Mėginta įteikti parašus Seimo pirmininkei dėl Raskevičiaus atstatydinimo, tačiau teko dėžes vežtis namo

Iniciatyvinė piliečių grupė, reikalaujanti išmesti profesionaliu gėjumi save vadinantį Tomą Vytautą Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, pareiškė surinkusi virš 300 tūkstančių gyventojų parašų. Juos šiandien bandė įteikti Seimo pirmininkei, tačiau dėžes su lapais teko vežtis namo.

Peticijos autoriai sako, kad organizuos masinį šeimų gynėjų ralį, o ateityje imsis ir dar daugiau priemonių, kad būtų ginamos tradicinės vertybės, o ne homoseksualių asmenų teisės.

Beveik keturias savaites trukęs parašų rinkimas, kad Laisvės partijos parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius būtų atstatydintas iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų baigtas, o iniciatyvinė grupė, kuri rinko žmonių parašus į Seimą atsivežė 2 jų dėžes ir skelbia, kad surinko daugiau nei 334 tūkstančius parašų.

„Demokratija – tai daugumos diktatūra, tačiau mažumos šiuolaikiniame pasaulyje užėmė viršų ir bando primesti savo valią naiviems, abejingiems piliečiams. Laikas įvardinti, kas yra kas“, – sako Visuomenininkas Viktoras Jašinskas.

Iniciatyvinė grupė reikalauja profesionaliu gėjumi save vadinančio Raskevičiaus pasitraukimo, nes šis neva netinkamai vykdo savo pareigas. Peticijoje rašoma, kad jis diskredituoja Konstitucijos saugomą vyro ir moters sąjungą – šeimos institutą. Jo atstovavimą homoseksualams peticijos autoriai vadina atstovavimu vienai interesų grupei, o ne daugumai visuomenės narių. Raskevičiui priekaištaujama, kad jis nereaguoja į karantino ribojimus, kurie neva pažeidžia žmogaus teises, negina žodžio laisvės, kai žiniasklaidoje pateikiama vienpusiška informacija, neišklausant kitaip manančiųjų.

„Daug kas šitą iniciatyvinę grupę pradėjo kaltinti homofobijom ir t.t. ir t.t. Su tuo įvardinimu, jį 100 proc. reikia atmesti ir mes turime argumentą, šviesios atminties Seimo narį Roką Žilinską, kuris išdirbo vieną, ar dvi kadencijas, negirdėjom nė iš vieno piliečio nei skundų, nei reikalavimų, nei peticijos, nei dėl jo orientacijų priekaištų“, – pasakoja Iniciatyvinės grupės vadovas Raimondas Grinevičius.

REKLAMA

Paskutinėmis dienomis peticiją internete užplūdo ir netikri parašai, kuriuose vietoj vardo kažkas įrašydavo žodį „debilas“. Tokių apie 20 tūkstančių pasirašiusių „debilų”, grupė neįskaičiavo. Pasirašyti žmonės galėjo per „Google“ platformą, peticijos autoriai sako tikrinę, kad nebūtų netikrų parašų, tačiau ar galėjo pasirašyti kas nors po kelis kartus, tiesiai neatsako.

„Traktuoti, kad tai humoristinis darbas ir žmonės pasirašė po 200-300 kartų, kažkaip man keista, konstatuoti faktą, faktas yra faktas, ir jeigu tikrinant padaryta kažkokia klaida, dar išbraukiam 50 tūkstančių“, – teigia R. Grinevičius.

„Už Laisvės partiją iš viso balsavo 107 tūkst. žmonės, kas sudaro 9,11 procentų nuo atėjusių, arba 4,53 procentus nuo visų registruotų. Taigi, mes turime 3 kartus daugiau parašų, negu visa Laisvės partija gavo pasitikėjimo iš visuomenės. Manau, kad mūsų žodis tikrai turėtų būti svarus“, – kalbėjo V. Jašinskas.

Pats Raskevičius žiniasklaidai komentuoti šią iniciatyvą atsisako. Nors dar anksčiau feisbuke tai buvo pavadinęs „foniniu triukšmu“.

„Norėčiau pakviesti jus konstruktyviam dialogui, o ne priešpriešai, nes man atrodo, priešindami vienas kitą ir tas idėjas, kurias išsakome, iš tikrųjų jokios tiesos nepasieksime, o klausimus visus reikia aptarti konstruktyviu dialogu ir surasti tokius sprendimus, kurie būtų priimtini abiem pusėms“, – sako Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Bet peticijos autorius sako, kad į pasiūlymą susitikti pokalbiui Raskevičius nesureagavo.

Kiek anksčiau, tiek Seimo pirmininkė, tiek Laisvės frakcijos seniūnė, tiek ir Žmogaus teisių komiteto nariai pasisakė, kad neketina reaguoti į šią peticiją, nes Raskevičius, anot jų, tinkamai vykdo savo pareigas, gindamas įvairių žmonių teises.

„Rankų, iš karto galima pasakyti, kad nieks nesiruošia nuleisti, bet mes dar viliamės sveiku protu, kad išrinkti ir pirmininkė, ir Laisvės partijos, nu man keista būtų nereaguoti į tokį kiekį. Jūs įsivaizduojate koks būtų grožis, kai Gedimino prospektu pražygiuoja 300 tūkst. žmonių? Nu, man čia davė svajonę“, – pasakoja R. Grinevičius.

REKLAMA

„Planuojame organizuoti tokią akciją, didysis šeimos gynimo ralis 2021. Kur bus kviečiami atvykti žmonės iš visos Lietuvos, mašinomis pasidabinę tautine atributika, lipdukais ir visi rinktis Vilniuje, Vingio parke, ir bus kolona važiuojanti nuo Klaipėdos“, – teigia V. Jašinskas.

Organizatoriai neatmeta, kad ateityje gali būti inicijuojamas ir parašų rinkimas referendumui dėl vertybinių klausimų. Vis tik dėžių su parašais Seimo pirmininkei įteikti šiandien nepavyko. Ji dirba iš namų, tad dėmesio skyrė tik jos patarėjas.

Nors anksčiau nepavyko susitarti dėl priėmimo laiko, bus bandoma dar kartą. Tad dėžes su parašais teko išsinešti su savimi.

Išėjus iš Seimo iniciatyvinės grupės atstovus pasitiko ir keletas šalininkų, su plakatais, pasisakančiais už tradicines vertybes ir nepritariančiais homoseksualumo sklaidai.

Praėjusią kadenciją buvo surinkta 16 tūkstančių parašų, kad iš Žmogaus teisių komiteto būtų pašalintas Petras gražulis. Tąkart su juo dirbti komitete atsisakė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen. Šiemet ji žadėjo ieškoti kompromiso, kai 700 kultūrininkų pasirašė reikalavimą tą patį Gražulį mesti iš Kultūros komiteto. Dėl gražulio Seimo vadovybė ėmėsi pokalbių ir veiksmų, tačiau pakeisti komitetų sudėčių esą nepavyko.


Rašyti komentarą...
L
L
2021-02-19 22:09:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei šitiems 300000 parašų nieko nereiškia, tuomet kas bus kai tokia ar panaši masė žmonių išeis į gatves? Kariuomenę kviesit ar ką?
Atsakyti
-3

A
Algirdas
2021-02-20 02:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū visų pirma normaliems tv3 žurnalistams,kurie dalyvavo spaudos konferencijoje ir oateikė neiškraipytą straiosnį.O per LRT ir Ryto portalus buvo pasityčiota iš visuomenininkų renginio.Ačijū ir signatarui Endriukaičiui.
Atsakyti
-1

W
WC
2021-02-20 07:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
geda tiems kurie rinko liandzbergio sunauja.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų