Miniatiūrinių daiktų menininkas Kusas pristato naujienas: išbandė metalą

Nagingomis rankomis išgarsėjęs Palangos menininkas Vytautas Kusas pristato naujausius savo darbus. Sako, pirmą kartą pamėgino ką nors sumeistrauti panaudodamas metalą. Ar jam pavyko? 

Miniatiūrų kūryba pagarsėjęs menininkas iš Palangos Vytautas Kusas pusės žmogaus nago dydžio inkilui klijuoja laktą. Nors darbas su medžiu menininkui įprastas, su metalu jis nėra dirbęs. Tad nusprendė save išbandyti.

„Buvo prie piršto prikibęs, nes aš užmiršau, kad jis kaista, metalas. Tai prikibo, atplėšiau, tada pradėjau atsargiau daryti“, – sako menininkas Vytautas Kusas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Miniatiūrinių daiktų menininkas Kusas pristato naujienas: šį kartą išbandė metalą

Antras kartas buvo kur kas sėkmingesnis. Taip menininko dirbtuvėse gimė pusės piršto ilgio kirvukas. O po kirvio atsirado ir plaktukas. Ko gero mažiausias toks Lietuvoje.

„Paskambinau į plaktukų muziejų ir klausiau, ar turit tokį plaktuką. Ne. Sako, pas mus įregistruotas dužiausias plaktukas ir didžiausias kirvis, o mažiausio plaktuko ir mažiausio kirvio nėra“, – pasakoja V. Kusas.

Dar vienas menininko kūrinys – degtukų dėžutės dydžio verpimo ratelis. Kiekviena jo detalė išdrožta atskirai. Maža to, ratelis veikia. Tad jam trūksta tik ritės ir jau galima bus verpti siūlus. Ratelį vyras sumeistravo tyrinėdamas mokinių atsiųstas tikro verpimo ratelio nuotraukas.

„O tas prasidėjo nuo to, kad pavasarį kažkada užėjo jaunimas ir aš kaip visad pasakoju, sakau, norėčiau ir ratelį padaryti, bet neturiu medžiagos, nėra iš kur paimti. Ir jaunimas iš Dzūkijos ar Suvalkijos, atsiuntė įvairios medžiagos, nes sakė, mano močiutė dar verpė. Tai va iš to aš gaminau – ieškojau sistemos ir gaminau“, – teigia V. Kusas.

O dėl senovinio mokyklos suolo, menininkui jo draugas išsakė priekaištą. Esą jis neatitinka jo kūrybos standartų, yra per didelis.

„Noriu ypatingai savo pirmajai mokytojai perduoti. Kuri yra gyva. Ir aš tokiuose suoluose sėdėjau. Aš tokiuose suoluose sėdėjau“, – kalbėjo V. Kusas.

Tačiau Vytautas Kusas į bičiulio pastabą moja ranka, esą tai tik modelis. Remdamasis juo, vyras netrukus sukurs mažutį suoliuką, kuris galbūt net stovės šioje kaimo mokyklėlėje. O mokslus čia laimins štai tokie, trečdalio mažojo piršto dydžio angeliukai. Kruopštusis menininkas net veidus jiems išraižyti sugebėjo. 


Rašyti komentarą...
D
D
2021-01-10 10:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų