Konservatoriai užsakė apklausą, kurių partijų rinkėjai linkę labiausiai skiepytis, o kurių – ne

Valdantieji konservatoriai nusprendė savaip išsiaiškinti, kas Lietuvoje nori skiepytis nuo koronaviruso, o kas ne. Tėvynės sąjunga užsakė apklausą ir gavo rezultatus, kurių partijų rinkėjai vakcinuotis traukia sparčiausiai, o kurių politinių jėgų gerbėjai skiepų nauda netiki.

Atsakymai kaip tyčia palankiausi patiems konservatoriams. Kitos partijos dėl tokios iniciatyvos kraipo galvomis, iš šiltųjų kraštų Landsbergiui riebų atsakymą pasiuntė ir vandeniu gydytis siūlantis Uspaskichas. O patys Seimo nariai dar ketvirtadienį stojo į eilę tirtis, ar po skiepų jau turi antikūnų.

Iš viso 83 parlamentarai užsiregistravo išsitirti, ar praėjus mėnesiui po pirmojo „AstraZenecos“ skiepo jiems jau susiformavo imunitetas. Visi dabar nori vieno svarbiausio dalyko.

„Antikūnų. Tokio kiekio, kuris leistų sakyti, kad formuojasi imunitetas. Ir laukiam antro skiepo, kuris bus birželio vidury“, – sakė konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

„Šventės, tikiuosi, kad bus antikūnų tiek, kad paleis mane laisvą lakstyt ir daryt, ką noriu. O jei rimtai, esu jau persirgęs, tai vieną šventę turėjau, daugiau jų nenoriu turėt“, – pasakojo konservatorius Vytautas Juozapaitis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo nariai ir ministrai pradėjo skiepytis „AstraZeneca“ vakcina

Už kraujo tyrimus seimūnai turi susimokėti – 18 eurų.

„Tikiuosi, kad bus pakankamai antikūnų, kad galėčiau drąsiau bendrauti su aplinkiniais“, – teigė valstietis Linas Kukuraitis.

Pasak Seimo Pirmininkės, rezultatai leis apsispręsti, ar parlamentarai galės grįžti į normalų darbą salėje, ar teks vėl kovoti su lūžtančiomis sistemomis ir dirbti nuotoliu.

„Kada neliks fizinių barjerų Seimo salėje, galbūt ir balsavimus kitaip galėtume organizuoti. Tai lengviau atsakyti į šitą klausimą, kai turim kuo daugiau informacijos apie Seimo narių sveikatos būklę“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Atsakymai apie antikūnų kiekį Seimo narius turėtų pasiekti per dieną-dvi.

Konservatorių apklausa parodė, kurios partijos rinkėjai labiausiai palaiko už skiepus

O politikai sužinojo ir kitokių naujienų. Pasirodo, konservatoriai užsakė apklausą, kurių partijų rinkėjai didžiausi skiepų nuo Covid-19 palaikytojai, o kurie – priešininkai. Sutapimas ar ne, bet labiausiai rezultatai širdį glosto patiems užsakovams dešiniesiems. Planuojantys pasiskiepyti pareiškė net 76 proc. konservatorius palaikančių respondentų.

REKLAMA

„Neįtikinėjom niekaip savo rinkėjų ypatingai“, – sako konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Nedaug nuo konservatorių gerbėjų atsilieka Liberalų sąjūdžio ir socialdemokratų rinkėjai. Ketinantys skiepytis atsakė ir 6 iš 10 Laisvės partijos rinkėjų. O valstiečių gretose tokių – 46 procentai. Didžiausi skeptikai – Lenkų rinkimų akcijos ir darbiečių rinkėjai, pastarųjų gretose vakcinuotis žada mažiau nei trečdalis.

„Kitų partijų atstovai turėtų į tai žiūrėti labai rimtai ir raginti savo rinkėjus skiepytis, paaiškinti to naudą. Tiek ir Viktoras Uspaskichas ar kiti turėtų savo rinkėjams pasakyti, kad, mielieji, tai yra labai svarbus procesas“, – pasakoja G. Landsbergis.

Tik štai Uspaskichas išsižadėti savo šarlatanizmo nė negalvoja.

„Visi politikai propaguoja, reklamuoja vakcinas, aš reklamuoju vandenį“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich.

Šiltuose kraštuose dienas leidžiantis europarlamentaras ne tik toliau siūlo visiems neva stebuklingą nuo viruso apsaugantį vandenį, dėl kurio jau buvo sukėlęs didelį skandalą, bet ir feisbuke papasakojo, ką mano, kad skiepytis linkę vos 30 procentų jo partijos rinkėjų.

„Mane tai džiugina. Žinot, kodėl? Tai parodo, kad darbo partijos elektoratas tie, kurie nori gyventi sveiką gyvenimo būdą. Mūsų Darbo partija nėra tokie kaip banda, kuriems pasakė šertis kažkokia chemija ir visi šeriasi, narkotikus leist – ir visi narkotikus pradeda vartoti“, – kalbėjo V. Uspaskich.

„Malūnai su meduoliais sumaišyti. Tikrai neturėtų išvis tokia apklausa būti. O konservatoriai galėtų įdėti daugiau pastangų, nes jų Vyriausybė, kad vakcinacijos procesas būtų daug sklandesnis“, – sako Lenkų rinkimų akcijos narė Rita Tamašunienė.

„Kur rinkėjai mažiau skiepijasi, jų vadovai arba neigia skiepus, arba tyli. Gal laukia kokios kitos valstybės skiepų, nežinau“, – pasakoja Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

Apklausa nesužavėti ir opoziciniai valstiečiai ir socdemai.

„Turėtume labai skeptiškai vertinti apklausas, kurias užsako politinės partijos. Aš tikrai matau, kad žmonės susiskaldę ne pagal politines pažiūras dėl skiepijimosi“, – teigia opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

„Tokie dalykai dar labiau ne vienija tautą, o skaido. Maždaug, konservatorius – tai visi bus su reikiamu antikūnų kiekiu, o jau ne konservatoriai tai bus „bekūniai“. Taip neturėtų būti“, – kalbėjo socialdemokratas Algirdas Sysas.

O koalicijos partneriams liberalams apklausa kelia šypseną.

„Nedaryčiau iš to toli einančių išvadų“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Konservatoriai mano, kad vakcinavimas yra politinis klausimas, tad raginti skiepytis privalo ir politikai. Dalis kitų partijų siūlo tai palikti medikams ir kitiems ekspertams.


Rašyti komentarą...
N
Na
2021-04-23 07:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnumui nėra ribu
Atsakyti
-3

V
Visiška
2021-04-23 07:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smegenų atrofija
Atsakyti
-1

N
Nu
2021-04-23 08:21:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matot kas valdžioje. Koncervatorias dar smėlio dėžėje žaist. O nusenusiams į prieglauda.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų