Mokslininkai aptiko jau mutavusio viruso mutaciją

Su trečiąja koronaviruso banga sunkiai susitvarkanti Lenkija neketina stabdyti skiepijimo „Johnson & Johnson“ vakcina ir ateinančiomis dienomis turėtų ją suleisti 120 tūkst. žmonių. Savo ruožtu Brazilijoje mokslininkai aptiko jau mutavusio viruso mutaciją.

Brazilijos ir Oksfordo mokslininkai skelbia, kad keičiasi braziliškoji viruso atmaina, t. y. mutuoja jau ir taip mutavęs virusas. Ir tai nieko gero nežada.

„Ši mutacija yra labiau atspari tiek vakcinoms, tiek faktui, kad žmogus jau prasirgęs koronavirusu. Bet tai nereiškia, kad vakcinos tampa nebeveiksmingos, nes atmainos atsparumas joms kol kas nėra didelis“, – kalbėjo virusologas Felipe Naveca.

Mokslininkai sako, kad mutacijos mutacija panaši į dar agresyvesnę Pietų Afrikos atmainą. Beje, jau ir dabar braziliškoji viruso atmaina yra maždaug du su puse labiau užkrečiama nei iš Kinijos po pasaulį daugiau nei prieš metus išplitusio koronaviruso.

Trečioji koronaviruso banga Lenkijoje

Trečioji koronaviruso banga ir toliau siautėja kaimyninėje Lenkijoje. Vakar šalyje nustatyta daugiau nei 21 tūkstantis naujų užsikrėtimo atvejų, mirė 803 žmonės. Tai – antra juodžiausia paros mirčių statistika po Velykų savaitgalio, kuomet virusas nusinešė 954 gyvybes.

„Ši banga siautėja ligoninėse. Tai yra pirma diena, kai fiksuojame mažėjantį hospitalizacijų skaičių. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad ankstesnėmis dienomis paguldydavome po 1100 naujų ligoninių, vakar iki 300 sumažėjęs jų skaičius nesubalansuoja bendro spaudimo, kurį patiria ligoninės. Šiuo metu išgyvename piką“, – sako Lenkijos sveikatos ministras Adamas Niedzielski.

Dėl to kovo viduryje uždarytos parduotuvės, grožio salonai ir kultūros įstaigos neatsivers dar bet iki balandžio 25-osios. Palengvinimas tik vienas – nuo pirmadienio Lenkija atidaro darželius, taip pat leis žmonėms sportuoti lauko aikštelėse.

REKLAMA

„Tai – geras sprendimas. Tėvai negali pakeisti auklėtojų ir atstoti bendravimo su kitais vaikais. O virusu užsikrėsti galima bet kur – ne tik darželyje, bet ir, pavyzdžiui, žaidimų aikštelėje. Vaikai čia vis tiek susitinka“, – pasakoja mama Agata Dudziak.

Aiškėja ir tai, kad Lenkija stabdyti skiepijimo vakar šalį pasiekusia 120-ies tūkstančių „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių siunta neketina. Nors pati kompanija dėl itin retų kraujo krešulių susidarymo atvejų visgi pristabdė vakcinų platinimą Europoje. Tad šia vakcina, kurios užtenka vienos dozės, Lenkija žmones skiepys.

„Europos vaistų agentūra patvirtino, kad „Johnson & Johnson“ vakcinos nauda yra gerokai didesnė nei jos keliama rizika“, – teigia A. Niedzielski.

Savo ruožtu Serbija bei Indija jungiasi prie Baltarusijos ir pradeda gaminti rusišką vakciną „Sputnik“. Ir šių šalių sąrašas ilgės – Rusija praneša, kad jau sutarė su 20-čia gamintojų dešimtyje šalių pradėti pramoninę „Sputnik“ vakcinos gamybą ir tiekti ją 60 vakciną patvirtinusių šalių.


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-04-15 18:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau mutaves mutuoja ir ismutuoja tai tuoj i muse ismutuos ir nuskris ant sudo kiausinius padet. Issiris dzykai ir suvalge suda taps musem. Muses skris per fortkes i butus ir platins korona ant maisto per muses ir pavirsiu. Musiagaudes tos lipuckos senovines bus perkamos labiau negu apsaugines kaukes. Bet ir veido kaukes bus lipuckom dengtos, kad priliptu kuo daugiau musiu taip bus stabdomas plitimas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų