Visame pasaulyje išreikštas palaikymas baltarusiams: skirtingose šalyse surengta dešimtys akcijų

Praėjus lygiai pusmečiui nuo protestų Baltarusijoje pradžios, šalies demokratinės opozicijos kova tęsiasi. Siekiant neleisti pamiršti tūkstančių represijas savo šalyje patiriančių baltarusių, visame pasaulyje vasario 7-ąją minėta solidarumo su Baltarusija diena. Baltijos ir kitose pasaulio šalyse šia proga surengta dešimtys įvairiausių akcijų. Baltai-raudonai sužibo pastatai, tiltai ir ambasados. Surengti bėgimai ir eisenos. Palaikyti kaimynus nusprendė ir mažesni Lietuvos miestai.

Baltarusijos pasipriešinimas neteisėto prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui vyksta jau lygiai pusmetį – ištisas 180-mt dienų. Minint šią sukaktį visame pasaulyje paskelbta solidarumo su Baltarusija diena. Rygoje šia proga įžiebta įspūdinga šviesų instaliacija. O Latvijos sostinės meras prie akcijos prisidėjo pats. Virš Dauguvos upės pakeltu dronu ant ledo įžiebė Baltarusijos opozicijos baltai raudoną vėliavą.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Visame pasaulyje išreikštas palaikymas baltarusiams: skirtingose šalyse surengta dešimtys akcijų

Vilniuje su Baltarusija solidarizuojasi ne tik žymieji angeliukai. Mieste surengtas ir bėgimas, skirtas palaikyti Lukašenkos režimo terorizuojamus žmones. Nuo protestų pradžios Baltarusijoje sulaikyta daugiau nei 30 000 žmonių. Daugelis jų įkalinti ir sumušti. Patyrė kankinimus ir pažeminimą. Nesibaimindami šalčio bėgikai Naujamiesčio gatvėmis pasiekė Baltarusijos ambasadą. Čia akcijos palaikyti baltarusius kone kiekvieną savaitę rengiamos nuo pat vasaros.

Prie solidarumo su Baltarusija dienos prisijungė ir kiti Lietuvos miestai. Štai kokia raudonai balta vėliava iškelta Biržuose. Šiomis spalvomis valstybinės reikšmės pastatai, tiltai ir paminklai sužibo ir kituose miestuose, bei Lietuvos atstovybėse užsienyje. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad solidarumas su kaimyne šiandien kaip niekada svarbu.

„Mes privalome prisiminti mūsų kovą, mūsų ėjimą į laisvę. Šiandien tą patį daro baltarusių tauta. Aš manau, kad pasigerėjimo vertos baltarusių pastangos vykdyti šį pasipriešinimą taikiai, oriai, tačiau žinant savo teises. Šiandien mes stebime Baltarusių pilietinės visuomenės gimimą. Tai nepaprastai svarbu. Tai nepaprastai svarbu demokratijos plėtrai, net tik visame regione, bet ir visoje Europoje“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

Solidarumo eitynės surengtos ir kaimyninėje Lenkijoje. Čia nešini istorine vėliava žmonės žygiuoja Gdanske. O štai Baltstogėje į orą pakilo ir specialus oro balionas. Tuo metu Varšuvoje palaikymą represijas ir persekiojimą patiriantiems baltarusiams žmonės išreiškė dainomis, o Frankfurte surengtos eitynės miesto gatvėmis. Baltarusijos solidarumo diena pažyma mažiausiai 60-tyje pasaulio miestų nuo Tokijo iki San Fransisko.


Rašyti komentarą...
N
Nnnn
2021-02-08 19:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau nevargtu taip nes nuo vilko ant meškos uzsoks, mūsiškiai jau pamokė svetocka, kaip suardyti valstybe
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų