Kretingoje nerimo banga dar tik kyla: žmonės galvoja apie blogiausią

Dar vienas koronaviruso židinys pajūryje. 22 seneliai ir 5 darbuotojai užsikrėtė Kartenoje esančioje slaugos ligoninėje. Mažiau nei tūkstantį gyventojų turinčio miestelio bendruomenę sukaustė baimė. Žmonės spėja, kad virusą į ligoninę atnešė keliuose darbuose dirbę medikai. O čia gulinčių pacientų giminaičiai skundžiasi, kad negauna jokios informacijos apie savo artimųjų būklę.

Naujas koronaviruso židinys pajūryje. Kartenos miestelyje esančioje slaugos ligoninėje virusas nustatytas 22 iš 28 čia gulinčių pacientų, dauguma jų – senukai. Užsikrėtė ir 5 iš 14 darbuotojų. Ligoninė šiuo metu izoliuota bei aptverta STOP juostomis. Čia budi policija.

„Iš visų ligonių tiktais dviem temperatūra yra 37,2. Ir jokių tokių simptomu, kurie tikrai parodytų, kad jie yra užsikrėtę, tą, ką mes girdim visur – plaučiai, kosulys ar kitos problemos. Taip, visi ligoniai, kurie čia yra, garbaus amžiaus ir jie kiekvienas turi savo ligų puokštę“, – sako Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kartena, Kretinga

Visi ligoninėje dirbantys medikai privalo izoliuotis, dabar vietos valdžia intensyviai ieško, kas juos pakeistų. Visuomenės sveikatos centro specialistai nurodė slaugos ligoninės pacientų niekur neiškelti, nebent labai pablogėtų jų sveikata. Tuo metu beveik tūkstantį gyventojų turintį Kartenos miestelį sukaustė baimė.

„Neramu, labai neramu. Maža bendruomenė ir labai tokia ekstremali situacija. Pergyvena. Manau, kad skambučių sulauksime labai daug. Labai daug bus nerimo“, – pasakoja Kartenos seniūnė Arūnė Putvinienė.

Taip pasakoja ir gyventojai.

„Stengiamės nesiartinti jau ten taip arti. Turiu ir močiutę, va, jau sužinojo, stengiasi jau nebeeiti niekur iš namų.“

„Šį rytą girdėjau. Dukra iš karto paskambino, kad, mamyt, „nevadalokis“, nes esi baisiai drąsi.“

„Reiks nueiti pas gydytoją, nežinau. Nu, nežinau kaip bus. Bijau. Bijau pilna to žodžio prasme.“

Slaugos ligoninėje guli žmonės iš viso Kretingos rajono. Tarp jų ir klaipėdiečio Kazimiero 84-erių mama. Vyras sako, kad iš slaugos ligoninės negauna jokios informacijos apie artimiausio žmogaus sveikatą.

REKLAMA

„Aišku, norisi žinoti, kaip ten yra, nes tuo labiau, kad ji mama, neseniai persirgo plaučių uždegimu. Ne šitoj, Kretingoj buvo. Tai gal jai ten ir blogiau kažkas. Sakau, nieko nežinau. Skambina pažįstami, draugai, klausia, kaip, o aš nieko negaliu kol kas pasakyti“, – teigia klaipėdietis Kazimieras.

Kaip į slaugos ligoninę pateko virusas, kol kas niekas pasakyti negali. Kazimieras pasakoja, kaip griežtai įstaigos personalas laikėsi karantino.

„Sąlygos ten tikrai buvo griežtos. Higienines priemones nuveždavau, tai atidarydavo sesutė duris, pasakydavo – pasitraukit, padėk. Ji ten nupurkšdavo, pats atsitrauki, uždaro duris.“

O štai karteniškiai mano, kad virusą į ligoninę atnešė medikai. Esą viena jų dirbo ir dabar uždarytoje Kartenos poliklinikoje ir slaugos namuose.

„Gydytoja, gydytoja, skaityk. Ir čia priima šeimos gydytoja, ir ten.“

„Medikai atnešė, o iš kur daugiau. Nu, tie kur dirba ten. Juk vis tiek bendravo jie tarp savęs.“

Tiesa, Visuomenės sveikatos centro atstovai to patvirtinti kol kas nesiryžta. Tačiau sako, kad ankstesnio patikrinimo metu šioje slaugos ligoninėje buvo nustatytas ne vienas pažeidimas.

„Jeigu pacientas sukarščiavo, nepriimti buvo sprendimai dėl tolimesnių veiksmų. Dėl srautų valdymo, dėl toje pačioje įstaigoje, dėl darbuotojų persirengimo patalpos ir tvarkos. Nelabai kokie „superiniai“ pažeidimai, bet jie yra esminiai“, – kalbėjo Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Slaugos ligoninė yra antrasis tokio tipo koronaviruso židinys pajūryje. Virusas siautėja ir uostamiestyje esančiame hospise. Čia jau mirė 3 pacientai.


Rašyti komentarą...
K
Kieno
2020-04-29 21:17:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl neatsakingas požiūris atneš mirčių?
Atsakyti
-3

G
Gintaras
2020-04-29 22:46:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tą atsakomybę rasi, kai visi laisvi kaip trusikų gumos...
Atsakyti
0

L
Liga
2020-04-29 22:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi buvo tas pats kovo pradžioje tik temperatūra ir kaulus biski maudė vakarais ypač paskambinau daktariai ta ta sako gal koks persalimas ir viskas jokiu tyrimų taip ir praėjo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų