Lietuviai masiškai keičia senus automobilius į elektrinius paspirtukus ir dviračius

Lietuviai masiškai keičia savo senus automobilius į elektrinius paspirtukus bei dviračius. Tokią tendenciją pastebėjo Aplinkos projektų valdymo agentūra. Esą nauji elektriniai paspirtukai žmones vilioja daug labiau nei galimybė gauti 1000 eurų naujam automobiliui ar dėvėtam elektromobiliui. Tiesa, automobilių rinkos specialistai kritikuoja šias pinigų dalybas ir sako, kad seni automobiliai iš gatvių dingsta tik šalies didmiesčiuose. 

Jei vairuojate seną automobilį, valdžia jums turi pasiūlymą – savo seną transporto priemonę priduoti į metalo laužą, gausite 1000-į eurų, kuriuos galėsit išleisti naujesnio automobilio pirkimui. Ši sistema skatinanti vairuotojus atsikratyti seno automobilio startavo praėjusių metų lapkritį. Per beveik 8-is veikimo mėnesius tokia galybe susidomėjo apie 1000-is žmonių. Jiems jau išmokėta beveik  milijonas eurų.

Vėliau šią sistemą buvo nuspręsta patobulinti. Nuo balandžio už seno taršaus automobilio sunaikinimą jau galima gauti ir kur kas ženklesnę kompensaciją elektromobiliui įsigyti.

„Jeigu iki penkių metų senumo automobilis, elektromobilis, nėra visiškai naujas, tai yra skiriama 2000 eurų kompensacija, o jeigu yra naujas automobilis, elektromobilis skiriama 4000 eurų kompensacija“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovė Austėja Jonaitytė.

 Elektromobilių kompensacijoms valstybė išleido 200 000 eurų.

Tačiau pati populiariausioji trečioji priemonė, kuri nuo gegužės vidurio siūlo seną automobilį iškeisti į dar kitas transporto priemones.

Vis daugiau gyventojų naudojasi šia galimybe ir priduoda savo į metalo laužą, tiesa, jie renkasi ne kompensacijas naujiems automobiliams, o paspirtukus.

Trečiuoju kvietimu valdžia pasiūlė daugiau alternatyvų. 1000-į nuo galima leisti įvairioms prekėms. Metiniam viešojo transporto bilietui, kurio vertė siekia 310-imt eurų. Taip pat galima gauti skirtingo dydžio kompensacijas. Paprastam dviračiui ar paspirtukui – 400-us eurų. Elektriniam dviračiui – 700-us eurų. Elektriniam mopedui arba motociklui – 1000-į eurų.

„Paspirtukų, dviračių kvietimas vadinamasis. Jį mes paskelbėme nuo gegužės 15-os, realiai mėnuo ir savaitė ir paraiškų mes jau turime 775-ias, tai per tokį laiką lyginant su kitomis priemonėmis, tai yra labai daug, populiariausia ši priemonė, lėšų išmokėta trečdalis milijono, 300 000 eurų“, – pasakoja A. Jonaitytė.

Susidomėjusiųjų skambučių –  šimtai per vieną dieną.

„Kuo mažiau keturačių transporto priemonių, automobilių, kuo daugiau paspirtukų, dviračių, tuo sveikiau ne tik patiems žmonėms, bet ir visam miesto mikroklimatui“, – teigia ministras Kęstutis Mažeika.

Visoms priemonėms iš viso valstybė skyrė 5-is milijonus eurų. Anot ministro, jei pinigai iki kitų metų vasario bus išleisti, iniciatyva bus kartojama.

REKLAMA

„Jeigu ta suma bus išnaudota, manau, tikrai surasime papildomų lėšų, kad galėtų kuo daugiau žmonių pasinaudoti šia galimybe“, – kalbėjo K. Mažeika.

Tiesa, automobilių rinkos specialistai aiškina, kad tokia priemonė menkai prisideda prie Lietuvos automobilių parko naujinimo.

„Tos priemonės yra orientuotos tik tais į didmiesčių gyventojus. Dabar įsivaizduokime, jeigu žmogus gyvena regione jam nei tas dviratis nei tas paspirtukas. Ar kažkokios viešojo transporto kažkokie pasiūlymai, net beveik neturi jokios prasmės“, – sako „Autoplius.lt“ atstovas Matas Buzelis.

Esą daug greičiau gyventojus, kurie laiko senus automobilius, gali išjudinti nauji mokesčiai.

„Vidutinė naudoto automobilio kaina Lietuvoje yra apie 4300 eurų. Jeigu žiūrėsime į tokią kainą kaip į visumą, tai koks 100 ar 200 eurų metinis mokestis jau galėtų pakankamai svorio renkantis automobilį“, – pasakoja M. Buzelis.

„Jeigu atsiras ekonominės pasekmės už tai, kad transporto priemonė be techninės apžiūros ar draudimo laikoma bendro naudojimo vietose ar kitose. Ir už tai bus taikomos arba rinkliava, arba mokestis, arba buvimas registre mokamas. Tik tuo atveju bus visos transporto priemonės sutvarkytos“, – teigia transporto atliekų tvarkytojų atstovas Vladimir Jankoit.

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje įsigalioja automobilių registracijos mokestis, kurio dydis priklausys nuo transporto priemonės taršos.

Tiesa, senų automobilių savininkams tai jokios įtakos neturės, mokestis bus taikomas tik pirmą kartą registruojant automobilį Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
H
Hmm
2020-07-06 12:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepažystu nei vieno kuris savo 3000 eu vertes automobili iskeistu i paspirtuka ar dvirati.
Atsakyti
-3

V
Vytautas
2020-07-06 14:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ypač tinkamas kaimo keliams ir senyvo amžiaus žmonėms
Atsakyti
0

V
Vytautas
2020-07-06 14:26:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ypač paspirtukai tinka senyvo amžiaus žmonėms ir kaimo vietovėse
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų