Mirusią senolę palaidoję artimieji sužinojo, kad ji gyva ir sveika: giminės kape ilsisi svetima moteris

Akibrokštas šalia Vilniaus esančioje Paberžėje – mirusią senolę palaidoję artimieji po kelių dienų sužinojo, kad ji sveika ir gyva. O giminės kape ilsisi visiškai svetima moteris. Nesusipratimas galimai įvyko Molėtų ligoninėje, kurioje nuo koronaviruso buvo gydomos abi senjorės, iš kurių vienai mirus, visai gali būti, buvo supainioti dokumentai. 

Po šoko neatsigauna giminės kapavietėje visiškai svetimos moters kapą tvarkanti paberžiškė Teresa. Prieš kelias dienas moteris sužinojo, kad laidotuves surengė ir giminės kape kiek daugiau nei prieš savaitę palaidojo ne nuo koronaviruso mirusią tetą, kaip buvo įtikinta Molėtų ligoninės, o visiškai svetimą žmogų.

Teresos teta į Molėtų ligoninę pakliuvo iš Paberžės globos namų. Garbaus amžiaus senolė kartu su dar viena moterimi buvo išvežtos gydytis koronaviruso. Tačiau viena jų mirė.

„Trečiadienį man paskambino iš Molėtų ligoninės gydytojas ir pasakė: „Jūsų teta mirė. Aš paklausiau: tikrai mirė? Taip, pasakė, mirė. Paklausiau, kada galiu atsiimti kūną – sako: po kelių valandų galite atsiimti“, – pasakoja Teresa.

Kadangi buvo vėlus vakaras, atsiimti senolės kūno giminės nuvažiavo kitą dieną.

„Sakė mirė nuo kovido, davė maiše ir sakė viskas. Darykite, ką norite. Mes padėjome į karstą ir nuvežėme. Mums taip norėjosi atidaryti, bet gi negalima – įstatymas toks. Gi kovidas“, – sako Teresa.

Beliko pasikliauti dokumentais. „Dokumentuose buvo parašyta Savicka Viktorija“, – aiškina mirusia laikytos senolės giminaitė.

Toks pats užrašas – ir ant kryžiaus esančioje lentelėje. O mirusia laikyta moteris – gyva, sveika, ir kaip sako darbuotojai, dar ir padainuojanti. Tiesa, jos aplankyti, ir savo akimis pamatyti negalime, mat dėl pandemijos niekas pašalinis į globos namus neužeina.

Detektyvą išnarpliojo patys Paberžės globos namai, atsiėmę pasveikusią moterį. „Darbuotojos pamačiusios pakraupo, nes pasirodo čia buvo ta, kuri tarsi buvo mirusi. Tai atvažiavo gyva ir beveik sveika. Bet tarpusavyje jos visai nepanašios. Tai mes duodame dokumentus, atiduodame kartu ir paso kopijas, tai bent iš nuotraukų galima pamatyti, kad čia tikrai kuri kuri buvo. Atskirti žmones“, – komentuoja direktoriaus pavaduotoja Inga Nevėrienė.

Ligoninei beliko tik atsiprašyti abiejų moterų artimųjų ir pradėti vidinį tyrimą bendradarbiaujant su Molėtų policija. Kaip galėjo nutikti, kad vietoje savo močiutės, giminės gavo svetimo žmogaus kūną, Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas nekomentuoja.

„Daugiau nekomentuosiu dėl to, kad vyksta šiuo metu ikiteisminis tyrimas. Yra pareiškimai parašyti tiek mūsų įstaigos, tiek giminių, ir kol policija neišsiaiškins, kaip ten kas viskas vyko, tai aš daugiau komentuoti negaliu“, – teigia Molėtų ligoninės vadovas Vaidotas Grigas.

REKLAMA

Patyrusį šoką, maždaug keturis tūkstančius eurų laidotuvėms išleidusi ir savo tetos Viktorijos dokumentus sunaikinusi Teresa tylėti neketina. Moteris policijai parašė pareiškimą. Ji ketina kreiptis ir į teismą. Moterį palaiko ir nuostabos neslepiantys paberžiškiai:

„Man tik vakar pasakė, kad ji gyva. Aš pati ketvirtadienį girdėjau, kad laidojo ta Savicką, vakar man žentas sako, kad klaida, kad palaidota kita moteris.“

„O Jėzau, o Jėzau, o Jėzau…“

„Koronavirusas, atidaryti negalima. Negalima, o kaip mes visi pergyvename. Kaip mes pergyvename, kad negalima atidaryti. Neatidarė, negalima negalima, ir palaidojo. O dar giminės paskambino man, kad buvo atvažiavę giminės tos moters kur palaidota.“

Tuo metu mirusios ir svetimame kape palaidotos moters artimieji situacijos nekomentuoja. Tiesa, kas iš tikrųjų ilsisi šiame kape, paaiškės tik atlikus tyrimą – ekshumaciją. Prokurorai svarsto tai daryti bet kurią akimirką.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-10-25 22:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievuliau, žmonės ne malkos ! Visi turi vardus, pavardes. Neįsivaizduoju koks gali būti požiūris į ligonius, kad taip nutiko. Tai tikrai baisu ir žiauru
Atsakyti
-18

L
Liudna..
2021-10-26 01:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas cia darosi su Lietuva ! Net lavonus svetimus duoda kitiems zmonems.Kas ten dirba ,tik jie privalo atsakyti ir tuos 4 tukstancius grazinti svetinai seimai ir ta moteri- lavona iskasti kr kitur palaidoti.Juk tai antgamtiska,nezmoniska.
Atsakyti
-13

E
Elena
2021-10-26 01:09:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas dyna,vis naujyna.:):):) Reikėtų rimčiau į tokius dalykus kreipti dėmesį.O tai būna,kad vaikus sukeičia,tai dar kur nors,ką nors pridirba.Iš kitos pusės pažvelgus,juk ne sau dirba.Tik kažin kaip atrodytų,jeigu pačiam tektų išgyventi tai,ką išgyvena įvairiai nukentėję žmonės.
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (54)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų