• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švelnėjant karantinui, lietuviams vėl atviros Lenkijos parduotuvės. Nuo šiol grįžus iš šios šalies nebereikia izoliuotis. Tiesa, tai galioja tik paskiepytiems arba persirgusiems kovidu. Lietuviai iš karto puolė tuo pasinaudoti.

Švelnėjant karantinui, lietuviams vėl atviros Lenkijos parduotuvės. Nuo šiol grįžus iš šios šalies nebereikia izoliuotis. Tiesa, tai galioja tik paskiepytiems arba persirgusiems kovidu. Lietuviai iš karto puolė tuo pasinaudoti.

REKLAMA

Suvalkų mieste, Lenkijoje, prie vieno populiariausio prekybos centro – vėl stovi mašinų su lietuviškais numeriais. Po ilgos pertraukos, vos tik atlaisvėjo karantinas, lietuviai patraukė pigesnių produktų pirkti.

„Važiavome pasižiūrėti. Paprasčiausiai pasižiūrėti. Na, ir nusipirkome kažką“, – sako iš Šakių atvykusi Irena. 

Irena su vyru Antanu – paskiepyti. Tad jiems, grįžus iš Lenkijos, nebereikės saviizoliuotis. Nuo šios savaitės, grįžus iš šios šalies, izoliuotis nebereikia vakcinuotiems, persirgusiems ir kitiems išimtis turintiems asmenims. Tokiems nebereikia ir COVID-19 testo.

Nuo šios savaitės saviizoliacija neprivaloma ne tik iš Lenkijos, bet ir Estijos, kai kurių Graikijos, Ispanijos salų bei kitų šalių grįžtantiems. Tačiau būtina turėti dokumentus, kad esate paskiepytas ar persirgęs koronavirusu. Vos tik įsigaliojus atlaisvinimams, Lietuvos Lenkijos pasienyje judėjimas iškart intensyvesnis. Štai ir lietuvių pora, gyvenanti Vokietijoje, suskubo į gimtinę.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmą sykį čia sustabdė. Ten Lenkijoje nelabai kam įdomu tie dalykai. Mes ir persirgome, pasiskiepijome. Viską turime. Su visais „navarotais“ kaip sakoma“, – sako iš Vokietijos atvykęs Arvydas.

REKLAMA

Prieš pandemiją lietuviai Lenkijos parduotuvėse išleisdavo kosmines pinigų sumas. Per 2019 metus kaimyninės šalies verslininkams tautiečiai paliko daugiau nei 360 milijonų eurų. Įsisiautėjus pandemijai suma ženkliai nukrito. Per karantiną lietuviai iš Lenkijos prekes pirko internetu. Žmonės pastebi, kad ir pas kaimynus kainos kyla, tačiau važiuoti apsipirkti esą vistiek apsimoka.

Irena iš Šakių pritaria: „Pakilusios, taip. Nuo to laiko, jau metai laiko. Bet nėra taip brangu, pas mus brangiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Iš Vilniaus atvykęs Justas sako: „Kadangi atostogos, tai nusprendėme prasiblaškyti truputį. Ir tuo pačiu apsipirkti, aišku.“

Kiti lietuviai dar tik ruošiasi važiuoti į Lenkiją apsipirkti. Ne už kalnų – Joninės. Viena perkamiausių tautiečių prekių pas kaimynus – alkoholis. Tad nemažai važiuos prieš šią vasaros šventę. Kalvarijos miestelis nuo Suvalkų nutolęs per 40 kilometrų. Vietiniai džiaugiasi atlaisvinimais ir kas paskiepijęs ar persirgęs sako būtinai važiuos pigesnių prekių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nežinia kiek ilgai. Visi važinėja, tai kas čia gausis. Užsienis, restoranai, barai. Per anksti vadžias atleidžia“, – skundžiasi gyventojas.

„Tikrai važiuosim. Mums ar Marijampolė, ar Lenkija tai tas pats“, – sako kiti.

Parodyti dokumentus ar esate paskiepytas, ar persirgęs gali paprašyti tiek Lietuvos, tiek Lenkijos pareigūnai. Kaimyninėje šalyje taip pat jau nereikia izoliuotis, jei yra susiformavęs imunitetas. Lenkijos pareigūnams jau teko apsukti kelis lietuvius, kurie perdaug atsipalaidavo. Į Lenkiją įvažiavo neturėdami jokių įrodančių dokumentų, kad gali laisviau keliauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų