kūryba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kūryba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kūryba“.

Šis priešpilnis smogs 3 Zodiako ženklams: Budraitytė įspėja

Astrologė Vaiva Budraitytė pasakojo, kad šią savaitę mėnulio jaunatį pakeitė priešpilnis. Dėl to svarbu atkreipti dėmesį į savo emocijas ir jausmus, nes šie bus suintensyvėję. Moteris taip pat pridėjo, kad keli Zodiako ženklai ateinančią savaitę atsikvėps po sudėtingo periodo. Pasak jos, tai metas, kuomet jie galės pradėti aktyviau veikti. Laukia pojūčių hiperbolizavimas Ši savaitė atneš šiek tiek daugiau chaoso į emocinį gyvenimą.
2024-06-15

Atslenka priešpilnis: Budraitytė įspėja 3 Zodiako ženklus

Po maloniai lepinusios pirmosios birželio savaitės laukia šiek tiek emociškai sunkesnis periodas. Tokios prognozės numatomos jaunatį pakeisiančiai priešpilnio mėnulio fazei, kuri suintensyvins emocijas. Apie tai papasakojo astrologė Vaiva Budraitytė. Naujai prasidėsiančios savaitės metu V. Budraitytė žadėjo, jog dėl planetų pokyčio sustiprės tiek teigiamos, tiek neigiamos emocijos. „Tarp planetų ryšys bus įdomus, sustiprės geros ir blogos emocijos.
2024-06-08

Pamačius, ką iš sienų padaro kaunietė, žado netenka ir visko matę: pamatykite patys

Kaunietė Laura, šiuo metu gyvenanti netoli Vilniaus, kuria tikrus stebuklus ant sienų – niūrias ir neįdomias sienas ji paverčia meno kūriniais bei įdeda ten savo visą fantaziją – kuri yra beribė. „Apskritai, piešiu didžiąją dalį gyvenimo, tad nebuvo abejonių savimi, nepasitikėjimo – žinojau, ką darau, o su laiku ir galybe praktikos, atsirado šioks toks profesionalumas“, – šypsosi Laura. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais moteris pasidalino savo mylimo darbo užkulisiais.
2024-05-04

Legendinio Kauno baro savininko kūriniai nustebina ir visko mačiusius: parodė visiems

Daugelis kauniečių gerai žino miesto centre, K. Donelaičio gatvėje, nuo 1990 m. veikiantį legendinį barą romantišku pavadinimu „Mažasis Paryžius“. Tačiau mane domino ne bohemiško baro istorija (ji išties marga) o jo savininko Beno Fainšteino (77 m.) kūryba iš to ką daugelis išmeta į šiukšlių dėžę. Apie tai niekas nerašė Žinojau, kad Benas dirba porinėmis dienomis pasikeisdamas su žmona Zita. Kaip ir tikėjausi jį išvydau savo darbo vietoje, sėdintį už baro bei bendraujantį su dviem vyriškiais.
2024-04-30

10-mečio Lino prašymas tirpdo širdis: svajoja vos apie 1 dalyką

Alytaus „Vilties“ mokykloje-darželyje vyksta pamokos. Vienoje iš klasių specialiųjų poreikių vaikai mokosi pasaulio pažinimo. Vienas jų – dešimtmetis Linas Pakruopis. Intelekto ir autizmo spektro sutrikimų turintis berniukas vos sulaukęs pertraukos imasi mėgiamos veiklos – iš modilino ar plastilino lipdo animacinių filmų herojus. Įvairiausių formų ir spalvų figūrėles mažasis Linas lipdo ne tik mokykloje, bet ir namuose. „Lipdyti iš modilino ir plastilino man pasiūlė tėveliai.
2024-04-11

Daivos gaminami tortai sprogdina internetą: sunku patikėti, kad jie valgomi

37-erių vilnietės Daivos Pečiulienės, socialiniuose tinkluose žinomos, kaip „Cukraus Varnos užrašai“ virtuvėje gimsta tikri stebuklai –  moteris maisto produktus paverčia į įspūdingus ir tikroviškus tortus ar kitus gardėsius, kurie nei vieno nepalieka abejingo. Daivos pagrindinė gyvenimo veikla yra – kūryba, o tortų ir kitų saldumynų kepimas yra viena iš šakų. Be konditerijos moteris dar kuria įvairius žaisliukus, vykdo edukacijas, bei moko žmones dekoruoti saldumynus.
2024-04-07

Kaunietis su sūnumi kuria ypatingus namelius: juos slepia netikėtose vietose

Kaunietis Gediminas Visockis, Akademijos miestelyje, Kamšos pažintiniame take išslapstė savo ir sūnaus rankomis gamintus elfų namelius. Šiuo metu namelių ten yra trys, tačiau ateityje Gediminas planuoja jų pagaminti ir daugiau. Šie nameliai ne tik lavina vaikų vaizduotę, tačiau sudomina ir suaugusiu žmones, besimėgaujančius pasivaikščiojimu ir netikėtai randančius juos. Elfų namelius kuria su sūnumi Gediminas namelius statyti pradėjo, kai susirgo jo sūnus, ilgą laiką sirgo peršalimo liga.
2024-03-02

Kėdainietė po sūnaus netekties užaugino dukra tapusią mergaitę ir atrado savo neįtikėtiną talentą

Tyli, rami, būti rampų šviesoje ir kalbėti garsiau už kitus niekada nesiveržianti Irma Gadeikienė visai neseniai be žado paliko daugelį, o kolegos Akademijos kultūros centro erdvių švarą puoselėjančią moterį netgi titulavo kontrastiškiausiu komandos žmogumi. Šios kraštietės akys – tarsi mikroskopas, į smulkiausias detales sutelkti dėmesį dievinanti kūrybinga kruopštukė pristatė rankų darbo lėlių parodą. Akademijos kultūros centro mažosios salės palanges nutūpę Irmos angelai užburia.
2024-01-23

Kaunietės sukurtas miniatiūrinis kaimelis stebina ir visko mačiusius: pamatykite savo akimis

Kaunietė Agnė Januškevičiūtė-Trikšienė šypsodamasi pristato save kaip laisvą menininkę ir žmogų, kuris svajoja atkurti lietuvišką kaimą. Tiesa, kaimelis kurtas Agnės rankomis yra miniatiūrinis, gamintas jos pačiomis rankomis, o detalės moters rankose vis atsiranda netikėtai, stebuklingu būdu. Kaip pati kūrėja sako, tai yra jos misija šioje žemėje, o visata jai kasdien padeda ir toliau siekti šios svajonės.
2024-01-19

Šokėjos Ema ir Neila Lavrenovaitės: pasirodymas televizijoje buvo mūsų karjeros atspirties taškas

Klaipėdietės Ema ir Neila Lavrenovaitės nuo pat vaikystės užsiėmė menine gimnastika. Dvynės pasakoja, kad meilė ir aistra šiai veiklai gimė iš karto po pirmų užsiėmimų. „Mes labai norėjome dirbti, motyvuotos būdavome, nuolat jautėme didžiulį norą stengtis ir tobulėti“, – prisimena Neila Lavrenovaitė. Bėgant metams noras kurti choreografiją, dažnai su gimnastikos elementais, vis stiprėjo.
2024-01-14
REKLAMA
REKLAMA

Parašyti Teišerskytės žodžiai įstrigo legendiniam atlikėjui Lemanui: „Tai kažkas stebuklingo“

Lapkričio 27 dieną Lietuvą apskriejo skaudi žinia – mirė poetė, žurnalistė, buvusi parlamentarė Dalia Teišerskytė. Jos gyvybė užgeso per 79-ąjį gimtadienį. Šalis neteko ne tik aktyvios visuomenininkės, bet ir puikios dainų tekstų autorės. Pagal D. Teišerskytės eiles ne vieną dainą sukūrė ir legendinis atlikėjas Aleksas Lemanas. A. Lemanas sako artimai su velione nebendravęs, tačiau dainos, sukurtos pagal jos tekstus, jo lūpomis skambėjo ir dar skambės ne kartą.
2023-12-01

Jurgitos Advento vainikai tapo tikru Lietuvos hitu: parodė, kaip atrodo

Artėjant Kalėdoms žmonės ne tik renka dovanas bei puošia eglutes, tačiau ieško ir kitų kalėdinių atributikų. Viena iš jų yra Advento vainikas. Tai labai prasmingas Kalėdų laukimo simbolis, šiandien tampantis ir puikia namų interjero detale. Vainiką galima pasidaryti ir patiems, tačiau tiems, kurie neturi tam laiko – yra didžiulis pasirinkimas pardavėjų, kurie kuria šias kalėdines dekoracijas.
2023-11-21

Saugirdas Vaitulionis įvertintas aukso medaliu: esu perfekcionistas

Vyrams skirto žurnalo L‘Officiel redaktorius, renginių organizatorius bei išskirtinių namų kvapų kūrėjas Saugirdas Vaitulionis pelnė dar vieną įvertinimą už savo kūrybą. Lietuvos kūrėjus suburiančioje kasmetinėje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ Saugirdo Vaitulionio bei „Natūralių idėjų“ komandos kurtas parfumuotas audinių skalbiklis „Velvet Tobaco“ pripažintas geriausiu šalyje.
2023-10-07

Giedrius Balčiūnas-Mr.Jumbo prakalbo apie sveikatos bėdas: prieš koncertą atsidūrė greitosios pagalbos automobilyje

Senovinės muzikos ansambliui „Hansanova“ –  itin svarbus metas: grupė savo jėgomis išleido debiutinį albumą, džiaugiasi vis gausėjančiu klausytojų ratu nuo Lietuvos iki Estijos, nors šis kelias kupinas iššūkių ir netikėtų patirčių.
2023-07-02

Mantas Petruškevičius nutraukė tylą apie asmeninį gyvenimą: „Turėti vaikų, namą – visa tai ne man“

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs dekoro bei floristikos meistras Mantas Petruškevičius itin gerbia savo asmeninį gyvenimą ir apie jį neatvirauja, tačiau dalyvaudamas naujoje Aurimo Kamantausko tinklalaidėje „Kamantinėjimai“ menininkas atvirai dalijosi savo mintimis tiek apie jį labiausiai įkvepiančius darbų projektus, tiek ir apie asmeninį gyvenimą. Dalyvaudamas laidoje M. Petruškevičius atskleidė, kodėl šeimos modelis – mylima antra pusė, namas ir vaikai – jo nevilioja.
2023-06-27

Nuteistasis Rimvydas pretenduoja jau į antrą Lietuvos rekordą: sukūrė milžinišką origami margutį

Įspūdingu lotoso žiedo, sukurto origami technika, rekordu nustebinęs nuteistasis staigmeną pateikė ir Velykų proga. Sukūrė milžinišką margutį. Jis drauge su kitais jo origami darbais eksponuojamas Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Darbuotojams teko net stiprinti jų apsaugą, nes vaikai norėjo kai kuriuos darbus nugvelbti. Bausmę Kauno kalėjime atliekantis Rimvydas vos radęs laisvą minutę ima popierių, plėšo, lanksto ir jau konstruoja naują origami kūrinį.

Neįprasti aksesuarai sparčiai populiarėja: žmonės moka ir po daugiau nei 4 tūkst. eurų

Ar norėtumėte tokios piniginės, kuri atrodo kaip tikroviška žmogaus burna? Būtent tokie ir dar neįprastesni japono kurti aksesuarai sparčiai populiarėja pasaulyje. O žmonės už juos pasiruošę pakloti ir daugiau nei 4 tūkstančius eurų. Itin neįprasti japono kurti aksesuarai: japono kurta ir pulteliu valdoma akis, kuri gali tapti pakabuku. O burna – pinigine monetoms. „Iš pradžių sukūriau „iPhone“ dėklą ir beveik visi manė, kad tai šlykštu.
2023-02-06

Knygų autorė Vitalija Maksvytė – apie kūrybą ir autentiškumo paieškas: „Esu tam, kad papasakočiau“

„Esu tam, kad papasakočiau“ – taip savo misiją įvardija knygų autorė, lektorė Vitalija Maksvytė. Vaikams ir suaugusiems kurianti rašytoja šiais metais yra iniciatyvos „Knyga + Kinas“ komisijos narė. Iš leidyklų pasiūlytų įvairaus žanro literatūros kūrinių, ji padės išrinkti knygas, labiausiai tinkančias didiesiems ekranams. Atrinkti kūriniai kino prodiuseriams ir režisieriams bus pristatomi vasario 24 d., Vilniaus knygų mugės metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-02-03

Kaunietės kambaryje – unikalus lietuviškas kaimas: jame – šimtus kartų sumažinti pastatai ir žmonės

Unikalus lietuviškas kaimas. Tik jo žemėlapyje nerasite, jis įkurtas… kaunietės kambaryje. O jame ne tik šimtus kartų sumažinti pastatai ir daiktai, bet ir žmonės bei gyvulėliai. Šiemet moters aistra kurti miniatiūrinį gyvenimą susidomėjo ir vos 6 metų jos sūnus. Pusnyse paskendusiame kalėdiškai žibančiame miniatiūriniame Lietuvos kaimelyje puikuojasi ir nauji pastatai, šalia jų jau triūsia ir gyventojai: „Keliaujame į aptieką, seniau mes ją vadindavome taip, tai yra vaistinė.
Aktualijos 2023-01-01

Žagarėje – Joniškio rajonas, pagamintas iš imbierinių sausainių: „Pavyko iškepti 27 miestus, miestelius ir kaimus“

Joniškio rajonas, sutilpęs vienoje Žagarės dvaro salėje, – unikalus dėl to, kad gali būti suvalgytas, nes yra pagamintas iš imbierinių sausainių tešlos. Pernai pradėję tradiciją nuo vienos Žagarės miestelio aikštės, žagariečiai sustoti neketina, kitiems metams planuoja pasaulio rekordą. Taip iš nuostabos aikčioja Žagarės gimnazijos ketvirtokai, pamatę iš imbierinių sausainių tešlos pagamintą visą Joniškio rajono maketą: „O kaip kvepia. Aš noriu kažką paimti, bet negaliu.

Lietuvė Rita – vienintelė tokia: iš atliekų sukūrė unikalią bažnyčią

Iš Kauno kilusi Rita Stankuvienė – tikra auksarankė. Lietuvė vienintelė gamina tokius šedevrus, kad vien pasižiūrėjus sunku patikėti, kad jie tikri ir pagaminti rankomis. Rita atvira – šiuo metu dirba ir gyvena Vokietijoje, itin pavargsta, todėl rankų darbo veiklos bei išskirtiniai nameliai bei bažnyčios, kurias kuria, ją veikia kaip meditacija.
2022-11-10

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjeroje: prabilo apie naujus vėjus gyvenime

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.
2022-09-12

Rašytojas Salmanas Rushdie užpultas scenoje Niujorko valstijoje

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas slapstytis, penktadienį buvo užpultas senoje per renginį Niujorko valstijos vakarinėje dalyje, pranešė policija ir įvykio liudininkai. Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip žmonės puola padėti S. Rushdie per incidentą Šotakvos apygardoje. „Ką tik įvyko šiurpiausias dalykas.
2022-08-12

Jaunas kupiškėnas iš medžio išdrožė animacinių filmų personažus: skulptūros – įspūdingo dydžio

Jaunas kupiškėnas iš medžio išdrožė vaikų mėgiamiausius animacinių filmų personažus. Ąžuolinės skulptūros įspūdingo dydžio – kelių metrų aukščio Žmogus Voras, Šrekas, Kempiniukas su bičiuliu ir kiti. Kupiškėnas atskleidžia, kad prie skulptūrų palinkęs buvo daugiau nei pusmetį. Ne mažesnis iššūkis buvo jas atgabenti ir įkurdinti netoli Biržų. Ne tik kelių vyrų, bet ir specialios technikos prireikė pastatyti kone 2 tonas sveriančią ilgakaklę ir ilgakoję medinę žirafą.

Muzikos prodiuseris Paulius Jasiūnas pristato naujieną: leidosi į asmeniškumus

Žinomas muzikos prodiuseris Paulius Jasiūnas, radijo stoties „Lietus“ muzikos apdovanojimuose 2021 pripažintas, kaip geriausias metų muzikos autorius, melomanams pristato savo kūrybą, antrąją solinę dainą iš būsimo albumo – „Bėk, meile, bėk“.  Pasakodamas apie dainos kūrybą, atlikėjas išlieka atvira – ji labai atvira ir tai tarsi įsileidimas į savo vidinį pasaulį. Tiesa, Paulius tikisi, kad klausytojai joje suras ir daug universalumo, rašoma pranešime spaudai.
2022-05-27

Gimnazistas sukūrė įspūdingą skulptoriaus Juozo Zikaro portretą: net pirštai buvo kruvini nuo darbo

Gimnazistas iš Panevėžio rajono sukūrė įspūdingą žinomo skulptoriaus Juozo Zikaro portretą iš beveik 100 tūkstančių smulkių popierinių detalyčių. Abiturientas prisipažino, nuo popieriaus lankstymo pirštai buvo krauju pasruvę, tačiau jaunuolis savo tikslą pasiekė ir gavo aukščiausią dailės egzamino įvertinimą. Visi, pamatę gimnazisto darbą, aikčioja ir neabejoja – jis vertas Lietuvos, o gal net ir pasaulio rekordų knygos.

Pastojus 18-metei kaunietei teko bėgti iš namų: skaudi jos istorija spaudžia širdį

Atradus mėgstamą veiklą ir bėgant laikui pasimiršta dauguma nuoskaudų, kurias teko patirti lekiant gyvenimo akimirkoms. Taip nutiko ir kaunietei, dviejų vaikų mamai Agnei Petrauskaitei. Susitaikiusi su negalią turinčio žmogaus patiriamais stereotipais, moteris nėrė į kūrybinę, rankų prisilietimo reikalaujančią veiklą. Kilusi iš Šiaulių, tačiau save vadinti kauniete galinti Agnė Petrauskaitė šiuo metu džiaugiasi gyvenimo idile ir klestinčia mylima kūrybine veikla.
2022-04-24

Ignalinietės sukurtas sodas atima žadą praeiviams: pamatykite, kaip viskas atrodo

Apie tokį sodą, kokį savo sodyboje yra susikūrusi Ignalinos gyventoja Inga Šidlauskienė, pasvajoti gali kiekviena šeimininkė. Įvairiausių rūšių rožių nusėtos erdvės, arkos – būtent šie bei kiti elementai sukuria 11 arų sodo sklypą didinga erdve, kuri primena ne bet ką kitą, o rojų. Ignalinoje gyvenančios Ingos Šidlauskienės sodas – žymus ne tik krašto gyventojų tarpe, tačiau žinomas ir daugumai kitų, kuriems yra tekę bent jau socialinėje erdvėje ar televizijos laidose pamatyti moters sodą.
2022-03-13

Prieš daugiau nei 10 metų iš Lietuvos išvykęs Psichas pristato naujieną: prabilo ir apie gyvenimą svetur

Prieš daugiau nei dešimtmetį iš Lietuvos į Olandiją gyventi išvykęs Tomas Krivickas šiandien dalinasi džiaugsmingomis žiniomis: legendinė grupė „Requiem“ savo gerbėjams artėjančios Vasario 16-osios proga dovanoja ilgai lauktą singlą „Didvyris“. Tiesa, 2018-aisiais sukurta daina tik po beveik ketverių metų virto studijiniu įrašu.
2022-02-12

Kaunietis iš sniego sukūrė įspūdingo dydžio žvėrį: jo viduje laukia staigmena

Kelkimės į Kauno rajoną. Ten viename privačiame kieme įsitaisė įspūdingo dydžio žvėris. Jį kaunietis sukūrė iš sniego. Beveik 9 metrų ilgio ir pusantro metro aukščio kūrinio įspūdinga ne tik išvaizda. Milžinišką savo kūrinį iš sniego matuoja Kauno rajone Akademijoje gyvenantis Vytis Lasys. Kone per visą kiemą išsirangiusį didžiulį žvėrį vyras kūrė kelias dienas.
Aktualijos 2022-01-27

Minis – miniatiūrinis kaimas, telpantis kambaryje: jį savo rankomis sukūrė kaunietė

Minis yra išskirtinis miniatiūrinis kaimas, jis – šimtus kartų mažesnis, nei mums įprastas kaimas ir telpa kambaryje. Jį savo rankomis sukūrė kaunietė – tarp sniego pusnių mažos trobos, bažnyčia, malūnas, krautuvė. O pastatuose ir aplink juos – viskas, ko reikia miniatiūriniam gyvenimui – daiktai, gyvuliai ir augalai. Kaunietė Agnė kviečia pasisvečiuoti miniatiūriniame lietuviškame kaime – jam jos namuose net skirtas atskiras kambarys.
Aktualijos 2021-12-30

Vilnietės kepiniai stebina ir visko mačiusius: kiekvienas tortas – lyg meno kūrinys

Sakoma, kad net ir konditerinius kepinius galima paversti tikrais meno šedevrais. Viena iš tokių kūrybiškų tortų kūrėja vilnietė Daiva Pečiulienė sako, kad daugiau nei pusę gaminimo proceso užima kūryba. Nors konditerija kaip hobiu užsiimti Daiva pradėjo prieš penkerius metus, dabar ji kepinius jau parduoda įvairių švenčių proga. „Kadangi aš nekepu kepinių vestuvėms, todėl dažniau pastebiu individualesnius užsakymus. Žmonės stebi naujausias madas, naujausias tendencijas.
2021-12-05

Elektrėniškių pora sugalvojo originaliai papuošti savo sodybą

Elektrėniškių pora sugalvojo itin originaliai papuošti savo sodybą – ant segmentinės tvoros pradėjo kabinti kavos, arbatos ar kitų gėrimų puodelius. Iš pradžių, sako, kabinę tik savo šeimos ar draugų dovanotus, bet ilgainiui prisidėjo kone visi važiuojantys pro šalį ir paliekantys savo puodelį. Tad taip ant tvoros sugulė jau daugiau kaip septyni šimtai įvairiausių puodelių: nuo kalėdinių iki itin pikantiškų, dėl kurių seilę varvina, pavyzdžiui, vyrai.
Aktualijos 2021-11-19

Vasha išbandė save naujame amplua: nebuvo visai paprasta

Dešimties metų kūrybinio kelio jubiliejų menininkė Gintarė Tilūnaitė nusprendė įamžinti neįprastai – sukūrė vaizdo klipą, kuriame atskleista, kaip gimsta jos žymiausia „Passion“ kolekcija. Įgyvendinti Lietuvoje analogų neturintį sumanymą autorei padėjo videografas Andrius Aleknavičius, dainininkė Gabrielė Rutkauskienė – Vasha ir modelis Simonas Pham. „Daugybę metų kurta paveikslų kolekcija „Passion“ šiandien jums atveria duris ir nori papasakoti istoriją.
2021-11-16

Krentantys medžių lapai virsta meno kūriniais: „Raižyti galime kiekvienas“

Krentantys klevo ar kitų medžių lapai tvarkytojams – galvos skausmas, o menininkai geba juos paversti ir tikrais meno kūriniais. Tad kai kurių darbuose įamžintos prakartėlės, katinai, drugeliai ir net etnografinio kaimo motyvai. Tautodailininkai neslepia, kad raižymas klevo lape įveikiamas kiekvienam norinčiam, tereikia peiliuko, tušinuko ir noro, mat idėją, koks gims kūrinys, gali pasufleruoti ir pati gamta.
Aktualijos 2021-10-21

Tiesiogiai: Andrius Aleknavičius-Alekna – apie savo kelią ir naujus vėjus karjeroje

Atlikėjas ir dainų autorius Andrius Aleknavičius-Alekna renka milijojines peržiūras interneto platformose ir nepaliauja stebinti gerbėjų su naujais kūriniais. Tiesioginėje vaizdo konferencijoje žinomas atlikėjas atvirai prabils apie savo karjeros kelią bei pristatys naujausią dainą su vaizdo klipu. Kviečiame stebėti vaizdo konferenciją su Andriumi Aleknavičiumi-Alekna.
2021-08-26

Kaunietė atrado, kaip išgyventi netektį: dabar to moko ir kitus

Prieš šešerius metus kaunietė Jūratė visai netikėtai atrado veiklą, kuri padėjo dvasiškai pagyti po mylimo vyro netekties. Tuomet padėtas pirmas taškas ir sukurta studija pavadinimu „Dedu tašką“ buvo naujo gyvenimo pradžia. Šiuo metu Jūratės sukurtoje studijoje renkasi žmonės, kurioje mokosi taškavimo technikos. „Mano gyvenimas niekada nebuvo susijęs su menu – tai man buvo visiškai svetima sritis. Visiškai nesidomėjau menu. Bet jis atėjo pačiu sudėtingiausiu gyvenimo momentu – po vyro mirties.
2021-08-18

Klaipėdietės kuriami žaislai sužavėjo ir visko mačiusius: dėmesio sulaukia net Pietų Afrikoje

Klaipėdietė Sigita Bilotė siuva neeilinio grožio lėles. Be to, tai nėra paprastas žaislas – moteris vaikų išaugtus ir širdžiai mielus drabužėlius paverčia lėlytėmis. Ši jos idėja sužavėjo šimtus internautų. Iš Mažeikių kilusi Sigita sako, kad kūryba ją lydi nuo pat vaikystės. Dar pradinėse klasėse ji pradėjo lankyti dailės mokyklą, o po baigusi vidurinę išvyko į Klaipėdą, kur ne tik tęsė mokslus Vilniaus akademijos Klaipėdos dizaino katedroje, bet ir rado savo meilę.
2021-03-14

Miniatiūrinių daiktų menininkas Kusas pristato naujienas: išbandė metalą

Nagingomis rankomis išgarsėjęs Palangos menininkas Vytautas Kusas pristato naujausius savo darbus. Sako, pirmą kartą pamėgino ką nors sumeistrauti panaudodamas metalą. Ar jam pavyko?  Miniatiūrų kūryba pagarsėjęs menininkas iš Palangos Vytautas Kusas pusės žmogaus nago dydžio inkilui klijuoja laktą. Nors darbas su medžiu menininkui įprastas, su metalu jis nėra dirbęs. Tad nusprendė save išbandyti. „Buvo prie piršto prikibęs, nes aš užmiršau, kad jis kaista, metalas.

Lietuvė stulbinančią karjerą užsienyje iškeitė į meilę gimtinėje: patikėti svajonėmis ragina kiekvieną

Vienas paprastas žodelis „taip“ į gyvenimą gali atnešti pačių netikėčiausių dalykų. Tuo įsitikino vos prieš metus iš Vengrijos į Lietuvą gyventi sugrįžusi Gintautė Neverauskaitė. Jos istorija – puikus įrodymas, kad svajonės iš tiesų pildosi, jei pats jomis tiki ir nesėdi sudėjęs rankų. Gintautė yra išskirtinių papuošalų dizainerė ir prekės ženklo „Ginte“ įkūrėja.
2020-12-31

Nuo Živilės gamintų tortų neįmanoma atitraukti akių – skonis užburia ir pačius išrankiausius

Gražiausios progos dažniausiai neįsivaizduojamos be skanaus torto gabalėlio. Lazdijuose gyvenanti Živilė Gražulevičienė jau daugiau nei dešimtmetį gamina želė tortus, kurie puošia šventinius stalus, o ragautojai išskirtinės išvaizdos skanumynams iki šiol negaili komplimentų. 34-erių valstybės tarnautoja apie šį savo pomėgį kalba itin entuziastingai. Ji neslepia, kad tortų gaminimas praskaidrina jos kasdienybę ir leidžia save realizuoti.
2020-12-01

Karantinas atskleidžia slaptus talentus: vyras kuria stebuklus iš degtukų

Pasaulį dėl koronaviruso ir toliau kaustant griežtoms karantino taisyklėms, priversti namuose likti žmonės neretai griebiasi įvairiausios veiklos prablaškyti nuobodulį. Tačiau, kai kuriems laikas namuose – puikus metas atskleisti netikėtus talentus. Kviečiame pamatyti, kokius stebuklus tiesiog iš degtukų kuria vienas egiptietis. Radiologas rytais ir menininkas vakarais.
2020-11-23

Lietuvaitės gamintas namelis dukroms atima žadą: jame – mini baldai, laiptai ir net turėklai

Suomijoje gyvenančią lietuvę, dviejų mergaičių mamą Kristiną Tuholą tikrai galima pavadinti auksaranke. Kai jos dukra paprašė lėlių namelio, moteris neskubėjo į parduotuvę, o pasiėmusi į rankas medieną ir įrankius, dukros svajonių žaislą pagamino pati. Lėlių namelį Kristina pagamino prieš penkis metus savo pirmagimei Nellai, kuriai šiuo metu aštuoneri.
2020-11-23

Kaunietė su adata ir siūlu kuria tikrus šedevrus: savo darbais užburia aplinkinius

Kol pasaulyje siaučia pandemija ir esame skatinami likti namuose, daugelis į karantiną žiūri kaip į laikotarpį, kurio metu nėra galimybės pramogauti ar užsiimti mėgstama veikla. O štai kaunietė Gintautė pirmojo karantino metu savo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Mergina pasinėrė į kūrybinę veiklą ir, atradusi savo užslėptą talentą, išsiuvinėtais darbais stebina aplinkinius.
2020-11-22

Vilniečių pora ragina į pomirtinį gyvenimą pažvelgti kitaip: kiti apie tai bijo net susimąstyti

Nuo seno tikima, kad miręs žmogus atgimsta žvaigžde danguje. Tokią mintį savo kūryba įprasminti bando dizaineriai vilniečiai Greta ir Jonas. Pomirtinio gyvenimo paslaptimis besidominti pora savo rankomis lipdo urnas. Kūrėjų teigimu, jos tarsi vartai, pro kuriuos sielos gali ramiai iškeliauti anapilin. Nėra nė vienos tokios pat urnos, kaip ir nėra vienodų žmonių, sako kūrėjai. Kiekviena urna unikali savo paviršiumi – tai tarsi gyvenimo gijomis išvagoti daiktai.
2020-10-20

Kaunietė savo rankomis kuria tikrus stebuklus: sunku patikėti, kad tai ne nuotrauka

Kaunietė Edita (46) juokiasi, kad vilna jai visada asocijavosi su pirties kepurėmis ir veltiniais batais, tačiau vėliau ji pamatė, kad iš vilnos galima pagaminti kur kas daugiau. Moters kuriamos vilnonės segės yra tokios tikroviškos, kad tiesiog atima amą, o jomis susigundo ir garsenybės. Prieš pustrečių metų vartydama internetinius puslapius, Edita pamatė mažą iš vilnos nuveltą ežiuką. Jis buvo toks mielas, kad moteris pradėjo ieškoti ir kitų, panašių, iš vilnos pagamintų kūrinių.
2020-10-11

Svetlanos kuriami rankdarbiai palieka be žado: pamačius norisi suvalgyti

Išvydus Svetlanos rankdarbius, galima pagalvoti, kad tai – tikros uogos ar gėlės. Iš polimerinio molio rankdarbius gaminanti moteris viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti su šia medžiaga ir be šios veiklos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Dabar ji ne tik kuria išskirtinius dirbinius, bet ir savo žiniomis dalijasi su norinčiais išmokti lipdymo meno.  Gamyba iš polimerinio molio Svetlana susidomėjo prieš aštuonerius metus.
2020-09-13

Londone gyvenančios Vaidos kūriniai palieka be žado: populiarumo sulaukia net Amerikoje

Šiais laikais kone kiekvieno žmogaus mobiliajame telefone galima rasti šimtus nuotraukų, kuriose užfiksuotos svarbiausios gyvenimo akimirkos ir, žinoma, jis pats. Tačiau vis dažniau norima prisiminimus kurti ir kitokiomis, originalesnėmis formomis. Vieną iš variantų – dėmesį prikaustančių iliustracijų piešimą – žmonėms siūlo Londone gyvenanti lietuvė Vaida Mikutytė (30). Jos darbai be žado palieka ne vieną ir susidomėjimą jau kelia visame pasaulyje.
2020-08-21

Daivos kuriamas interjeras palieka be žado: kitiems būna baisu ir prisiliesti

Kone kiekvienas po darbų ar kitokių veiklų nori sugrįžti į jaukius ir išpuoselėtus namus. Šį troškimą įgyvendinti padeda Daiva Zuehlke, kuri namus atnaujina taip, kad kai kuriems būna net gaila į juos įžengti. Moteris turi išskirtinį braižą ir iki menkiausių smulkmenų apgalvoja kiekvieną detalę, todėl po jos prisilietimo namai tampa unikalia ir išskirtine vieta. Daiva jau 28-erius metus gyvena Vokietijoje, o vasaromis kiek ilgiau nei mėnesiui sugrįžta pailsėti į Lietuvą.
2020-08-18
Į viršų