matjošaitytė.

Dėl rinkėjų papirkimo ir biuletenių klastojimo Trakuose jau buvo kilęs skandalas savivaldybių rinkimuose prieš penkerius metus. Rinkimų komisija tada panaikino rinkimų rezultatus ir gyventojams teko balsuoti pakartotiniuose rinkimuose.


Rašyti komentarą...
M
Ma
2020-10-16 03:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad trakuose visokiais būdais papirkinėjami žmonės,girdėjau jau senai,paluknyje jarekas išasvaltavo keliuką už tai kad pateko į seimą prieš 4 metus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų