Metinėje Trumpo kalboje netrūko ir šou: pabaigoje – oponentės akibrokštas

Donaldas Trumpas stojo prieš tautą ir atstovų rūmuose pompastiškai perskaitė metinį pranešimą. Gyrėsi, kaip ji iškėlė Ameriką į ekonominio ir politinio klestėjimo viršūnę. Kalba neapsiėjo be skambių frazių ir šou elementų, kuriais pasižymėjo ne tik pats D. Trumpas, bet ir jo priešininkai demokratai. Kol trumpas džiaugėsi ovacijosmis, už jo nugaros stovinti Atstovų rūmų pirmininkė Pelosi demonstratyviai plėšė prezidento kalbos lapus.

Lydimas audringų respublikonų plojimų į salę žengia Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Būtent čia, Atstovų rūmuose, D. Trumpo oponentai demokratai inicijavo jam apkaltą, kurios finalas jau po paros. Ir nors kreipdamasis į tautą prezidentas apie apkaltą nė žodžiu neužsiminė, įtampą tarp D. Trumpo ir Nancy Pelosi – jo didžiausios kritikės iš demokratų stovyklos ir Atstovų rūmų pirmininkės – nors samčiu semk. Pastaroji ištiesia jam ranką pasisveikinti, tačiau D. Trumpas demonstruoja principus ir tuo pačiu neatsako. Moteris ironiškai šypsosi.

Respublikonai skanduoja šūkį „dar ketverius metus“, taip reikšdami norą, kad prezidentas poste liktų ir antrai kadencijai. Pats D. Trumpas susirinkusiems pirmiausia pristato savo žmoną Melanią. Jai salė ploja atsistojusi.

Kalbą D. Trumpas pradeda nekukliu pareiškimu.

„Šį vakarą stoviu prieš jus ir dalinuosi neįtikėtinais rezultatais. Darbo rinka verda, pajamos auga, skurdas traukiasi, nusikalstamumas mažėja, o pasitikėjimas didėja. Mūsų šalis klesti ir yra vėl labai gerbiama“, – sako JAV prezidentas Donald Trump.

D. Trumpas kalba apie „didįjį Amerikos sugrįžimą“ ir pabrėžia, kad tai jo administracijai pavyko pasiekti mažiausią nedarbo lygį per pusšimtį metų, tačiau prezidentas nutyli, kad šiuo metu šalyje ir didžiausia nelygybė, o kiek daugiau nei du procentus paskutinį ketvirtį siekęs ekonomikos augimas  nor ir didelis, buvo dvigubai mažesnis nei jis žadėjo.

„Su malonumu jums pranešu, kad mūsų ekonomika stipriausia nei bet kada iki šiol, o mūsų kariuomenė visiškai atkurta – jos galiai neprilygsta niekas pasaulyje“, – pasakoja D. Trump.

D. Trumpo kalba neapsieina ir be šou elementų. 4 stadijos plaučių vėžiu sergančiam radijo laidų vedėjui Rushui Limbaugh Melania įteikia Laisvės medalį – aukščiausią Jungtinių Valstijų civilinį apdovanojimą.

REKLAMA

O kalbėdamas apie būtinybę išvesti Amerikos karius iš Afganistano ir baigti ilgiausią karą šalies istorijoje, prezidentas smarkia nustebina į ceremoniją pakviestą kariuomenės seržanto žmoną.

„Šįvakar turime jums staigmeną. Noriu pranešti, kad jūsų vyras sugrįžo iš dislokacijos vietos. Jis šįvakar čia su mumis. Negalime versti jo laukti ilgiau“, – teigia D. Trump.

1 valandą ir 18 minučių trukusi D. Trumpo kalba baigėsi jau minėtos jo oponentės Nancy Pelosi akibrokštu. Ne kartą D. Trumpo „pamišusia Nancy“ išvadinta demokratė čia pat, prezidentui už nugaros suplėšė jo kalbos lapus. Vėliau politikė pareiškė, kad tai padarė nes D. Trumpo kreipimasis jai pasirodė esantis „melų manifestas“. Jau šį vakarą Senatas balsuos dėl D. Trumpo apkaltos straipsnių. Tiesa, neabejojama, kad jį senatoriai išteisins, nes daugumą Senate turi D. Trumpo partijos nariai respublikonai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų