tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupę“, politinės korupcijos byloje – naujas puslapis. Vilniaus apygardos teismui balandį išteisinus visus kaltinamuosius, bylos imasi Apeliacinis teismas, nes skundus pateikė ir sprendimu nepatenkintas prokuroras, ir dalis išteisintųjų.

Koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupę“, politinės korupcijos byloje – naujas puslapis. Vilniaus apygardos teismui balandį išteisinus visus kaltinamuosius, bylos imasi Apeliacinis teismas, nes skundus pateikė ir sprendimu nepatenkintas prokuroras, ir dalis išteisintųjų.

REKLAMA

O pirmasis posėdis prasidėjo tradiciškai – bandymu nušalinti prokurorą ir teisėjų kolegijos pirmininką. Raimondo Kurlianskio advokatas tvirtina, kad kitoje korupcijos byloje specialiuoju liudytoju buvęs teisėjas dabar bandys įsiteikti Specialiųjų tyrimų tarnybos vadui.

Po penkių mėnesių pertraukos teismo rūmuose – vėl tie patys veidai. Apygardos teismui nusprendus, kad Raimondo Kurlianskio Eligijui Masiuliui perduoti 106 tūkst. eurų degtinės dėžutėje tėra „paskola“, o ne kyšis, dar sykį bylos medžiagą persvarstys Apeliacinis teismas. Ir šitaip procesas tęsiasi jau septintus metus.

„Pirmiausia, tikiuosi teisingumo. Visada, kai įžengi į teismo pastatą, tikiesi teisingumo“, – sako buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

REKLAMA

Tik Masiulio ar Kurlianskio teisingumas visai kitaip atrodo prokurorui, kuris ir apskundė Apygardos teismo verdiktą. Justo Lauciaus nuomone, Masiulis pinigus ėmė veikdamas koncerno „MG Baltic“, persivadinusio į „MG grupę“, interesais.

REKLAMA

„Buvo tai paskola ar nebuvo paskola, jeigu skaitytume pirmosios instancijos teismo nuosprendį, visiškai nesvarbu, nes išteisinimas grįstas tuo, kad teismas nenustatė jokio korupcinio susitarimo“, – kalba R. Kurlianskis.

Visgi pirmosios instancijos teismo sprendimą skundžia ir buvę kaltinamieji. Jie mano, kad teisėsauga įrodymus prieš juos rinko neteisėtai.

„Tam tikri veiksmai, kurie buvo padaryti vykdant kriminalinę žvalgybą ir renkant duomenis, dar prieš ikiteisminį tyrimą, buvo galimai pažeisti įstatymai“, – teigia E. Masiulis. 

REKLAMA

Tačiau pirmiausia buvę kaltinamieji ir jų advokatai nusitaikė į teisėjų kolegijos pirmininką. Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius teismo salėje pareiškė, kad teisėjas Albinas Bielskis gali būti šališkas. Advokatas beda į 2019-ųjų skandalą, kai STT kratė korupcija įtartus advokatus ir teisėjus, dalis jų buvo ir iš Apeliacinio teismo. Pasak Danėliaus, specialiaisiais liudytojais tąkart buvę teisėjai darbo neteko, tačiau Bielskis bylas nagrinėja ir toliau.

REKLAMA
REKLAMA

„Albino Bielskio, kaip teisėjo, karjera niekados nesusvyravo, niekas jam nereiškė priekaištų ir jo procesinis statusas niekad nebuvo paviešintas, jis niekada neaptartas teisėjų savivaldoje. Kitaip tariant, karjera nėra sugadinta“, – tikina G. Danėlius.

Danėlius tiesiai šviesiai rėžia, kad Bielskis esą atidirbinėja STT vadovui Žydrūnui Bartkui, kuris buvo viešai kritiškai pasisakęs apie „MG Baltic“ bylos kaltinamuosius, o jo kadencija baigsis kaip tik tada, kai suplanuoti paskutiniai šios bylos posėdžiai. Jei teismas Masiulį ir Kurlianskį pripažintų kaltais, STT vadovui Bartkui tai esą pagelbėtų siekiant antros kadencijos.

REKLAMA

„Prielaida, kad teismo procesas gali nesugadinti ir Bartkaus karjeros“, – sako G. Danėlius.

Pats teisėjas Bielskis teismo salėje tai pavadino „šypseną keliančiomis insinuacijomis“. Jis pripažino, kad teisėjų byloje buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. O tai yra vienas žingsnis iki įtariamojo. Tačiau jis neigia ryšius su STT.

„Nei su Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovais, nei su advokatais nesu sudaręs sandorių, neturiu jokio suinteresuotumo nagrinėti bylą šališkai, neturiu pagrindo nusišalinti nuo šios bylos“, – komentuoja A. Bielskis.

REKLAMA

Pasitarę kiti du teisėjai Bielskio nenušalino. Apygardos teismo išteisintas Šarūnas Gustainis nušalinti nuo bylos vėl bandė ir prokurorą Laucių, neva jis ikiteisminiame tyrime iškraipė faktus. Tačiau teisėjų argumentai irgi neįtikino.

„Ką maniau esant reikalinga pasakyti, pasakiau teisiamojo posėdžio metu, nuo komentarų susilaikyčiau“, – sako prokuroras Justas Laucius.

Vėl nagrinėti bylos teismas rinksis spalio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų