REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greta Vilniaus esančiuose miškuose ir apleistuose poligonuose pastebėti sukarintomis uniformomis vilikintys baltarusijos piliečiai, kurie imituoja kovinius veiksmus ir mokosi kariauti. 

Greta Vilniaus esančiuose miškuose ir apleistuose poligonuose pastebėti sukarintomis uniformomis vilikintys baltarusijos piliečiai, kurie imituoja kovinius veiksmus ir mokosi kariauti. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „TOP 3“.

„Tai yra tam tikros opozicijos bandymas kurti kažkokį karinį sparną ar paramilitarinį sparną“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas 

Su netikrais automatais ir pneumatininiais ginklais po miškus lakstantys būriai – Baltarusijos išlaisvinimo armija. Asmenys, kurie deklaruoja, kad treniruojasi tam, kad pasinaudodami ginklais galėtų nuversti Lukašenkos režimą. 

„Tai šitie žmonės yra priklausantys opozicijai. Bet iš kitos pusės save piriskiria ir litvinams, kurie galvoja, kad Lietuvos tokios kaip ir nebuvo, kad viskas priklausė Gudijai, šiuolaikinei Baltarusijai. Pagrindinis tikslas yra pasiruošti ginklu išvaduoti Minską“, – sakė karybos apžvalgininkas Aurimas Navys.

REKLAMA
REKLAMA

Kyla pavojus

Tačiau tokie užmojai – didžiulis pavojus mums, nes tai gali būti gerai koordinuota operacija. Tariamą Baltarusijos išvadavimą paversti karo įrankiu prieš Viniaus kraštą ir visą Lietuvą.  

REKLAMA

„Įsivaizduokime, jeigu jie iš tiesų sugalvoja koks šimtas žmonių pereiti Lietuvos–Baltarusijos sieną. Su ginklais rankose. Tada mes turime Kremliaus variantą, kuris slapčia siekia išprovokuoti neva veiksmus iš Baltarusijos pusės, kai neva juos užpuola NATO valstybė, o aišku, kad dalinys arba žmonės ginkluoti. Nėra svarbu, kiek jų, bet aš turiu informacijos, kuri nėra labai smagi...“, – aiškino A. Navys. 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas šiuos asmenis įvardija, kaip galinčius sukelti problemų, todėl į besiformuojančias sukarintas organizacijas reikia žiūrėti rimtai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jokios militarinės, jokios paramilitarinės struktūros Lietuvoje be mūsų žinios kažkaip veikti aktyviai negali… Bet, jei atrastume ženklų ir įrodymų, kad ten yra realus kažkoks planavimas daryti iš mūsų terirtorijos veiksmą, tai ir VSD, ir kitų atsakingų institucijų reakcija“, – sakė L. Kasčiūnas. 

Save Baltarusijos išvaduotojais besivadinantys ir Lietuvoje reziduojantys piliečiai visai neseniai siekė užmegsti kontaktus su mūsų sukarintomis organizacijomis, kaip manoma, dėl ginklų įsigijimo. 

„Jie bandė megzti ryšius ir su šaulių sąjunga ir su politikais, aišku. Oficialios institucijos šitame procese nedalyvauja ir pagal mūsų reglamentavimą Baltarusijos piliečiai negali Lietuvoje turėti ginklo“, – pasakojo L. Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali tapti pretekstu

Ginkluotas įsiveržimas į Baltarusijos teritoriją iš Lietuvos pusės greičiausiai taptų pretekstu Lukašenkai ir Putinui paskelbti, kad juos užpuolė Lietuva. Juolab, kad čia reziduojanti Baltarusijos išvadavimo armija savo uniformas puošia lietuviškais skiriamaisiais ženklais. 

„Šie žmonės darosi uniformas, darosi antsiuvus, kurie yra su vyčiais. Kaip jums atrodo, net, jei ir ne baltarusių, pasienietis, jeigu jis yra pasiruošęs ir laukia, kodėl jis nepanaudotų to prieš Lietuvą?“ – sakė A. Navys.

Baltarusijoje prieš keletą savaičių buvo priimtas įstatymas, kuris numato taip vadinamų teroristų likvidavimą net ir kitose šalyse, jei tai kelia grėsmę Lukašenkai. Be to, naujovės leidžia A. Lukašenkai įsakyti pradėti karo veiksmus nepaskelbus karo, kai, pavyzdžiui, kita valstybė leidžia ekstremistinėms grupuotėms ir organizacijoms naudoti savo teritoriją Baltarusijai pulti. 

REKLAMA

„Lukašenka visai neseniai pasitvirtino sau teisę reaguoti į taip vadinamas teroristines gaujas. Dar yra papildomai, nepacituosiu, bet, jeigu jos kerta sieną iš nedraugiškos valstybės į Baltarusiją. Suprask – iš Lietuvos arba iš Lenkijos, – aiškino karybos apžvalgininkas.

Diversijos planuotojų scenarijus toks: iš Lietuvos į Baltarusiją įsiveržia ginkluotos formuotės su lietuviška simbolika. Lukašenkos režimas pradeda jos likvidavimo operaciją, pradeda karinius veiksmus su šalimi užpuolike – Lietuva. 

„Ir reaguotų ginklu nesikreipus į Jungitnes Tautas, nes jie aišku, kad nesikreiptų“, – teigė A. Navys.

REKLAMA

Nors Lietuvoje besifomuojančioje Baltarusijos išsivadavimo armijos nariai deklaruoja, kad jie yra Lukašenkos priešai, tačiau spėjama, kad būryje gali būti infiltruotų su Baltarusijos jėgos ir saugumo struktūromis susijusių asmenų, kurie atėjus dienai „iks“  – taptų didžiule bėda. 

„Pasakysiu paprastai, kai prasidėjo invazija, tame pačiame Kijeve atsirado daug diversinių, žvalgybinių grupių, kurios siekė savo tikslus įgyvendinti. Jie buvo išsinuomavę butus, jie buvo su šeimomis atvykę. Tai, jeigu taip buvo daroma Ukrainoje, tai kas sako, kad taip negali būti pas mus?“ – aiškino Žilvinas Svitojus.

Kalba apie litvinizmą

Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje gali būti apie 100 tūkstančių Baltarusijos piliečių, kurių visų patikrinti mūsų instancijoms yra neįmanoma užduotis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mums reikia suprasti, kad mūsų žvalgybos tarnybos žmonių skaičius nėra begalinis. Reikia ir finansų, ir žmonių, o mes turime apie, bendrai su Rusijos piliečiais, prisleidę apie 80 000. Tai juos reikia tikrinti, žiūrėti. O kiek dar mes prisileidę tų, kurie yra nelegaliai Lietuvoj?“ – klausė apžvalgininkas. 

Strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Ūsienė pastebi, kad tikrai ne visi iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę piliečiai yra nusiteikę draugiškai ir taikiai. Nemaža dalis atvykėlių reiškia pyktį, kad lietuviai, o ypač – politikai jų nepriima čia, kaip turėtų priimti, kad kalba apie baltarusių filtraciją ir sienų uždarymą.  

REKLAMA

„Tie, kurie yra Lietuvoje, jie irgi kelia tam tikras nepasitenkinimo bangas, kad Lietuva juos netinkamai priima, kad Vilnius ir jų yra. Prenezijos, kad jūs gyvenate mūsų sostinėje ir nenorite mūsų priimti, ir kad mes esam žemesni už juos, esame žemaičiais, o jie tikrieji litvinai“, – sakė A. Ūsienė. 

Nors Baltarusijos išvadavimo armijos nariai deklarauoja, kad jų tikslas – Minskas ir visa Baltarusija, bet stebimas ir kitas čia, kai kurių reziduojančių baltarusių keliamas tikslas – Vilnius.  

„Tas litvinizmo apraiškas, kurios susijusios su teritorinėmis pretenzijomis, su pretenzijom į Vilnių kaip sostinę, į tautybę, kad mes nesame lietuviai, o žmudzinai, žemaičiai, o jau jie yra tikrieji lietuviai, tai mes tą stebime jau 10 metų“, – aiškino departamento analitikė.

REKLAMA

Tai vyksta ir Lenkijoje

Baltarusijos mokymo programose ir mokyklose Lukašenkos režimas kala į galvas vienintelę tiesą, kad Vilnius, tai jų istorinė sostinė. Į kurią prasidėjus konfliktui gali būti pareikštos oficialios pretenzijos. 

„Pasitelkiamos tokios prorusiškos žinutės, kad Vilnių mums padovanojo Stalinas, atėmė iš Baltarusijos. Tai ta propaganda yra persipynusi ir ta litvinizmo teorija, kad LDK buvo baltarusiška ir Baltarusija ją kūrė, tai, taip, tai yra pavojinga, nes panašias apraiškas mes matėme Rusijos pasiruošimo karui su Ukraina kontekste. Kai buvo teigiama, kad Ukraina tai – Rusija, ir Kijevo Rusia yra jų“, – teigė A. Ūsienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas deklaruoja, kad prieita riba, kai Lietuvai nebegalima įsileisti piliečių iš Baltarusijos, ir tinkamai įvertinti mums galinčias kilti grėsmes.  

„Mes kaip valstybė nenorim tapti laborotorija kažkokių neaiškių formavimųsi ir neaiškių sprendimų, kurių niekas nederima su mūsų valstybe. Žiūrime į tai principingai“, – aiškino L. Kasčiūnas.

Panašūs Baltarusijos piliečių daliniai veikia ir kaimyninėje Lenkijoje, tai rodo, kad netolimoje ateityje gali būti bandymų surengti kordinuotas provokacijas, kurių pirminis tikslas – sąmyšio kėlimas ir destabilizacija. 

REKLAMA

„Be abejo, kad tai yra ne su koviniais ginklais, be abejo, kad mes galime save nusiramint – na, vaikai pasižaidė, bet jie visai ne vaikai, o suaugę žmonės. Tai yra pakankamai rimtas signalas, turint galvoje, kad tas pats yra Lenkijoje“, – pasakojo A. Navys.  

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Neileiskit šitų baltarusių okupantų ir koloborantų! Tegu savo Valstybėje kovoje! Tie gyvuliai jau mūsų kalba vadina šunų kaip ta nežmogė pedagogė. Uždarykit siena su baltarašistai! Jau gana!!!!
Pavežėjo veida pasžiūri ir matai arba alkaida arba hamas. Ar jūs turite kokio nors proto , ką įsileidžiat??? Jūs tikrai norite civilinio karo? Užteks naikinti Lietuvos tapatybę!!!!
Tegul neseka pasakų apie mus ir mūsų Vilnių. Į juos reikia žiūrėti kaip į priešus, kaip į apsimetėlius. Faktiškai tai gali būti "žalieji žmogeliukai" kaip Ukrainoje atėję užimti Krymo ir Donbaso. O mums seka pasakas ir kabina makaronus ir klastoja įstoriją. Jokių stalinų ir jokių litvinų. Reikia ginkluotis ir atremti visokias apsimetėliškas priešų slavų ordas. Jie gali būti tik vergai arba laikina pigi darbo jėga. Ir niekada negali užimti vadovaujančių pozicijų valstybės formavime.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų