• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus paskelbė prognozę, kurioje mini, kad mūsų ekonomikoje skrydis, kuriam ruošėmės, yra ne atšauktas, o atidėtas.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus paskelbė prognozę, kurioje mini, kad mūsų ekonomikoje skrydis, kuriam ruošėmės, yra ne atšauktas, o atidėtas.

REKLAMA

Plačiau apie tai, kokia žiema ir kokie ateinantys metai mūsų laukia „Dienos komentare“ atsakė G. Šimkus. 

Kaip gyvensime žiemą ir ateinančius metus?

Jei tęstume skrydžio tematiką, tai reikia pasakyti, kad pučia šoninis buksuojančios pasaulio ekonomikos vėjas ir tai yra pagrindinė priežastis, dėl ko blogėja euro zonos prognozės ir yra silpnesnė išorės aplinka, silpnesnė paklausa. <...>

Šiais metais mūsų ūkis, deja, bet susitrauks. Gera žinia, kad susitrauks mažiau, nei manėme prieš tai – bus 0,6 proc., kitais metais Lietuvos ekonomika ūgtels 2,1 proc.

Yra ir gerų žinių. Tai, kas yra svarbu žmogui – darbas, užmokestis, atlygis – čia yra geresnių naujienų – nedarbo prognozę sumažiname, darbo užmokesčio prognozę padidinome, o tai reiškia, kad realiosios žmonių pajamos pradės augti.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek tikėtina, kad infliacija jau yra suvaldyta?

Infliacija, kad yra suvaldyta, tikrai negaliu pasakyti. Mes esame tokiame jautriame laikotarpyje, kai nekantrumas gali lemti, kad būtent tas suvaldymas ir nepavyks. 

REKLAMA

Infliacija vyksta kurį laiką, bet jos priežastys palaipsniui keičiasi – prieš tai turėjome išorės aplinką kaip stipriausią veiksnį, dabar matome, kad tai yra vidaus aplinka. Taip yra ne tik pas mus, o ir visoje euro zonoje. Tai yra ta sritis, į kurią labiausiai veikia Europos Centrinio Banko (ECB) vykdoma pinigų politika. Ji dabar yra sugriežtinta, palūkanų normos per kiek daugiau nei metus padidėjo 4,5 proc. 

Kas yra labai svarbu, tai išlaikyti pinigų politiką pakankamai ribojančiame lygyje, pakankamai aukštose palūkanų normose kurį laiką tam, kad infliacija palaipsniui patektų ten, kur turėtų būti – 2 proc. vidutiniu laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA

Ar palūkanų normos dar kils?

Šiuo metu yra toks laikas, kada turime įsitikinti, kad jau priimti pinigų politikos sprendimai veikia ir mes matome, jog bent jau ECB prognozėse infliacija grįžta į 2 proc. lygį iki 2024 m. pabaigos.

Šiuo metu manau, kad spalio mėnesį palūkanų didinti nereikėtų.

Kaip su maisto kainomis? Ar tikėtina, kad jos taip laikysis?

Didmeninės maisto kainos yra sumažėjusios. Jei žiūrėtume ateities sandorius finansų rinkose mes matytume, kad maisto kainos ir kitiems metams yra prognozuojamos šiek tiek mažesnės.

Tikėtina, kad kitais metais kils paslaugų kainos. Kiek jos galėtų kilti?

Paslaugų kainose darbo užmokestis sudaro didžiausią savikainos dalį. Šiuo metu darbo užmokestis augo 14 proc., kitais metais augs iki 10 proc. Kaip bebūtų, tai yra labai spartus darbo užmokesčio augimas. Kalbant apie paslaugas, aišku, ten yra daugiau savikainos dedamosios, bet tai turėtų būti iki 10 proc.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Juo daugiau procentus kelsit įkainius didinsit juo blogiau ir gyvensim ,medis nelaimingas savo vizija savo namuose pusk , nuo tokiu skiedalu kaip jis reikia bėgt kuo toliau
Kaip gyvenom taip irgyvensim-vis blogyn ir blogyn.
jis gyvens gerai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų