Koronavirusas negąsdina: Dievas sprendžia, ar sirgsime

Naujasis koronavirusas didelę grėsmę kelia visam pasauliui – apie tai pirmadienį skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, mat pastarosiomis dienomis aiškėja vis naujų pavojingų detalių apie mirtinos ligos plitimą. Naujasis koronavirusas jau pražudė per 1000 žmonių. O užsikrėtusiųjų skaičius už Kinijos ribų perkopė per 300.

Naujojo koronaviruso epidemija siejama su egzotiškos mėsos turgumi Kinijos Uhane: manoma, kad virusas išsivystė šikšnosparnių organizme ir žmonėms galėjo būti perduotas per kitus gyvūnus – skujuočius ar gyvates.

Mirtį pasėjusi įvykių grandis iki šiol miglota, bet čia – Indonezijos Manado turguje – kepti šikšnosparniai dėl koronaviruso epidemijos netapo mažiau populiarūs:

„Visada išsiparduodame, net pritrūksta.“

„Kasdien parduodu 50-60 šikšnosparnių. Jei koks vakarėlis – tai ir 5-600.“

O čia į lėkštę restorano klientams pilamas tradicinis šikšnosparnių karis. Vietiniai įpročių nekeičia, esą Indonezijoje virusas dar neaptiktas.

„Netikiu, kad čia virusas. Visada tai valgome. Dievas nusprendžia, ar susirgsime.“

Kol vieni kliaunasi Dievo valia, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėja pasaulį nesnausti, esą naujasis virusas kelia labai didelę grėsmę. Ženevoje prasideda dvi dienas truksiantis šimtų mokslininkų ir daugybės šalių delegacijų posėdis. Pastarosiomis dienomis atsiranda vis daugiau nerimą keliančių duomenų apie koronavirusą. Vakar skelbta, kad jis aptiktas ir pas žmones, neturėjusius kontakto su Kinija, ir kad dabartinis viruso plitimas – tik ledkalnio viršūnė.

Pirmadienį Japonija jau perspėja virusą aptikusi pas du Kinijoje buvusius žmones, kuriems anksčiau atlikti tikrinimai jokio užsikrėtimo nerodė.

„Mes vis dar esame labai ankstyvoje šio viruso pažinimo stadijoje: kaip jis plinta, koks jo šaltinis, inkubacinis periodas, požymiai, ligos sunkumas“, – sako PSO atstovė Fadela Chaib.

REKLAMA

Pasauliui bandant įminti naujojo koronaviruso paslaptis, Pekinas skelbia apie 108 naujas mirtis. Oficialus aukų skaičius perkopė tūkstantį.

„Mirčių skaičius pasiekė 1016. Patvirtintų užsikrėtimų 42 tūkst. Įtariame dar 21 tūkst. atvejų“, – pasakoja sveikatos komisijos atstovas Mi Feng.

Už Kinijos ribų užsikrėtusių koronavirusu skaičius jau perkopė per 300.

Baimė didėja ir kitur

Baimė didėja ir pavojų jau paskelbusioje lietuvių pamėgtoje Britanijoje. Sekmadienį skelbta, kad Braitone dėl apsikrėtusio mediko buvo uždarytas medicinos centras, o Southamptone dabar dar ir uždaryta Šv. Marijos mokykla, kurioje nustatytas susirgimas nauja mirtina liga po apsilankymo Kinijoje.

Tiesa, pasaulį raminti bando JAV prezidentas. Amerikoje jau fiksuoti 12 susirgimo atvejų.

„Virusas, apie kurį kalbame, daug žmonių sako, kad jis išnyks balandžio mėnesį kartu su šiluma. Kai ateis šiltas oras“, – teigia JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

PSO, be kita ko, giria Kinijos pastangas gydant pacientus ir bandant izoliuoti viruso židinius. Virusas sukelia ūmų kvėpavimo takų sutrikimą ir nėra jokio specifinio gydymo.

Pasaulio vaistų gamintojai skuba sukurti vaistų ir vakcinų nuo viruso, nors įprastai tai trunka ne vienerius metus. Tiesa, vilties žiburys suspindo Jungtinėje Karalystėje, kur vieni tyrėjai jau pradėjo vaistų eksperimentus su gyvūnais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų