Kraupus radinys Nemuno pakrantėje Kaune: įtaria benamius

Vaikštinėdami Nemuno pakrante gyventojai aptiko nemalonių radinių – besimėtančias nupjautas gulbių galvas. Šančiškiai įtaria, kad taip žiauriai sparnuočius nugalabijo žmonės, greičiausiai benamiai. Policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. 

Žemuosiuose Šančiuose prie Nemuno gyventojus išgąsdino vaizdai – nupjautos gulbių galvos. Pakrantėje sujudimas – atvykę ir policijos pareigūnai. Jie apžiūri vietovę ir renka įkalčius. Paukščio liekanos mėtosi visai šalia dviračių ir pėsčiųjų tako, kuriuo mėgautis gamta kasdien traukia šimtai žmonių, kiti atvyksta palesinti žiemojančių sparnuočių. Prie žmonių pripratusios gulbės, tikėdamosis gardesnio kąsnio, ir traukia artyn.

Vietiniai gyventojai pašiurpę – jie įtaria, kad sadistiškai su karališkaisiais paukščiais pasielgė būtent žmonės, greičiausiai benamiai. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupus radinys Nemuno pakrantėje Kaune: įtaria benamius

„Aš manau, kad čia žmogaus, nes kūno nėra, o galva nukirsta. Šiurpokas radinys, nes Šančiai tikrai myli paukščius, globoja. Mes ir žinomi dėl to, gulbių labai daug žiemoja, ančių. Ir kad šitaip kažkoks pasielgtų – tai netikėta, ir kraupu ir nemalonu“, – sako Žemųjų Šančių gyventoja Rita Namikė.

„Yra žiaurumas žmogaus, jau čia žiaurumas, vietoj to, kad prižiūrėtų tuos gyvūnėlius, dar žudo“, – pasakoja Žemųjų Šančių gyventoja Tatjana Gylienė.

„Pikta, kad tokie dalykai vyksta. Valgyt, atrodo, parduotuvėse ir tos mėsos yra“, – teigia Žemųjų Šančių gyventojas Paulius Isiūnas.

Šančiškiai sako, kad per savaitę tai jau antrasis toks sukrečiantis radinys:

„Aną kartą buvo suaugus gulbė, dabar gulbiukas, nes pilkos plunksnos matosi.“

„Ir kirsta kitoj vietoj, aš tą kur buvau radęs, tai buvo trumpiau nukirsta.“

O įtarimus, kad gulbes nugalabijo žmogus sustiprina apžiūrėtos žaizdos. Esą pjūvis kone lygus, nelaimėlės kaklas nukirstas arba nupjautas. Į pakrantę užklystantys laukiniai žvėrys – lapės ar kiaunės dabar gal ir pagautų kokį nusilpusį ar sužeistą paukštį, bet jos grobį doroja kitaip. 

REKLAMA

„Žaizda būtų išdraskyta, ir gyvūnas nepalieka, kad taip mėtytųsi, jis nusitempia grobį“, – kalbėjo P. Isiūnas.

„Tiktai žmogaus, jei būtų gyvulio, tai būtų apkramtyta, o ten tiesiog nukirsta ar nupjauta“, – sako T. Gylienė.

„Tikrai nenupjaus galvos. Lapė taip, bet procesas kitoks. Ir tuo labiau, kad numest, čia jau virš cinizmo, tiesiog ant dviračių tako“, – pasakoja R. Namikė.

Policijos atstovai apžiūrėję šiurpius radinius upės pakrantėje, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Panašu, jog gulbei galva buvo ar nupjauta ar nukirsta, kiek pirminiai duomenys leidžia spęsti, todėl pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė – net laisvės atėmimas iki vienerių metų“, – teigia policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Pareigūnai prašo gyventojų pranešti apie paukščių žiemovietėje ar kur netoliese besisukiojančius įtartinus asmenis, gal bandančius sučiupti sparnuočius. Įtarimų, kad pakrantę pamėgusias gulbes žudo piktadariai buvo kilę ir prieš pora metų.

Prieš gerą dešimtmetį buvo sulaikytas kaunietis, kuris išdorotas gulbes pardavinėjo kaip žąsis, o už paukščius prašęs tuometine valiuta – keliolikos litų. Jis tąkart prisipažino nudobęs 5 baltakakles.


Rašyti komentarą...
A
Anas
2021-02-25 21:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius benamius čigonus utilizuot
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų