Trumpo metinis pranešimas: žada išvesti JAV karius iš Afganistano

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį vėl pažadėjo išvesti amerikiečių karius iš Afganistano, pabrėždamas, kad nenori, jog per nesibaigiančias kautynes žūtų „šimtai tūkstančių“ žmonių.

„Dirbame, kad pagaliau užbaigtume ilgiausią Amerikos karą ir sugrąžintume savo karius namo“, – sakė jis Kongrese skaitydamas savo metinį pranešimą apie padėtį Sąjungoje.

Prezidento metinis pranešimas akivaizdžiai pademonstravo JAV politinį karą

JAV prezidento Donaldo Trumpo metinis pranešimas antradienį tapo sukrečiančia JAV politinio susiskaldymo demonstracija: demokratai protestavo prieš respublikonų pagyras, o jų lyderė Nancy Pelosi per tiesioginę televizijos transliaciją suplėšė jai pateiktą kalbos teksto kopiją.

Demokratų kontroliuojamų Atstovų Rūmų pirmininkės gestas pačioje pabaigoje iliustravo valandą ir 18 minučių trukusios prezidento kalbos metu tvyrojusią pykčiu kunkuliavusią atmosferą Kapitolijuje.

Vietoje to, kas tradiciškai būdavo metinė politinių paliaubų akimirka, D. Trumpo pranešimas atspindėjo visoje šalyje prieš lapkritį įvyksiančius prezidento rinkimus siaučiantį politinį karą.

D. Trumpas dar buvo ant pakylos, ką tik užbaigęs savo kalbą, kai už jo stovėjusi N. Pelosi iškėlė popierius ir demonstratyviai suplėšė juos į skutus.

„Tai buvo mandagu atsižvelgiant į alternatyvas“, – vėliau žurnalistams pareiškė ji.

Metinis pranešimas prasidėjo su tokia pačia pagieža, kaip ir baigėsi: D. Trumpas ignoruodamas anksčiau įprastą dalyką atsisakė paspausti ranką N. Pelosi, kuri, kaip Atstovų Rūmų pirmininkė, prižiūrėjo prezidento apkaltą dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais ir trukdymo Kongresui.

Ji ištiesė ranką, o D. Trumpas nusisuko.

Demokratai į D. Trumpo kalbą, kurioje jis skelbė „didį Amerikos sugrįžimą“ ir liaupsino savo pasiekimus, sureagavo neprisidėdami prie respublikonų, ne kartą surengusių prezidentui ovacijas atsistojus. Būta švilpimo, o keli demokratai apskritai išėjo.

REKLAMA

Svarbiausia visos šios įtampos priežastis yra faktas, kad po kelis mėnesius trukusių prezidento apkaltos tyrimų demokratų kontroliuojamuose Atstovų Rūmuose Senatas, kuriame daugumą turi respublikonai, trečiadienį beveik neabejotinai išteisins D. Trumpą.

Dešiniojo sparno didvyris

Didelė D. Trumpo kalbos dalis buvo skirta jo sėkmingai ekonominei politikai ir principui „Pirmiausia – Amerika“ skelbti.

„Sutriuškinome Amerikos nuosmukio galvoseną ir atmetėme Amerikos likimo mažinimą“, – sakė jis.

Pasak respublikonų prezidento, jo reglamentavimo panaikinimo ir mokesčių mažinimo politika, kurią oponentai kritikuoja kaip kenkiančią aplinkai ir naudingą tik turtuoliams, nulėmė „neprilygstamą“ ekonominę sėkmę.

Kaip įsipareigojimų rinkėjams vykdymo pavyzdžius jis paminėjo JAV, Meksikos ir Kanados prekybos paktą (USMCA), prekybos susitarimą su Kinija, didžiules karines išlaidas, „beprecedentes“ priemones nelegaliai imigracijai sustabdyti ir savo bandymą „užbaigti Amerikos karus Artimuosiuose Rytuose“.

Jis nepraleido ir virtinės savo konservatyvių pamatinių klausimų: griežtai pakalbėjo apie abortus, maldas mokyklose ir teisę nešiotis ginklus.

Tačiau pagrindinį dėmesį pasiglemžė gestai, kurie atrodė galėję ateiti tiesiai iš tų laikų, kai D. Trumpas dar buvo realybės televizijos žvaigždė.

Vienu metu jis pertraukė savo kalbą, kad pažertų pagyrų Rushui Limbaugh, vienam iš itin įtakingos amerikiečių konservatyvios radijo krypties formuotojų, kuris šią savaitę pasisakė sergantis 4 stadijos plaučių vėžiu.

Nustebindamas auditoriją D. Trumpas paskelbė, kad jo žmona Melania, kuri sėdėjo šalia R. Limbaugh, įteiks šiai ideologijos žvaigždei Laisvės medalį – aukščiausią JAV civilinį apdovanojimą. Taip iškart ir buvo padaryta.

Vėliau D. Trumpas pranoko net šį teatrališką mostą: vienai auditorijoje buvusiai moteriai, kurios vyras kariškis daug mėnesių tarnavo užsienyje, pasakė turintis jai „labai ypatingą siurprizą“.

REKLAMA

Tai buvo jos vyras, su paradine uniforma nulipantis laiptais, ir emocingas netikėtas šeimos susitikimas priešais televizijos žiūrovų visoje šalyje akis žiūrimiausiu vakaro laiku.

Apkalta nepaminėta 

Tai galėjo būti niūriausia savaitė D. Trumpo administracijai: trečiadienį laukiama vos trečios prezidento apkaltos per JAV istoriją kulminacijos Senate.

Tačiau sulaukęs patikinimo, kad jo partija jį visiškai išteisins, D. Trumpas demonstravo vis tvirtesnį tikėjimą, kad gali žengti į priekį ir siekti antros kadencijos.

Jo kalboje nė karto nebuvo paminėta apkalta.

Kovingai nusiteikęs D. Trumpas anksčiau antradienį šaipėsi iš Demokratų partijos pirminių rinkimų chaotiško starto ir sakė, kad užtrukęs balsų skaičiavimas Ajovoje įrodė jų nekompetentingumą.

„Niekas neveikia, visai taip pat, kai jie valdė šalį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

Antradienį prezidentas sulaukė ir daugiau gerų naujienų: sociologinių tyrimų agentūros „Gallup“ tyrimas parodė, kad jo darbui šiuo metu pritaria rekordinis skaičius – 49 proc. – respondentų.

Klausytis jo metinio pranešimo pakviesti svečiai atspindėjo politines temas, kurios, kaip tikisi prezidentas, išlaikys itin lojalius jo rinkėjus. Tarp kvietimus gavusių asmenų buvo JAV pasienio tarnybos aukšto rango pareigūnas ir vyriškis, kurio brolį 2018 metais nužudė vienas nelegalus imigrantas.

Tarp svečių taip pat buvo Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido, kurį JAV pripažįsta laikinuoju tos šalies prezidentu. Taip D. Trumpas pademonstravo paramą jo pastangoms nušalinti prezidentą Nicolas Maduro.

Tarp Demokratų partijos svečių buvo maždaug 80 gydytojų, pacientų ir kitų žmonių, simbolizuojančių tai, ką partijos lyderiai vadina D. Trumpo administracijos nesugebėjimu spręsti sveikatos apsaugos problemų.


Rašyti komentarą...
r
rama
2020-02-05 09:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai butu, kad ir is Lietuvos isvestu.
Atsakyti
0

E
Ee
2020-02-05 22:33:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai amerikos kariai skubiai begs is ten musu karius paliks. Pridengt. Kaip tame fime 9 kuopa
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų