Nejaučiate sotumo jausmo? Pasakė, kokią ligą tai gali reikšti

Per pastaruosius dešimtmečius apie trečdalis visuomenės tapo nutukę ir, deja, tas skaičius nuolat auga. Kartu didėja ir antro tipo cukriniu diabetu (II tipo CD) segančiųjų skaičius. TV3 laidoje „Sveikata.lt“ apsilankiusi Kauno miesto poliklinikos gydytoja endokrinologė Eglė Kreivaitienė sako, jog dažniausiai cukriniu diabetu suserga nutukę žmonės.

„Nutukimas yra labai svarbus rizikos veiksnys atsirasti cukriniam diabetui. Ir būtent tiems žmonėms, kurie turi tą vadinamąjį pilvinį nutukimą, kai kaupiasi riebalai ant juosmens, tuo metu dėl tam tikrų medžiagų veikia blogiau insulinas“, – atskleidė E. Krevaitienė.

Anot jos, nutukusiam žmogui 80 kartų didesnė tikimybė susirgti diabetu nei tiems, kurių kūno masės indeksas mažesnis nei 22.

Gydytoja taip pat pastebi, kad sergantiems cukriniu diabetu būna ypač sunku numesti svorį, nes sutrinka žmogaus fiziologija. Tokie žmonės nejaučia apetito ir dažnai neprisimena, ką neseniai suvalgė.

„Dėl to, kad jie nejaučia sotumo, jiems yra ypač sunku ir tikrai tai nėra valios neturėjimas. Tai yra fiziologija, su kuria galime padėti jiems kovoti skirdami tam tikrus preparatus, kurie ne tik mažina cukraus kiekį kraujyje, bet ir gali padėti netekti svorio“, – teigė laidos pašnekovė.

Šiuo metu yra dvi klasės vaistų, kurios gali papildomai sumažinti svorį. Remiantis klinikiniais tyrimais, efektyviausi yra injekciniai preparatai, veikiantys fiziologiškai – atstato kasos funkciją, mažina cukrų bei apetitą. Tokiu būdu yra veikiama pagrindinė nutukimo grandis. 

Pacientai, vartojantys preparatą, kaip pagrindinį teigiamą poveikį išskiria būtent apetito sumažėjimą. Taip pat artimieji džiaugiasi pakitusia nuotaika, emocine būsena, kartu didėja ir darbingumas. Tokie teigiami pokyčiai pacientus motyvuoja ir skatina džiaugtis gyvenimu.

REKLAMA

Laidos vedėja uždavė vieną svarbiausių klausimų – ar toks gydymas Lietuvoje yra prieinamas? Skubame nudžiuginti – tikrai taip, vaistai gali būti ir kompensuojami. Gydytoja Eglė Kreivaitienė pataria – nebijokite kalbėti, ieškoti pagalbos pas gydytojus – tikrai padėsime ir jau šiandien galėsime pradėti spręsti abi svorio problemas. 

Laidos komandos kalbintas pacientas Vytautas su II tipo cukriniu diabetu susidūrė prie šešerius metus. Pirmiausia pasireiškė bendras silpnumas, buvo sunku įveikti numatytą fizinį krūvį. Vytautas patvirtino gydytojos endokrinologės žodžius – pacientai išties įsisuka į užburtą ratą. Užaugęs svoris trukdo aktyviai fizinei veiklai, o nejudant svoris auga dar greičiau. Iš pradžių pacientas bandė laikytis dietų – tiesa, ne drastiškų, nes pats yra gydytojas ir žino neigiamą jų poveikį, tačiau ėmė skaičiuoti maistines medžiagas, o ypač angliavandenius. Deja, bet pastangos nedavė jokių vaisių, svoris augo kaip augęs, kaip pats pašnekovas teigė, lyg „iš niekur.“ 

Kokie yra antidiabetiniai vaistai ir kaip numesti svorio sergant cukriniu diabetu, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite sekmadieniais 9 ryte per TV3!

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų