Medikai ir ekspertai įspėja: maudynės per šalčius – ne visiems

Nors lauke arktinis šaltis verčia gūžtis, ekstremalių maudynių eketėje mėgėjams toks oras yra pats tas. Ežeruose kerta eketes ir neria į ledinį vandenį. Tačiau ir patys sveikuoliai, ir medikai įspėja, tokioms ledinėms maudynėms būtina ruoštis iš anksto.

Nors stipriai spaudžia šaltis, padėjęs akordeoną ir nusimetęs drabužius dainininkas Petras Kazlauskas šoka į eketę. O iš paskos į ledinį vandenį niurkteli ir karmėlaviškis Sigitas.

Petras grūdinasi keliasdešimt metų, sako, taip išsigydęs astmą. O ledinėms maudynėms ruošiasi nuo rudens.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Medikai ir ekspertai įspėja: maudynės per šalčius – ne visiems ir būtina ruoštis iš anksto

„Pradedu rudenį kiekvieną dieną eit, ir paskui eini eini ir nešalta, galiu kasdieną, bet ne visada išeina. Tada išeinu namuose ant sniego, išsinešu šalto vandens, ant galvos užsipilu, padarau mankštą, atsispaudimus, pritūpimus ir taip kiekvieną rytą“, – sako dainininkas Petras Kazlauskas.

Jam antrina ir Sigitas, tokios ekstremalios maudynės vyrui pats tas. 

„Pabėgioji, kokią mankštelę padarai, nes šiaip negalima. Įšyli, išsimaudai ir viskas gerai, paskui jau nebešalta būna“, – pasakoja karmėlaviškis Sigitas Gugas.

Kas yra peršalimas, kosulys ar sloga sako nepamenanti ir kaunietė Lukrecija. Sveikuolė apšyla ir triskart panyra tik jau į Lampėdžio ežerą. Moteris sako, būtina panirti visam, bet eketėje neužsibūti. Ypač pradedantiesiems.

„Nereikia pozuotis, nes pagauti euforijos „oi kaip smagu“, o paskui žiūri, kaip ir šaltoka, viskas labai greitai ,trumpam, tris kartus panerti labai gerai – paskandint neigiamas savybes, savo ego, savo tinginiuką“, – teigia sveikuolė Lukrecija Augustaitytė.

Tokios maudynės esą ypatingas sveikatos šaltinis ir valios įrodymas.

„Kuo šalčiau, tuo smagiau, nes organizmas išskiria daugiau šilumos ir nešalta ir tie, kurie pabando – nustemba“, – kalbėjo L. Augustaitytė.

Pradedančiuosius perspėja ir sveikuoliai, ir medikai. Tokiam ekstremaliam žingsniui – šuoliui į eketę, kai lauke spaudžia stiprus šaltis reikia ruoštis iš anksto.

REKLAMA

„Į eketę lįsti reikia atlikti namų darbus – pasigrūdinti duše. Pradėti nuo 30 sekundžių šalto dušo, priprasti iki 3- 5 minučių – tada išsivysto adaptacinės reakcijos, organizmas žymiai geriau reaguoja į šaltį“, – sako sporto medicinos gydytojas  Gediminas Tankevičius.

Medikai sako, kad ekstremalus turėtų kas nors stebėti, jei po ledu palįstų ar sveikata sutriktų.

„Visada atvažiuoju palaikyti, nes negali žinoti, kada kaip gyvenime atsitiks, bet visada linki ko geriausio, geros sveikatos“, – pasakoja dainininkė Liveta Kazlauskienė.

Maudynių eketėje reikėtų vengti turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų. Ir, žinoma, apie alkoholį negali būti nė kalbos.

„Kieno imunitetas susilpnėjęs dėl gydymosi ar iš prigimties, kas turi aktyvių lėtinių procesų – urogenitalinės sistemos, tonzilitai, kvėpavimo sistemos“, – teigia G. Tankevičius.

Žiemišku šalčiu mėgaujasi sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė ir jau ketvirtus metus skelbia iššūkį.

„Kviečiu į iššūkį, 30 dienų iššūkį kiekvieną dieną išsimaudyt eketėj“, – teigia sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

O jis prasideda jau sausio 18 – 19 sandūroje – patį vidurnaktį ir tęsis visą mėnesį. Kad ir koks šaltis kaustytų.

„Šimtai ar net tūkstančiai žmonių tą daro, motyvuoja, įkvepia kitus išbandyt ir stiprint savo organizmą“, – kalbėjo S. Dailidė.

Iš pirmo žvilgsnio smagių pramogų ant ledo, kurias krečia Simonas Dailidė, jis ir pats pataria nekartoti. Tai pavojinga – galite likti be įrangos, sužalotomis kojomis, o gal net rimtesnę traumą patirti.


Rašyti komentarą...
a
asilai
2021-01-19 07:00:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
dalbajobai dalbajobu,su smegenim negerai.I ugni pradekite lysti,sako irgi gerai...
Atsakyti
-10

J
JimBeam
2021-01-19 10:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavydžiu aš tiems žmonėms.
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2021-01-19 10:25:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aišku dolbajobai! Čia rusų ir visų ortodoksų tradicija o ne tuo labiau klumpakijų.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų