REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Be priežiūros kiemuose paliktus nebenaudojamus automobilius savivaldybė, neatsiradus jų šeimininkams, ne tik nutemps  – savo dienas tokios transporto priemonės baigs metalo krūvoje ir bus sunaikintos. Vilniaus miesto savivaldybė per dvejus metus nutempė 240 neprižiūrimų automobilių.

Be priežiūros kiemuose paliktus nebenaudojamus automobilius savivaldybė, neatsiradus jų šeimininkams, ne tik nutemps  – savo dienas tokios transporto priemonės baigs metalo krūvoje ir bus sunaikintos. Vilniaus miesto savivaldybė per dvejus metus nutempė 240 neprižiūrimų automobilių.

REKLAMA

Savo apleistų transporto priemonių neradę gyventojai kartais pamano, kad juos pavogė, pasitaikė ir atvejų, kai supratę, kas įvyko, įpykę gyventojai savivaldybės darbuotojus apmėto stiklainiais. Arba užsirakina savo automobilyje ir neleidžia jo nutempti.

Kieme Žirmūnų mikrorajone stovi net 3 nenaudojami ir neeksploatuojami automobiliai. Savivaldybė automobilių savininkus ragina kuo skubiau patraukti juos iš bendro naudojimo vietos, o to nepadarius savivaldybė automobilius turės išvežti pati ir vėliau juos gali ištikti pats blogiausias likimas – automobilio „egżekucija“.

Ji jau vykdoma pirmajam savivaldybės nutemptam neeksplotuojamam ir netvarkingam automobiliui, kurio savininkas taip ir neatsirado ir pats savo transporto priemone nepasirūpino. Tokia baigtis gali ištikti ir tokius  apleistus automobilius. Tarp jų ir kieme stovinti „Škoda“, su užrašu „Vaikų apsaugos tarnyba“. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, savivaldybės priverstinai nuvežamų neeksploatuojamų transporto priemonių sąraše, kuriame atsidūrę automobiliai turi būti patraukti iki liepos galo, „Škodos“ kol kas dar nėra. Šio Žirmūnų mikrorajono gyventojai sako, kad jiems jau įkyrėjo jų kieme stovintys puvėkai.

REKLAMA

„Ir gi gal jau antras mėnuo kaip stovi. Buvo ratas nuleistas. Mačiau vieną kartą atvežė ratą kitą, mačiau, kad vyrukas kažką darė su ratu. Tų trantų tai va pilna. Pilni kiemai.“

„Pavojingas čia daiktas yra. Vadinasi pavojinga atlieka. Čia gali ir tepalas išbėgti, gali akumuliatorius prakurti, daug kas gali būti. Jis neturėtų taip būti kažkur numestas.“

„Trukdo. Atvažiuoji nėra kur pasistatyti, o stovi sustoję, kaip sakant. Bet ką padarysi, ne gi eisi su pagaliu per galvas daužyti, kad išsivežtų.“

Savivaldybė per dvejus metus nutempė 240 automobilių, bet sunaikinti galės tik 66-is jų kėbulus. Prieš tai automobilio dalys išrūšiuojamos – keliauja į plastiką ar pavojingas atliekas ir tik 5 procentai atliekų yra nepanaudojamos antrą kartą. Dėl 140-ies nutemptų automobilių sunaikinimo savivaldybė dar laukia teismo sprendimo. Mat dėl nenaudojamų automobilių biurokratijos daug – pradedant nuo automobilio savininko identifikavimo, jo paieškos ir perspėjimų susitvarkyti savo automobilius.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės atstovai sako, kad pradėjus priverstinai nutempinėti mašinas, dalis jų šeimininkų susizgribo ir savo turtą išsivežė patys, tačiau buvo ir tokių, kurie tam prieštaravo.

„Viešosios tvarkos automobilis stiklainiais apmėtytas kažkada ir 20 apskritai savininkų atsirado, kurie įrodė savo savininkystę automobilių ir mes juos tuos automobilius jiems grąžinome“, – sako Vilniaus savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas.

Metalo laužo krūvoje gali atsidurti kolekciniai ir netgi antikvariniai automobiliai. Savivaldybė iš kiemų yra nutempusi ir tokių. Na, o tie, kuriems sunku atsisveikinti net su savo nebenaudojama mašina, ima gudrauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tą pačią supuvusią mašiną fiksavom 5-iuose skirtinguose kiemuose. Tiesiog žmonės pamato, kad mes ją užfiksuojame ir nutempiame į kitą kiemą tikėdamiesi, kad mes procedūras turėsim pradėti iš naujo, tai ne – tai nepadės, tai tokių gudravimų buvo. Buvo, kas buvo užsirakinęs automobilyje ir neleido jo nutempti“, – teigia pašnekovas.

Antrina ir asociacijos pirmininkas Vladirmi Jankoit: „Sulaukiame tokių pranešimų elektroniniu paštu arba skambučių su užduotu klausimu, kas pavogė mūsų automobilį. Tai susiskambinus ar susirašant su asmeniu, tikslinant aplinkybes paaiškėja, kad vis dėl to tie asmenys patys jau žinojo, kad jie yra ieškomi, kad jie slapstosi ir po to reiškia pretenzijas, kad jų automobiliai buvo nuvežti.“

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija iš visos Lietuvos per metus sulaukia apie 3-4 tūkstančių žmonių skundų dėl jų kiemuose esančių kledarų. Už neeksploatuojamas transporto priemones kiemuose gresia bauda nuo 70 iki 140-ies eurų,  už pakartotinį nusižengimą – iki 300. Iki šiol savivaldybė ar policija gyventojus perspėdavo skirdami baudą ar prieš išveždami mašiną. Nuo kitų metų sausio Seimas nusprendė tvarką keisti – savininkų nebeperspės,  o iškart skirs administracinę nuobaudą – įspėjimą. Savininkui nesureagavus grės bauda iki 300 eurų arba automobilio konfiskavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų