Mokslo metų pradžia pasaulyje: kaip su apribojimais susitvarko kitos Europos šalys

Rugsėjo pirmoji skelbia mokslo metų pradžią ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Tiesa, šiemet europiečiai jos laukia su augančiu nerimu dėl antros koronaviruso bangos. Siekdamos apsaugoti vaikus, kai kurios šalys ėmėsi ypač griežtų apribojimų. Kitos – į vaikų apsaugą pažvelgė itin kūrybingai.

Nepaisant augančio koronaviruso susirgimų skaičiaus, kuris pastarosiomis dienomis siekia jau puspenkto tūkstančio naujų atvejų per parą, Prancūzijos mokyklos šiandien atveria duris moksleiviams. Tiesa, šie mokslo metai, kaip ir daugelyje Europos šalių, bus išties išskirtiniai. Siekiant užkirsti galimą viruso plitimą, imtasi gausybės priemonių, kurios daugeliui pedagogų jau tapo tikrų galvos skausmu. Mokiniai skirstomi į srautus, griežtinama judėjimo tvarka, o kaukes dėvėti tiek mokyklose, tiek lauke privalės visi mokytojai ir mokiniai nuo 11-kos metų. Kai kuriose mokyklose  saugumo priemonės atrodo griežtesnės nei šalies oro uostuose.

„Į mokyklą atvykęs vaikas nusivalys rankas dezinfekciniu skysčiu, o tuomet įžengęs į mokyklos patalpas turės atsistoti ant šios žymos, kur speciali kamera pamatuos jo temperatūrą“, – sako įstaigos vadovė Arielle Perronnet.

„Jeigu virusas ims aktyviai plisti, vaikus turėsime priimti grupėmis, rotacijos principu. Visgi, jeigu padėtis taps dar blogesnė, uždarysime mokyklą“, – pasakoja mokyklos direktorius Aristide Adeikalam.

Ispanijoje, kur kai kurios mokyklos nusprendė atidėti mokslo metus, kaukes dėvėti turės net ir pradinių klasių mokiniai. Mokiniai taip pat turės bent penkis kartus per dieną plauti rankas ir laikytis 1,5 metro atstumo vienas nuo kito. Valdžia apie sprendimą pradėti mokslo metus, mokytojus ir tėvus įspėjo vos kelios dienos prieš rugsėjo pirmą, tad kai kurie skundžiasi, kad pasiruošti naujai tvarkai laiko beveik nėra. Savo ruožtu valdžia, norėdama sumažinti mokinių skaičių klasėse, sako mobilizavusi papildomas mokytojų pajėgas. Judėjimas mokyklose taip pat bus koordinuojamas vengiant kontakto tarp vaikų.

„Manome, dabar ypač svarbu, kad mokiniai kuo mažiau laiko būtų klasėse. Galime juos taip pat mokyti lauke“, – teigia Ispanijos mokytoja Maria Galdeana.

REKLAMA

Kūrybiškumas siekiant apsaugoti moksleivius itin ryškus Italijoje, kur kai kuriems moksleiviams pamokos vyks ir kino teatruose, bažnyčių salėse, netgi palapinėse, ištemptose mokyklų automobilių stovėjimo aikštelėse. Viskas tam, kad tarp vaikų būtų išlaikytas metro atstumas.

Nors Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vyresniems nei 12 metų vaikams dėvėti kaukes visada, Didžioji Britanija savo mokiniams šios tvarkos atsisakė. O kol Europos mokyklos bando priprasti prie naujos mokymosi tvarkos, daugelio akys krypsta į Vokietiją, kur mokslo metai prasidėję jau kelios savaitės. Mokytojai čia gali nuolat pasitikrinti greitaisiais koronaviruso testais, ir nors kaukių nedėvi, pamokų ir mokinių skaičius klasėse sumažintas. Pasak apžvalgininkų, rezultatai kol kas gerai nuteikiantys. Nepaisant kelių individualių infekcijos atvejų keliolikoje mokyklų, rimtų protrūkių ir ilgalaikio mokyklų uždarymo kol kas išvengta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų