Mianmarą toliau drebina protestai: žmones vaiko vandens patrankomis

Po karinio perversmo Mianmare – didžiausi protestai per dešimtmetį ir nacionalinis streikas. Šalies sostinėje žmones kariškiai vaiko vandens patrankomis.

Mianmarą ir toliau drebina protestai, kurie šalyje įsiplieskė po praėjusią savaitę įtakingų generolų įvykdyto karinio perversmo. Dešimtys tūkstančių žmonių protestuoja jau trečią dieną iš eilės. Tai – didžiausia nepasitenkinimo banga Mianmare per daugiau nei dešimtmetį.

Sostinėje Neipide kariškiai žmones vaiko vandens patrankomis, tačiau tai jų negąsdina. Jie reikalauja nedelsiant iš namų arešto paleisti per perversmą sulaikytus politinius lyderius, taip pat ir Nobelio premijos laureatę, demokratiškai išrinktą lyderę Aung San Su Či.

Valstybinės įmonės paskelbė nacionalinį streiką. Į gatves išėjo mokytojai, medikai teisininkai, bankų ir vyriausybės institucijų tarnautojai.

„Mes – sveikatos sistemos darbuotojai – raginame prie mūsų prisijungti visus. Smerkiame karinį režimą ir toliau kovosime dėl savo likimo“, – sako seselė Aye Misan.

Tuo metu Mianmaro karinė chunta septyniose antro pagal dydį šalies miesto apygardose skelbia karinę padėtį, draudžia žmonėms burtis į protestus, įveda komendanto valandą bei grasina per užimtą valstybinę televiziją.

Sulaikytus politinius Mianmaro lyderius paleisti ragina ir popiežius. O Jungtinė Karalystė su Europos Sąjunga prašo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos surengti specialią sesiją dėl politinės krizės Mianmare.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų