naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar įmanoma mokytis ir tuo pat metu žaisti kompiuterinius žaidimus? Stereotipus griaunantis lietuvis Darius Kniūkšta atsako – tikrai taip. 

Ar įmanoma mokytis ir tuo pat metu žaisti kompiuterinius žaidimus? Stereotipus griaunantis lietuvis Darius Kniūkšta atsako – tikrai taip. 

REKLAMA

Kompiuterinius žaidimus nuo paauglystės žaidžiantis 26-erių Darius įkūrė startuolį „Trys kubai“, kuris dėmesio sulaukia ne tik Lietuvos švietimo sistemos ribose, bet jau ir užsienyje, pavyzdžiui, JAV.

Kaip jam tai pavyko? Kaip jam kilo tokia idėja? Apie visa tai Darius papasakojo tinklalaidėje „Žaidimų balsas“.

„Trys kubai“ – tai skaitmeninių pamokų formaliajam ugdymui, mokymų ir pagalbos pedagogams startuolis. Pats Darius sako, kad mūsų švietimo sistemos problemas pastebėjo dar besimokydamas, o ėmęs ją tyrinėti plačiau suprato, kad kompiuteriniai žaidimai jam sukūrė daug geresnį iššūkį nei mokykla.

„Tai reiškia, kad aš buvau gabus mokykloje, bet manęs mokykla neskatino toliau domėtis. Man užtekdavo pasiruošti specifinei pamokai, gaudavau gerą pažymį ir ką toliau daryti? Tavęs mokykloje niekas neskatina, o tu grįždamas namo kompiuteriniuose žaidimuose galėdavai išlieti visą savo kūrybiškumą. Ten tau būdavo iššūkis“, – pasakojo Darius.

REKLAMA

Vaikinas ne tik yra startuolio „Trys kubai“ vadovas, bet daugeliui kompiuterinių žaidimų gerbėjų yra geriau žinomas kaip youtuberis „Darius Žaidžia“. Savo „YouTube“ kanale Darius turi beveik 100 tūkst. sekėjų ir tuo užsiima jau dešimtmetį. Anot Dariaus, būtent kuriant turinį „YouTube“ jam kilo „Trijų kubų“ idėja.

REKLAMA

„Kai youtube'inau ir pradėjau pastebėti, kad jaunimas labai mėgsta tose erdvėse kažką kurti, pagalvojome, kas būtų, jeigu pats jaunimas, kuris kuria visokius „YouTube“ vaizdo įrašus, susivienytume į vieną organizaciją ir pagalvotume, ką įmanoma iš to sukurti.

<...> Tai vat pirminė misija ir buvo patestuoti, ką galima sukurti su šitais naujais konceptais kaip žaidimai, discordai, kad kurtume kažkokią naudą“, – teigė Darius.

Mąstant, ką iš tokios bendruomenės galima sukurti, kilo idėja imtis kurti žaidimus, paremtus mokymusi. 

REKLAMA

„Tai įsivaizduokite, mes dabar darome tinklalaidę ir susilažiname, ir pasidarome tokį žaidimą, kad tas žaidėjas, kuris prajuokins kitus daugiausia kartų, gaus kažkokį apdovanojimą. Tai čia būtų vadinamoji geimifikacija, sužaidybinimas, nes tai yra žaidimo elementas apdovanoti už kažkokius dalykus.

<...> Tai, ką mes darome, yra kitkas. Tai reiškia, kad visas žaidimo procesas yra perkeliamas į edukaciją. Mes jau 5 metus naudojame „Minecraft“, kaip priemonę pereiti atnaujinamos ugdymo programos tikslus“, – „Trys kubai“ idėją paaiškino Darius.

REKLAMA
REKLAMA

Ir štai ši idėja sulaukė pasisekimo ir dėmesio ne tik Lietuvoje. Vien mūsų šalyje „Trys kubai“ dirba jau su 50 mokyklų, partnerių ir keletą bendradarbiaujančių mokyklų startuolis jau turi ir Anglijoje, toliau „Trys klubai“ derasi su Singapūru, Taivanu ir JAV.

„Deriname su JAV rinka, esame pilotą 4 mokyklų pasidarę“, – patikslino Darius.

„Trys kubai“ partneris – pats „Microsoft“. Negana to, jau netrukus Darius tikisi, kad idėja bus ištobulinta iki naujo žaidimų variklio.

REKLAMA

„Po metų turime kitą investicinį raundą kurti naują naujos karto žaidimų variklį. Mes iš esmės kursime dar didesnį konceptą negu „Minecraft“, labiau naujos kartos „Robloxą“ decentralizuotą su Web3 technologijom“, – planus atskleidė Darius.

Išgirdęs „Trys kubai“ istoriją vienas tinklalaidės vedėjų Sigitas sureagavo trumpai ir aiškiai.

„Tai yra unikalu“, – teigė Sigitas Vyšnauskas.

Visą pokalbį su Dariumi žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Taip pat visą pokalbį galite žiūrėti ir „Power Hit Radio“ YouTube kanale:

Apie ką kalbėjome:

0:00 Įžanga

0:24 Darius Kniūkšta – Darius Žaidžia

3:56 Gameroom.lt

7:22 Darius ir Minecraft.

10:08 Nuo ko prasidėjo Dariaus karjera?

11:04 Koks Darius buvo mokinys?

13:33 Koks yra Darius darbas?

17:42 Darius Žaidžia – kaip viskas prasidėjo

22:28 Norėjo viską mesti...

25:51 Kaip pradėti „YouTube'inti“?

28:46 Kur eina socialinės medijos?

34:58 Kur kurti naują turinį?

37:13 Trys Kubai

45:38 Kaip pasiekti 100 tūkstančių subscriberių?

49:55 Contribee – AČIŪ!

52:43 Žiūrovų klausimai

1:06:33 Atsisveikinimas

Naujausius „Power Hit Radio“ ir „Žaidimų balso“ tinklalaidės epizodus žiūrėkite kiekvieną ketvirtadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play, „Žaidimų balso“ Youtube kanale bei „Power Hit Radio“ Youtube ir Facebook paskyrose!

„Žaidimų Balso“ tinklalaidė – visiems kompiuterinių žaidimų fanams. Prie mikrofono esantys Edgaras Kožuchovskis, Rokas Lukošaitis ir Sigitas Vyšnauskas visada pasidalina šviežiausiomis žaidimų industrijos naujienomis. Visa trijulė yra tikri „geimeriai“, tad dalijasi savo patirtimi ir patarimais skaitmeniniuose pasauliuose. Kiekviename epizode atsakoma ir į žiūrovų klausimus bei paliečiamos visiems žaidėjams rūpimos temos, tad turinį kuria ne tik vedėjai, bet ir žiūrovai. Žaidimai, žaidimų technika, esportas ir dar daugiau – kiekvieną savaitę Jūsų ekrane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų