Jokiu būdu nedarykite to kapinėse: sudrumsite mirusiųjų ramybę

Ar esate girdėję apie kapinių etiketą? O apie tinkamą elgseną vykstant pagerbti mirusiuosius? Jei ne, dalinamės 10 patarimų, kuriuos verta žinoti vykstant pagerbti mylimus, tačiau jau anapilin išėjusius artimuosius į kapines.

10 dalykų, kurių negalima daryti kapinėse:

1. Neikite po nustatymų lankymo valandų.

Dėl tam tikrų priežasčių kapinėse paskelbtos yra lankymo valandos. Paprastai uždaryti kapinių pagrindiniai vartai praneša, kad šiuo metu kapinėse lankytis negalima.

2. Laikykitės saugaus greičio.

Jei važiuojate į kapines, vairuokite atsargiai. Kartais būna nustatyti  greičio apribojimai. Ypač mažesnio greičio laikykitės, kuomet atvykstate į šalia kapinių esančią automobilių aikštelę ar netoliese matote laidojimo paslaugas teikiančius asmenis, kitus susibūrimus.

3. Neleiskite savo vaikams lakstyti.

Paruoškite savo vaikus iš anksto, nubrėždami jiems tam tikras ribas, kurių reikia laikytis kapinėse. Išmokykite juos kapinių lankymo manierų ir bendro mandagumo. Apsilankymas kapinėse yra puikus būdas išmokyti vaikus pagarbos mirusiems ir gedintiems.

4. Nelaipiokite ant kapų

Kai esate kapinėse, svarbu gerbti mirusiojo palaikus. Venkite lipti ant kapų, nebent tvarkote jų dizainą ir to nepavyksta išvengti.

5. Nesėdėkite ir nesiremkite į paminklus.

Tai yra labai nepagarbu. Tokiu atveju, jei planuojate užsibūti, su savimi atsineškite kėdutę, ar suoliuką, rašo usurnsonline.com.

6. Nekalbėkite su kitais kapinių lankytojais, jeigu jie to nenori.  

Užteks tik linktelėti ir nusišypsoti. Tačiau, žinoma, jeigu žmogus pasitaiko kalbus ar draugiškas, būtinai pasisveikinkite ir padiskutuokite, galbūt atrasite ką nors bendro. Tačiau laikykitės tinkamo bendravimo su nepažįstamaisiais etiketo.

7. Nepalikite ant kapo pavojingų daiktų

Nepalikite stiklų šukių, keramikos detalių, mat tvarkantysis kapą, gali jų nepastebėti ir susižeisti. Būkite atsargūs ir galvokite apie kitus. Net ir į kapines užklydę gyvūnai gali susižaloti.

8. Palaikykite aplinką aplink kapavietę tvarkingą.

Pagalvokite apie kapinėse dirbančius aplinkos tvarkytojus. Nepalikite mėtytis daiktų aplink kapavietę, būkite tvarkingi, gerbkite kitus.

9. Nepalikite maisto atliekų.  

Palikti gėrimai ar maisto likučiai gali sukelti papildomų problemų. Pavyzdžiui, kapavietę gali užklupti nemalonūs padarai – skruzdėlės.

10. Neužsiiminėkite romantika.

Šis teiginys, lankantis kapinėse turėtų būti akivaizdus, kad meilės reikalams tai yra ne vieta. Tai yra nepagarba mirusiems ir tiems, kurie gedi. Darbuotojams tokius vaizdus matyti taip pat nepatogu.


Rašyti komentarą...
R
Regina
2021-10-24 16:55:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nukvakot visai.
Nebežino niekas kaip kur elgtis,ar ne?
Atsakyti
-16

N
Na
2021-10-24 11:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kveiliai jus kaip pišo vyriausybė
Atsakyti
-35

A
Alma
2021-10-24 16:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasigedau dar vieno punkto- nesivelti į kapines šuniukų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų