Migrantai sėja paniką Lazdijų rajone – ne ryšio zonoje gyvenantys žmonės negali išsikviesti pagalbos

Nelegalių migrantų krizė Lietuvoje trunka jau daugiau nei mėnesį, o apgyvendinti pabėgėlius sutikusios savivaldybės pasigenda centrinės valdžios pagalbos ir veiksmų. Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė sako sulaukianti nuolatinių gyventojų pranešimų ir nuogąstavimų dėl jų teritorijose sutinkamų nelegalų.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis" kalbėjo Lazdijų rajono merė A. Miškinienė ir Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Mere, kokios baimės yra dažniausios, kai žmonės kalba su savivaldybės atstovais?

A. Miškinienė: Pagrindinės baimės yra dėl saugumo. Šiai dienai Kapčiamiesčio seniūnijoje, ir jau ne tik, žmonės mato galimai nelegalius migrantus miškuose, mato savo kiemuose. Yra tokių teritorijų kaip Bugiedos kaimas, Varviškės kaimas, kuriame nėra absoliučiai jokio mobilaus ryšio.

Žmonės, matydami nelegalius migrantus, neturi jokios galimybės išsikviesti pagalbą arba informuoti pareigūnus apie tai, kad jie yra jų kieme, jų teritorijoje. Dėl to mes tikrai kreipėmės ir į Ryšio reguliavimo tarnybą, prašome pagalbos kuo greičiau spręsti tokias elementarias, ūkiškas problemas. Jie, matydami nelegalius migrantus arti savęs, natūralu, kad jaučia baimę dėl savo saugumo, dėl savo sveikatos, pergyvena dėl savo turto, kurį turi.

Šiai dienai situacija yra tokia, kad lengva panika bent jau Kapčiamiesčio seniūnijoje tikrai yra kilusi. Mūsų kvietimas ir raginimas susitelkti, likti vieningiems, aiškinimas, kokia svarbi ir neeilinė ši situacija, tikrai nėra paveikus dėl to, kad tie žmonės pasišalina, pasišalino iš apgyvendintos teritorijos, ir net tikrai sustiprintos policijos ir Valstybės saugumo tarnybos pajėgos nesugebėjo užkardyti, jie išėjo.

Ar ten, kur nėra ryšio, iš tikrųjų daug tų migrantų yra? Kodėl žmonės baiminasi?

A. Miškinienė: Nelegalius migrantus mano paminėtose teritorijose gyventojai mato nuolatos ir mums sako apie tai. Jie mato ir pavienius, mato ir einančius grupėmis ir tai kelia tikrai pagrįstą nerimą dėl saugumo.

REKLAMA

Ponas Laurynai, vietinės bendruomenės iš tikrųjų baiminasi ir galbūt yra dėl ko, ar centrinė valdžia imsis kažkokių veiksmų saugumui užtikrinti?

L. Kasčiūnas: Mes darome viską, kad įrengtume lokalizuotus apgyvendinimo centrus atskirose vietose, didelius centrus, kur tie žmonės ir leis tą laiką, kai vyks pabėgėlių svarstymo procedūra po to, kai jie tikėtina skųs tuos sprendimus ir po to, kai jų pabėgėlių prašymai nebus patenkinti, jau lauks grįžimo namo.

Tokia ir yra logika. Kursime situaciją, kad būtų keli tokie centrai. Vienas iš jų yra planuojamas Dieveniškėse, kitas yra Švenčionių rajone, taip pat statomi moduliniai miesteliai, kurie būtų kaip įmanoma toliau nuo visuomenės, kad tų kultūrinių, socialinių įtampų būtų mažiau.

Kadangi mes turime ir Covid-19 iššūkį, problema yra dešimties dienų izoliacija. Kai jie yra sulaikomi, juos reikia kažkur įkurdinti dešimčiai dienų ir po to jie turėtų būti išvežami į tuos didesnius jau įrenginėjamus centrus, kurie turėtų liepos pabaigoje, rugpjūčio pradžioje atsirasti. Aš manau, kad ta sistema ims veikti jau daug sklandžiau ir mūsų savivaldybėms, kurios ištiesė pagalbos ranką, bus lengviau.

Kalbant apie apsaugą, yra sprendimas pasitelkti Viešojo saugumo tarnybą, kuri be jokios abejonės geriausiai iš visų tarnybų užtikrina tokių teritorijų apsaugą. <...> Dabar sprendimas dėl saugumo yra toks.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
M
Mes
2021-07-17 19:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dekokite anukeliui ir Cichanouskajai.
Atsakyti
-1

a
algis
2021-07-17 20:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isduoti gyventojams ginklus savyginai nes kaip matosi musu valdancioji dauguma nesugeba apginti savo zmoniu. O gina tik migrantus kokia cia vyriausybe man geda kad valdzia nieko nedaro grieztindama si atveji vienas zodis besmegene vyriausybe
Atsakyti
-1

A
2021-07-19 16:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tu iš prigimties idiopatas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų