BPC: savaitgalį pranešta apie aštuonis, įtariama, mirtinai sušalusius žmones papildyta 14:41 val.

Savaitgalį Lietuvoje smarkiai atšalus, Bendrajame pagalbos centre (BPC) pranešta apie aštuonis, įtariama, mirtinai sušalusius žmones, dar viena šalčio auka registruota pirmadienį.

Kaip BNS informavo BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, šeštadienį pranešta apie tris, kaip manoma, nuo šalčio mirusius žmones: Vilniuje rasti du mirę benamiai, o Vilniaus rajone, Maišiagalos seniūnijoje, kaimynai rado sušalusį vyrą.

Sekmadienį pranešta apie penkis žmones, kaip manoma, galėjusius mirti nuo šalčio: Anykščiuose, Marijampolėje, taip pat Ignalinos ir Radviliškio rajonuose rasti mirę vyrai, Biržų rajone nekūrentuose namuose aptikta mirusi moteris.

Dėl šių mirčių policijoje pradėti ikiteisminiai tyrimai mirties priežasčiai nustatyti.

Taip pat gauta per 30 pranešimų apie sušalusius asmenis: šeštadienį jų buvo 13, sekmadienį – 24.

BPC duomenimis, nemažai susirūpinusių žmonių skambino dėl neblaivių asmenų ir benamių – rūpintasi, kad jie gali nukentėti. Policija keliems asmenims suteikė socialinę pagalbą – nuvežė į nakvynės namus. Kai kurie asmenys tokios pagalbos atsisakė.

Didžioji dalis nušalimus patyrusių žmonių – vyrai, kai kurie jų buvo neblaivūs.

„Sekmadienį vienam panevėžiečiui buvo kviesta greitoji medicinos pagalba dėl nušalusių pėdų – nepaisant didelio šalčio neblaivus vyras tris ar keturis kilometrus ėjo basas, tik su kojinėmis“, – teigė BPC atstovė.

Dauguma nukentėjusių nuo šalčio patyrė rankų, kojų ar pirštų nušalimus.

Pirmadienį iki 14 val. pranešta apie dar devynis apšalusius žmones, be to, Jonavos rajone rastas, manoma, mirtinai sušalęs žmogus.

Penktadienį sulaukta dar 12 pranešimų dėl nuo šalčio nukentėjusių žmonių.

Savaitgalį Lietuvoje laikėsi itin šalti orai: temperatūra naktimis vietomis nukrito žemiau 20 laipsnių šalčio.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šaltis pamažu trauksis, tačiau artimiausiomis paromis dar prognozuojama keliolikos, vietomis – iki 20 laipsnių šalčio.


Rašyti komentarą...
B
Barbė
2021-01-18 10:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva tokia maža,galėtų nors benamius apsaugoti nuo mirties,bet niekam tas nerūpi.Sotus alkano neužjaučia,tai ar mes tikrai esame žmonės?Kažkaip suabejojau.....
Atsakyti
0

k
kenas
2021-01-18 12:33:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia irgi veikia naturali atranka ir evoliucija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų