Lazdijų rajono merė: dalis maistu nepatenkintų migrantų šlapinasi ir tuštinasi į termo indus valgo tik 4 produktus

Nelegalių migrantų krizę bene labiausiai išgyvena pasienio savivaldybės, ištiesusios pagalbos ranką ir sutikusios pasirūpinti pabėgėlių apgyvendinimu. Pasak Lazdijų rajono merės Ausmos Miškinienės, dalis migrantų yra itin išrankūs maistui, nemandagūs, o gamtinius reikalus atlieka į termo indus.

Apie pabėgėlių gyvenimo sąlygas merė papasakojo naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis".

Mere, ar jiems (nelegaliems migrantams – red. past.) yra užtikrintos ir kokios yra užtikrintos sąlygos? Jie turi dušus, tualetus, higienos priemones, ar mes juos turime pirkti?

Sąlygos tikrai nėra geros, jos yra patenkinamos. Šiai dienai yra tualetas viduje ir vieta nusiprausti. Yra miegmaišiai, lovos yra pastatomos. 3 kartus per parą atvežamas maistas. 3 kartus maitinami suaugę žmonės, o vaikai, paaugliai maitinami 4 kartus.

Teritorija yra aptverta, todėl motinos su mažamečiais vaikais, vyrai, gali išeiti į kiemą saugant VSAT pareigūnams. Sąlygos minimalios, tačiau iš to, ką girdime, ką mums sako VSAT pareigūnai ir tie, kurie maitina, jie šiomis sąlygomis nėra patenkinti. Jie nori kitokio maitinimo, jie yra labai išrankūs maistui, jie nori geresnių sąlygų.

Kaip suprantu, visiems pabėgėliams tualetas ir dušas yra vienas, taip? Šampūnai, skutimosi priemonės, dar kažkas – jie turi jų, ar mes jiems turime pirkti?

Buvusiame židinio pastate yra buvęs vaikų darželis, tai tų tualeto zonų yra ne viena, tačiau jos, kaip sename pastate, nėra visos puikiai veikiančios ir 70-čiai žmonių naudotis tikrai reikia ir palaukti, ir prižiūrėti, nėra paprasta.

Dėl higienos reikmenų – dalimi rūpinasi savivaldybė, taip pat padeda „Caritas“. Higienos reikmenys ilgą laiką nebuvo skiriami, buvo situacijų, kada tiesiog saugantys pareigūnai nupirkdavo ir moterims reikalingų higienos priemonių, ir kitos reikiamos atributikos, kaip muilas ir visa kita.

Didžiąja dalimi tai yra savivaldybės rūpestis, taip kaip ir šiukšlės, maitinimas, teritorijos priežiūra ir paruošimas, biotualetų pastatymas pareigūnams ir taip toliau.

REKLAMA

Sakote, kad maistui jie išrankūs. Kokių pageidavimų jie turi?

Praėjus gerai savaitei, iš principo galima teigti, kad yra keturi produktai, kuriuos jie valgo. Tai paukštiena, ryžiai, fermentinis sūris ir makaronai. Košės, sriubos, jautienos troškiniai, žuvies kepsneliai yra maistas, kurio kiek nuvežama, tiek iš principo yra parvežama.

Dėl to, kaip elgiamasi su maistu, kaip elgiamasi su tuo, ką gauna, tai iš tikrųjų turėjome ir itin sudėtingų atvejų, kuomet į termo indus yra šlapinamasi ir tuštinamasi. Situacija yra tikrai sudėtinga, dėl to bendruomenė įsiaudrinusi ir mes stengiamės nekaitinti situacijos, bet nuraminti.

Turint tiek informacijos, kiek mes jos turime dabar, yra tikrai labai sudėtinga.

Ar jų poreikių reiškimas yra mandagus, ar jie irgi įsiaudrinę ir pyksta ant mūsų? Kokiu būdu su jais susikalbama, ar jie kalba angliškai?

Būryje žmonių yra įvairių charakterių. Kuriame kontinente mes begyventume, turbūt yra taikių ir nelabai taikių žmonių. Ir šioje situacijoje tikrai būna visko.

Jie šiek tiek kalba angliškai, kai kurie kalba rusiškai, bet išreiškiami poreikiai yra tikrai labai lengvai suprantami ir stebint kūno kalbą, ir matant elgseną.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2021-07-18 21:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo,vykdykite šitų isgamu reikalavimus,o mūsų žmonės tegul toliau brenda į vargo nuosmukį.
Atsakyti
-15

.
.
2021-07-18 21:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isvis tokiems neduociau nei kasnio
Atsakyti
-15

A
Asta
2021-07-18 21:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip vadinti tokius dvikojus padarus?
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (155)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų