• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šokinėjant kibirkštims ir žiežirboms, Vilniuje pasirodė žymi ir kontroversiška kanadiečių interneto žvaigždė, klinikinis psichologas Jordanas Petersonas. Dar prieš pasirodymą dalis žmonių teigė, kad Lietuva leftizmą kritikuojančią garsenybę turi blokuoti, įvardijo psichologą kaip grėsmę, kabino „homofobo“, „putinisto“, „seksisto“ etiketes.

Šokinėjant kibirkštims ir žiežirboms, Vilniuje pasirodė žymi ir kontroversiška kanadiečių interneto žvaigždė, klinikinis psichologas Jordanas Petersonas. Dar prieš pasirodymą dalis žmonių teigė, kad Lietuva leftizmą kritikuojančią garsenybę turi blokuoti, įvardijo psichologą kaip grėsmę, kabino „homofobo“, „putinisto“, „seksisto“ etiketes.

REKLAMA

Nepaisant socialiniuose tinkluose verdančių diskusijų apie Jornado Petersono pasirodymą Lietuvoje, vienoje Vilniaus arenų kanadiečių klinikinio psichologo paklausyti susirinko apie 4 tūkst. tautiečių. 

Petersonas pasaulyje – prieštaringa figūra, nes yra ideologinių karų dalyvis. Dėl to, jam kalbant viešai, dažnas atvejis ir protestuojantys su plakatais. Bet ir gimtoje Kanadoje jį palaikantys žmonės taip pat organizuoja protestus, gindami žodžio laisvę ir teisę į nuomonę.

Tvirtų konservatyvių, krikščioniškų pažiūrų psichologas kovoja prieš ekstremalių kairiųjų visuomenėje formuojamus naratyvus bei perdėtą politkorektiškumą tiek LGBT bendruomenės, tiek radikalių feminisčių, tiek, tarkime „Woke“ bendruomenės.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodžius žiniai apie Petersoną Lietuvos socialiniuose tinkluose pasipylė tiek argumentuoti pagrįstos kritikos žodžiai, kuriuose kalbama kad Petersono tezės yra neva neteisingos, nes pagrįsti tik jo paties nuomone, tiek ir iš piršto laužti teiginiai ir lengva ranka dėl ideologinės prieštaros kabinamos etiketės, nieko bendro neturinčios su psichologo išsakomais teiginiais. 

REKLAMA

„Homofobas, transfobas, seksistas ir rasistas. Be to, kad neigia antropogeninę klimato kaitą, skleidžia pseudomokslą ir nepriima pataisytas mokslininkų, nes savo „teorijas“ grindžia ant faktiškai klaidingų interpretacijų. Dar yra ir vatnikas. Toks vakarietiškas Orlauskas“, – vienas iš komentarų „Facebook‘e“.

Ir tokių komentarų soc. tinkluose buvo apstu. Petersono pasirodyme lankėsi Vilniaus tarybos narys Vytautas Sinica. Jis tokiu kilusiu pasipiktinimu – nesistebi. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pasipiktinimas, kaip galima leisti kalbėti, kaip galima kviestis į Lietuvą kalbėti tokį „homofobą“, „seksistą“, ar dar kažką. Tai yra tobulas pavyzdys to mąstymo“, – sako V. Sinica.

„Lietuvoje Petersono vizitas yra pavojingas, jei iš tikrųjų kalbame apie tai, kad yra hibridinis karas. Kad yra pasitelkiami asmenys su konspiracijos teorijomis“, – teigia psichologė Aurelija Auškalnytė.

Didesnė grėsmė, anot komunikacijos eksperto Manto Martišiaus, yra, jei pradėsime komunikacijoje vengti tam tikrų temų, nerasime bendros aikštelės diskusijoms, ir formuosime vienos ir vienintelės galimos tiesos iliuziją. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Cancel culture“ yra pagrindinis dalykas tos minties, kad bando tie, kurie turi komunikacinę galią, daug įtakos socialiniuose tinkluose, ar tai yra įvairios kažkokios televizijos, kurios pasako, kad kalbėti galima tik taip, ir ne kitaip“, – sako M. Martišius.

Petersono pavardė pasaulio internetuose smarkiau išgarsėjo po to, kai jis į savo studentus nesutiko kreiptis kreipiniais, kurie prieštarauja jų biologinei lyčiai. Jis tuomet sakė, kad tik totalitarinė valstybė gali diktuoti, ką kalbėti, suprantant tikrovę. 

REKLAMA

Ir tuomet Petersoną į laidas bei ideologines dvikovas ėmėsi kviesti įvairias puses atstovaujantys visuomenininkai ir žurnalistai. Ir youtube jo pasisakymai tapo labai populiarūs. 

Tačiau Petersono atvykimą kritikavo ir dėl jo prieštaringų pasisakymų apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.

„Jei NATO pajėgos toliau bus didinamos, iš tiesų perkeliamos į kovines pozicijas, labai tikėtina, kad Rusija panaudos taktinį branduolinį ginklą, kad susidorotų su šia grėsme“, – seniau sakė J. Petersonas.

REKLAMA

„Paklaustas apie Rusijos ir Ukrainos santykius, jis atsakė, kad yra per daug pavargęs kalbėti tokiu tolimu nuo jo ekspertinės srities klausimu“, – sako V. Sinica.

Bandymai Petersoną blokuoti vien dėl kitokios nuomonės, su kuria laisvoje visuomenėje tiesiog galima nesutikti, bei ją ignoruoti, anot kitų renginyje besilankiusiųjų – dar vienas „cancel culture“ simptomas. 

„Lengviau yra prisitaikyti, arba plaukti pasroviui, lengviau yra „TikTok‘e“ kalbėti kažkokius populiarius video, nei parašyti įrašą, kuris sukels labai daug rezonanso“, – teigia „Basų mamų“ vadovė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot komunikacijos eksperto M. Martišiaus, didžioji dalis visuomenės nuomonę apie žmogų susidaro iš socialinių tinklų nuomonės formuotojų ir būtent todėl yra žalingos emocingos etiketės, o ne diskusija ir argumentuota kritika.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Toks vakarietiškas siaubas nelaimėlių negalinčiu suprasti kas tokie yra vyras ar moteris .
Sveikam žmogui vyro su vyru ar moters su moterimi šeimyninis gyvenimas niekada nebuvo normalu ir nebus.
Jus bent esat mate bent viena Orlausko epizoda? Jis tikrai idomiu faktu atskleidzia kur visokia purvaskla1da nerodo
jei keliatas gerai apmokomų homo/homo religinių fundamentalistų išreiškė pasipiktinimą - negražu tai vadinti "gyventojų pasipiktinimu."
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų