Naujos Pravieniškių skandalo detalės: beprecedentė schema veikė 3 metus

Teisėsauga skelbia išardžiusi korupcijos tinklą Pravieniškių pataisos namuose. Aiškėja, kad komendantas fiktyviai įdarbindavo kalinius, o už tai iš giminaičių gaudavo atlygį ir daiktais, ir grynaisiais pinigais. Tokių popierinių darbininkų buvę kelios dešimtys. Su kuo komendantas dalijosi atlygiu – dar tiriama. 

Dar vienas skandalas purto Pravieniškių pataisos namus. Malonės ir geresnių sąlygų besitikintys, bet dirbti nenorintys nuteistieji, už atlygį komendantui, išsijuosę „plušėdavo“ tik dokumentuos, bet ne realybėje. Tokią gudrią schemą skelbia išardę teisėsaugininkai. Už popierinius darbininkus komendantas iš kalinių giminaičių susirinkdavo neblogą antrą atlyginimą.

 „Tokiu būdu jis susirinkdavo tam tikrą pinigų sumą, šiandieną mes galim kalbėti, kad surinkdavo į mėnesį mažiausiai apie 1500 eurų. Galim kalbėt apie tai, kad buvo klastojami dokumentai“, – sako Kauno apygardos vyr. prokuroras Darius Valkavičius.

Beprecedente vadinama nusikalstama schema kalėjime veikė trejus metus. Iš viso Pravieniškių pataisos namuose tokių neva „dirbančiųjų“ galėjo būti kelios dešimtys, o galimai daugiausia pagal nerašytas kalinių taisykles aukštesniajai kastai priklausančių nuteistųjų, kuriems dirbti – ne prestižas.

„Nuteistieji įdarbinami fiktyviai, realiai neatliekantys jokių veiksmų, už tai, kad gautų tam tikrą bonusą, kad galėtų jiems taikomas lygtinis paleidimas, perkeliama lengvesnes bausmės atlikimo sąlygas ir panašiai, o tam reikia dirbti o realiai darbai nevyko, o įstaiga mokėjo už tai atlyginimus nepagrįstai – tai va tokia schema“, – sako kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

O kyšius nuteistųjų giminaičiai nešė ir grynaisiais pinigais, ir daiktais, pavyzdžiui, kvepalais.

Sulaikytas komendantas prisipažįsta tik dėl dalies nusikaltimų. Jį prašoma suimti 3 mėnesiams. Su kuo jis dalijosi gautu atlygiu dar aiškinamasi. Kriminalinė žvalgyba krėtė pataisos namų pareigūnų darbo vietas, namus ir automobilius, paėmė įvairius dokumentus bei išmaniuosius įrenginius .

REKLAMA

„Kratų visa masė – 34 mano žiniomis yra kratos, nuo specialisto iki vadovo aukščiausio“, – sako V. Kulikauskas. 

Teisėsauga tiria, ar už tam tikrą atlygį nuteistiesiems buvo perduodami ir draudžiami daiktai. Mat jau žinoma, kad komendantas itin dažnai ir artimai bendravo su kalinių giminaičiais 

„Su nuteistųjų artimaisiais, buvo tam tikras nuolatinis kontaktas su asmenimis, ir buvo gerinamos nuteistųjų sąlygos įkalinimo įstaigoje ir kas blogiausia tai, kad mes dar tiriame vieną iš versijų, kokiu būdu į įkalinimo įstaigą uždrausti daiktai, kalbam apie telefonus, SIM korteles ir net narkotinių medžiagų platinimą“, – sako D. Valkavičius.

Ikiteisminio tyrimo metu specialiaisiais liudytojais apklausti 8 Pravieniškių pataisos namų pareigūnai. Taip pat ir direktorius, kuris nuo pareigų jau nušalintas nuo gegužės vidurio, kai iš kalėjimo išpjovę lango grotas paspruko du kaliniai.


Rašyti komentarą...
e
ema
2021-06-10 20:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas jau ištižo nuo didžiausių valdininkų iki mažiausių.. Čia ir durnam aišku, jei nebaudžiami teisėjai, seimo nariai, tai ko visiems nelupikauti... Šlykštu gyvent tokioj šaly... paskutiniu metu nėra jau švarių pozicijų, sferų, skyrių įstaigų ir t.t.ir.t.t.
Atsakyti
-1

J
Juozas
2021-06-10 19:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas! geda!
Atsakyti
-1

c
caras
2021-06-10 20:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur bardakas,toi SUPUVUS,DEBYLU KRASTE,kaip lietuvos PROEEEBALTYJOI....Lietuvis,tai SUBYNLAIZIU ir PYDARASTU klanas..
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų