„Lietuvos šeimų sąjūdžio“ lyderis Grinevičius žada organizuoti visuotinį streiką

„Lietuvos šeimų sąjūdžio“ lyderis tęsia vizitus pas teisėsaugos vadovus. Šį kartą jis įsiprašė pas policijos generalinį komisarą, kurio ne tik klausinėjo apie riaušių tyrimą, kuriame įtariamos ir dvi jo bendražygės, bet ir aiškinosi, kas rugsėjo 10-ąją minios kelyje Seimo link padėjo maišus su akmenimis. Dabar Grinevičius žada dabar organizuoti visuotinį streiką.

Policijos komisaras pripažino, kad Raimondui Grinevičiui teko žiūrint į akis neigti absurdiškus kaltinimus policininkams ir sako išgirdęs apie būsimus protestus. Tiesa, kol kas Grinevičius žada visuotinį streiką ir jau rezga idėjas, kaip įgelti didiesiems bankams.

Prieš 2 savaites įsiprašęs pas Generalinę prokurorę, dabar „Šeimų sąjūdžio“ lyderis sulaukė Generalinio policijos komisaro dėmesio. Jis pats paprašė susitikimo, kad galėtų tiesiai į akis pasakyti kas nepatinka policijos darbe mitinguose.

„Ką visuomenė buvo uždavusi paklausti… — Nu pavyzdžiui? — Nu rugsėjo 10, rugpjūčio netgi 10 palietėm, daug dalykų palietėm“, – sako „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovas Raimondas Grinevičius. 

Komisaras sako, kad bandyta aiškintis ir riaušių tyrimo detales. „Kuriuos apima ikiteisminis tyrimas, mes jau tokių atsakymų, aišku, negalėjome pateikti“, – teigia Renatas Požėla. 

„Lietuvos šeimų sąjūdis“ kratosi sąsajų su vykusiomis riaušėmis, tačiau tyrime įtariamojo statusą turi 2 esamos sąjūdžio tarybos narės, o taip pat ir Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, kuris su Grinevičiumi ir kitais prisidėjo prie šeimų maršo Vingio parke organizavimo.

Be to, neseniai internete mokytoja Astra parašė, kad sąjūdžio taryboje esanti Vitolda Račkova į tos dienos mitingą suorganizavo 9 autobusus žmonių. Paskutine prokuratūros informacija įtarimai dėl riaušių pareikšti 50-iai žmonių. Bet TV3 žiniomis, šiomis dienomis sąrašas pasipildys dar keliolika, ar dviem dešimtimis pavardžių.

„Tai dabar, reiškia, kur priežastis. Akmenimis nepaėmėme, mes dabar bandysim sukelti tą tarptautinį skandalą“, – taip Grinevičius kalbėjo rugsėjo 10-ąją, kai po mitingo Katedros aikštėje dalis patraukė Seimo link ir susidūrė su policija. O kitus maišus su akmenimis kažkas paliko pakeliui į Seimą, Gedimino prospekte. Juos pametę kai kurie žmonės iš karto pareiškė, kad tai provokacija, esą taip kažkas planavo neramumus.

„Mes išsiaiškinome, kad ten iš po vieno buvusio ankstesnio miesto renginio šitie maišai buvo tiesiog sukrauti ir palikti, ir tikrai nematome sąsajų su renginio organizatoriais, ar renginio dalyviais“, – tikina R. Požėla. 

REKLAMA

O po riaušių rugpjūčio 10-ąją, Grinevičius viešumoje dalinosi įtarimais, kad viską suorganizavo patys policininkai: „Mes, likus 3 savaitėms, turėjome pakankamai informacijos, kad šito protesto ar mitingo metu bus daromi veiksmai iš valdančiųjų pusės.“

„Tikrai kategoriškai su savo kolegomis žiūrėdami į akis ponui Grinevičiui tikrai paneigėme tuos absurdiškus dalykus“, – atsako R. Požėla. 

O ir pats maršiečių lyderis šiandien jau kalba kitaip: „Teisėsauga pateiks po tyrimo, man atrodo. — O jums ar ramiau po pokalbio tapo dėl to? Kad ne teisėsauga čia viską provokuoja? — Vien ramiau, kadangi viskas yra tiriama, viskas žiūrima.“

Viešumoje „Lietuvos šeimų sąjūdis“ oficialiai pareiškė, kad naujų mitingų nedarys, bet Požėla sako, kad buvo informuotas apie būsimus protestus.

„Kalbant apie ateinančius renginius, ką aš išgirdau iš pono Grinevičiaus, kad tie renginiai ateityje bus organizuojami“, – teigia jis. 

Žada streiką

Pats Grinevičius žada dabar organizuoti visuotinį streiką.

„Jisai turi prasidėti ar tai valandos, ar dviejų, ir nebūtina, kad stotų visa Lietuva, užtenka tegul užsidaro 100 ar 200 kavinių per visą Lietuvą, tegul dar prisijungia privačios įmonės, ar krovinių pervežimo įmonės“, – tikina jis. 

Bet turi ir dar vieną planą. Dėl galimybių paso daliai žmonių aplenkiant didžiuosius prekybos centrus, panašiai norima paspausti ir bankus.

„Ir kada būtent prekybos centrai, bankai pajaustų kažkokį trikdį, tada ir Vyriausybė pajaustų, ką žmonės nori“, – sako R. Grinevičius. 

„Lietuvos šeimų sąjūdis“ yra iškėlęs reikalavimus Vyriausybei dar nuo gegužės vidurio. Reikalauja atleisti kai kuriuos ministrus, nepriimti homoseksualams aktualių įstatymų. Dabar reikalauja naikinti ir galimybių pasą.

Grinevičius kalbinamas atsakinėjo taip: „Buvot pasiprašęs pas generalinę prokurorę, dabar generalinį komisarą, kas belieka, dabar pas prezidentą prašysitės? — Tai prezidentas du kartus buvo prašytas, bet noro susitikti neturi. Išeidamas iš komisaro aš su humoru, dabar pirmas taškas Gabrielius Landsbergis. — Pas jį prašysitės?— Nesiprašysim, gal pats susiprotės pakviest.“

Iš valdančiųjų lyderių, su „Šeimų sąjūdžio“ atstovais buvo susitikusi tik Seimo pirmininkė, o Šimonytė su Armonaite pasiūlė palaukti rinkimų ir išsirinkti kitus.


Rašyti komentarą...
V
Valdemaras
2021-09-22 20:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
URA, TOVARISCI ,!! MARIJAMPOLEJE GIME NAUJAS KAPSUKAS KURIS ZADA ORGANIZUOT NAUJA REVOLIUCIJA ? Gal vien del jo jau reikia ruostis statyt duju kamera ??
Atsakyti
-22

o
ot laikai
2021-09-23 08:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
suvalkietiškas plūgas streiką organizuoja.
Atsakyti
0

p
paprasčiau
2021-09-23 08:17:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
griniewichiau, gal protesto vardan nuosavus kolsonus prishik - pasmirdinsi valdžiai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų