Razmuvienė: sergamumas COVID-19 rugpjūtį šoktelėjo 6 kartus

Apibendrindama rugpjūčio sergamumo situaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė konstatavo, kad lėtu žingsniu grįžtama į pavasarį ir sergamumas rugpjūtį šoktelėjo 6 kartus, jei lygintume su birželio mėnesiu. Tiesa, per vakar nustatytas mažiausias per dvi savaites atvejų skaičius.

Sveikindama su rugsėjo pirmąja specialistė prašė neprarasti sąmoningumo, nes situacija šiuo metu neeilinė, sunki.

„Reikia susitelkti, kad išeitume stipresni“, – sakė ji.

D. Razmuvienė paskelbė, kad imant pastarųjų dviejų savaičių susirgimus, vakar fiksuotas mažiausias susirgimų skaičius per parą.

9 atvejai iš vakar nustatytų pasireiškė simptomai, 14 asmenų simptomų, būdingų koronaviruso infekcijai, nebuvo užfiksuota.

„Kaip ne kartą minėta, dabar daugiau židinių registruojama įmonėse. Pirmas dvi savaites daugiau buvo registruojama šeimos šventėse, aišku, buvo atostogų pradžia, grįžimai iš užsienio. Tai dabar, matyt, atostogos baigėsi, susirinkome į darbus, tai fiksuojama nauji židiniai įmonėse, įstaigose", – kalbėjo ji.

Grįžtame į pavasarį

Kartu gydytoja informavo, kad, lyginant su liepa, sergamumas išaugo tris kartus.

„Rugpjūčio mėnesį iš viso registruoti 836 atvejai. Jei lygintume su liepos mėnesiu, rugpjūtį yra tris kartus daugiau sirgusiųjų. Jei palyginsime rugpjūtį su birželiu, tai beveik 6 kartus daugiau sergančių yra rugpjūtį. 

Jei taip lyginsime kiekvieną mėnesį, tai dabar sergančiųjų skaičius beveik lygus balandžio mėnesiui. Taigi lėtu žingsneliu, bet grįžtame prie pavasario sergamumo“, – sakė D. Razmuvienė.

Anot epidemiologės, rugpjūtį 40 proc. naujų atvejų sudarė židiniuose patvirtinti susirgimai, 30 proc. atvejų siejami su užsikrėtimu nuo žinomo sergančiojo, penktadalio – 19 proc. – atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, o 11 proc. atvejų – įvežtiniai.

REKLAMA

Trečdalis rugpjūtį užsikrėtusiųjų buvo iki 30 metų amžiaus, o beveik 40 proc. – nuo 30 iki 50 metų amžiaus.

„Vyresnių ir gerokai vyresnių, virš 80, 90 metų, yra registruoti tik pavieniai atvejai“, – priminė ji.

7 asmenys – reanimacijoje 

Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 53 žmonės, septyni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 23 asmenys.

23 nauji atvejai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 23 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 11 iš jų registruota Tauragės, 9 Vilniaus, 2 Kauno ir 1 Klaipėdos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 18 žmonių, 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.  

Įvežtiniai atvejai – iš Graikijos ir Didžiosios Britanijos

Vakarykštę parą COVID-19 liga Vilniaus apskrityje patvirtinta dviem asmenims, į Lietuvą lėktuvu grįžusiems iš Graikijos. Jiems tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų. 3-iasis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Didžiosios Britanijos.

Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų nejaučia. 17 naujų atvejų siejama su židiniais 3 vakar Vilniaus apskrityje nustatyti nauji koronavirusinės infekcijos atvejai siejami su rugpjūčio 15-16 d. Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“. V

akar COVID-19 liga patvirtinta vienam šio renginio dalyviui ir dviem asmenimis, kontaktavusiems su renginyje dalyvavusiais žmonėmis. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 18 atvejų, įskaitant patvirtintus per vakar.

Taip pat 1 naujas atvejis siejamas su protrūkiu viešbutyje „Esperanza Resort“. Iš viso šiuo metu, epidemiologų vertinimu, registruoti 4 susiję atvejai. Be to, vakarykštę parą patvirtintas antrasis COVID-19 ligos atvejis, siejamas su viena statybų įmone Vilniaus apskrityje, bei antrasis atvejis, siejamas su atliekų tvarkymo įmone. Šis atvejis taip pat registruotas Vilniaus apskrityje.  

REKLAMA

Dar 11 atvejų vakar registruota Tauragės apskrityje. Visi šie asmenys yra kariai. Be to, nustatyta, kad 1 žmogus Vilniaus apskrityje užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 2 asmenys Vilniaus ir Kauno apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2929 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 973 asmenų, 1857 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Rašyti komentarą...
P
Pikts
2020-09-01 13:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ku.va nesikeikus!!! 53 žmonės ligoninėj, o visi kiti kitom ligom sergantys kur? KADA BAIGSIT ŠITĄ NESĄMONĘ!!!
Atsakyti
-1

K
Keks
2020-09-01 14:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitų ligų nėra.
Atsakyti
-1

e
ek
2020-09-01 14:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar viena sliu...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų