• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepavykus pralaužti sienos su Lenkija, A. Lukašenka šią naktį dalį migrantų apgyvendino logistikos sandėlyje prie sienos. O šiandien juos masiškai išveža iš pasienio punkto pašonėje įkurtos stovyklos nežinoma kryptimi.

Nepavykus pralaužti sienos su Lenkija, A. Lukašenka šią naktį dalį migrantų apgyvendino logistikos sandėlyje prie sienos. O šiandien juos masiškai išveža iš pasienio punkto pašonėje įkurtos stovyklos nežinoma kryptimi.

REKLAMA

Dalis migrantų galimai jau rytoj bus išskraidinti atgal į Iraką. A. Lukašenka šiandien skelbia ir apie antrą telefoninį pokalbį su Angela Merkel. Panašu, kad ES toliau ves derybas su diktatoriumi per įgaliotus asmenis. A. Lukašenkos režimas jau ilgas dienas ir naktis šantažuoja Europą lauke šąlančių migrantų ir jų verkiančių vaikų vaizdais. Varo juos pasieniu, muša, gąsdina šūviais ir stumia į pjaunančią vielą.

Bet žlugus ir vakarykščiam jo bandymui pralaužti Lenkijos sieną Brūzgų–Kuznicos perėjoje – diktatorius nusprendė apie tūkstantį migrantų apgyvendinti pasienyje esančiame logistikos sandėlyje. Kodėl režimas to nepadarė anksčiau su jo sienos pusėje šąlančiais migrantais – akivaizdu – taip Europos nepaspausi.

REKLAMA
REKLAMA

O dabar jau giriasi, koks A. Lukašenka dosnus gelbėtojas, o lenkai blogi, mat nepriėmė šąlančių vargšų. Kai kurie A. Lukašenkos šantažo įkaitais tapę migrantai naktį neslėpė džiaugsmo galėdami sušilti ir pasimatuoti labdaros organizacijų suneštus drabužius. Netgi surengė sandėlyje savotišką madų šou.

REKLAMA

Tiesa, nuskilo ne visiems. Didelė dalis liko nakvoti lauke, kai sandėlyje pritrūko vietos. Kitiems gi naktį iš viso neteko ilsėtis. Prie Čeremchos pasienio punkto per sieną naktį bando brautis apie 50 migrantų, o baltarusių pareigūnai lenkus akina galingais lazeriais. Kitoje vietoje sieną panašiai bandė kirsti dar 100 migrantų.

„Abi grupės buvo elgėsi labai agresyviai, mėtė akmenis į pareigūnus. Akino juos lazeriais ir naudojo sprogmenis“, – teigia Lenkijos pasieniečių atstovė Anna Michalska.

REKLAMA
REKLAMA

Įsidienojus prie Brūzgų–Kuznicos perėjos sujudimas. A. Lukašenkos pakalikai šiandien nuo ryto instruktuoja, ir didelėmis eilėmis veda čia įsikūrusius migrantus lauk. Lenkijos pareigūnai skelbia nežinantys, kur jie išvežami.

„2000 migrantų iš stovyklos susirinko daiktus ir jiems buvo įsakyta kažkur iškeliauti. Jų laukė autobusai“, – sako A. Michalska.

Gali būti, kad dalies jų laukia kelionė į gimtinę, mat režimas paskelbė rytoj organizuojantis Irako oro linijų evakuacinį skrydį. O dalis migrantų ir toliau lieka prie pasienio punkto ir šiandien pavakarę jau pradėjo įrenginėti stovyklą toje vietoje, iš kurios dar vakar svaidė akmenis ir sprogstamuosius užtaisus į lenkų pareigūnus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tos granatos atkeliavo ne iš Irako ar Sirijos. Jiems jas įdavė Baltarusijos režimo tarnai. Tai buvo ašarinių dujų užtaisai, garsinės granatos – kurias asmenys paleisdavo iš specialių laidynių. Šis puolimas buvo organizuotas“, – aiškina policijos vadas Mariusz Ciarka.

Popiet paskelbta ir apie Vokietijos kanclerės Angelos Merkel antrą pokalbį telefonu su A. Lukašenka. Minskas giriasi, esą abu sutarė dėl ES ir režimo derybų per įgaliotus asmenis.

REKLAMA

Prieš žinią apie įvykusį antrą A. Lukašenkos ir A. Merkel pokalbį mūsų užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad nereikėtų tiesiogiai kalbėti su pačiu diktatoriumi, o įgaliotų asmenų kontaktai būtų tinkamas būdas spręsti migrantų krizę.

„Tai, kad kalbasi ES užsienio reikalų ministras Josepas Borrellis yra tinkamas būdas. Nes jis ir vakar kalbėjo su ponu Makejum. Jo pokalbio turinį mes tiksliai žinome, nes jis turi įgaliojimus, mes žinome, ką jis pasakė, jis pareikalavo nedelsiant leisti žmonėms išvykti nuo sienos, sudaryti saugų koridorių jiems išvykti iš Baltarusijos, per oro uostą grįžti namo. Tokiai pozicijai aš pritariu ir jai yra konsensusas iš visų 27 EU šalių“, – komentuoja G. Landsbergis.

REKLAMA

Ministras sako, kad artimiausiomis dienomis bendrija susitars ir dėl sankcijų 30 fizinių ir juridinių asmenų susijusių su migrantų kontrabanda.

Tuo pat metu Europos Komisija skelbia, kad bendrija skirs 700 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Baltarusijoje įstrigusiems migrantams, kuri bus teikiama per nevyriausybininkus ir humanitarines organizacijas. O A. Lukašenka skuba keršyti Lenkijai už vakar atlaikytą šturmą naujos propagandos pliūpsniu. Prie pasienio perėjos vakar plušo režimo tyrėjai, rinko neva lenkų pareigūnų nusikaltimų įkalčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau šiandien valstybinė diktatoriaus žiniasklaida tiražuota siužetus apie prieš lenkų pareigūnus pradėtą baudžiamąjį tyrimą. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pareiškė, kad jo pareigūnai tinkamai gina ne tik savo šalies, bet ir visos ES sieną.

„Mes atliekame savo Europinę pareigą. Tikiuosi visa ES ir institucijos parems Lenkiją, ir mūsų veiksmus. Mes atliekame ES narės pareigą“, – teigia A. Duda.

Sutapimas ar ne, bet tęsiantis Europos šantažui, Minskas netikėtai užsuko naftotiekio „Družba“ atšaką, kuria žaliava pasiekia Lenkiją ir Vokietiją. Oficialiai skelbiama, neva naftotiekyje prasidėjo neplaninis kelių dienų remontas, bet žinant, kaip dar prieš porą dienų diktatorius grasino Europai užsukti dujas – naftos kranelio užsukimas sieną apgynusiai Lenkijai skamba įtartinai.

Nuo rytojaus režimas ir Ukrainai užsuka elektros kranelį. Oficialiai skelbia, kad dėl incidento Astravo atominėje elektrinėje Baltarusijoje dabar elektros trūkumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų