Nemaloni liga, apie kurią daugelis vengia kalbėti: pasakė, kaip nuo jos apsisaugoti

Žmogaus visas kūnas nuo galvos iki kojų yra išvagotas kraujagyslėmis. Gydytojai pastebi, kad sutrikus kraujotakai kojų venose gali atsirasti dar viena nemaloni problema, apie kurią žmonės net ir su gydytojais vengia kalbėti. O ypač apie tai nutyli vyrai. Tai – hemorojus.

Nauja TV3 laida apie sveikatą „Sveikata.lt“ domėjosi, kaip išvengti šios ligos ir kokie yra efektyviausi gydymo metodai. Laidos pašnekovė biomedicinos mokslų daktarė, šeimos gydytoja Lolita Rapolienė teigia, kad labai dažnu atveju sutrikus kraujotakai kojų venose pasireiškia ir hemorojus. 

„Kartais žmonės atbėga, nes jau yra kraujavimas. Dažnai vyrai, ko neatsiranda koks guzas, ko čiurkšlėm nebėga kraujas, jie ir neina pas gydytoją. O kai ateina, mes jau matome iki ketvirto laipsnio padidėjusius mazgus, net reikalingas chirurginis šalinimas“, – dažną problemą atskleidė gydytoja. 

Pasak L. Rapolienės, apie hemorojų daugelis galvoja, jog tai – tik vyresnių žmonių problema, bet ji šį mitą paneigia.

Hemorojaus atsiradimo priežastys

Genetika. Viena iš hemorojaus susirgimų  priežasčių įvardijama genetika, o tai dažniausiai išryškėja vyresniame amžiuje. Visgi, kartais hemorojus diagnozuojamas ir neišsiaiškinant konkrečios priežasties, todėl paveldimo visais ligos atvejais kaltinti nereikėtų.   

Gyvenimo būdas. Ne veltui sakoma, kad hemorojus – jauna, šiuolaikinio gyvenimo būdo liga. Netinkama mityba, sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas – tai ypač palankūs gyvenimo įpročiai hemorojaus atsiradimui net paauglystės laikotarpiu. Taip pat didesnė rizika susirgti hemorojumi yra žmonėms, turintiems antsvorio. 

Nėštumas. Didelė hemorojaus rizika kyla nėščioms moterims. Hemorojumi serga nuo 25 proc. iki 35 proc. nėščiųjų. Apskaičiuota, kad 85 proc. nėščiųjų hemorojaus simptomus patiria trečiame nėštumo trimestre  

Sunkumų kilnojimas. Nesant fizinio aktyvumo pusiausvyrai (dažniausiai tai būdinga sunkiasvoriams sportininkams), hemorojaus išsivystymo rizika taip pat išauga. Žmonės, patiriantys pernelyg didelį fizinį krūvį labiau yra linkę susirgti. hemorojumi, todėl labai svarbu teisingai suprasti aktyvios gyvensenos sąvoką. Tai turi būti reguliarus fizinio aktyvumo krūvis nepersitempiant. 

REKLAMA

Vidurių užkietėjimas. Teigiama, kad hemorojumi dažniausiai serga žmonės, dažnai besiskundžiantys nuolatiniu vidurių užkietėjimu, kadangi tai skatina hemorojinių mazgų uždegimus. Tokiu atveju rekomenduojama valgyti kuo daugiau produktų, pasižyminčių ląstelienos ir skaidulų gausa, taip pat rekomenduojama per dieną išgerti pakankamą kiekį vandens. 

Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 09 val. ryte per TV3.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų