Kelios mokyklos išbrauktos iš reorganizavimo – vienoje jų dirba Skvernelio sesuo

Vykstanti švietimo įstaigų reforma daug aistrų kelia visoje Lietuvoje, o Kazlų Rūdoje sukėlė tikrą audrą. Mokytojai įtaria, kad reforma politizuota ir galbūt su nepotizmo apraiškomis. Jiems įtarimų sukėlė kelios kaimo mokyklos, kurios kol kas išbrauktos iš reorganizavimo, tai yra prijungimo prie didesnių mokyklų, o vienoje dirba šalies ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sesuo, kitose – tarybos narių šeimos nariai. Tačiau tokius, kai kam įtartinus sprendimus, priima Kazlų Rūdos dauguma, kurią sudaro konservatoriai, o ne Skvernelio valstiečiai, tad premjero seseriai jie galėtų padėti nebent norėdami sukelti skandalą.

Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaimo mokykla turi pagrindinės mokyklos statusą, nors čia tesimoko 69 moksleiviai. Dvi klasės – jungtinės. Jose mokosi įvairaus amžiaus vaikai, nes jų per mažai, kad būtų galima suformuoti pilnas klases. Kazlų Rūdos savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta švietimo įstaigų reforma. Mažos mokyklos jungiamos prie didelių. Siekiama sutaupyti pinigų. Bus mažinami etatai – tiek administracijos, tiek ūkio dalies, tiek mokytojų.

Antanavo mokykla irgi buvo įtraukta į reorganizacijos planą. Tačiau neseniai planas pasikeitė – mokyklos reorganizacija nukelta metams. Pedagogų profesinė sąjunga įtaria, kodėl.

„Mūsų premjero sesuo dirba. Taip pat mes manome, kad tai turi labai didelę politinę įtaką, o į kitas mokyklas nėra atsižvelgiama“, – sako mokytoja Diana Gurevičienė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš mokyklų reorganizavimo išbrauktos kaimo mokyklos kelia klausimų dėl politinių ryšių

Švietimo įstaigų reforma įtarimų kelia ir opozicijai. Iš reorganizacijos kol kas išbraukta ir dar viena maža kaimo mokykla – Jankų. Ji taip pat turi pagrindinės mokyklos statusą. Čia irgi mokosi vos 70 vaikų.

„Mokytojai įtaria, kad, pavyzdžiui, Antanavo mokykla šiuo metu galbūt neliečiama todėl, kad ten dirba pono Skvernelio sesuo“, – pasakoja tarybos narys Valdas Kazlas.

REKLAMA

„Dirba direktore vieno tarybos nario mama, kas, tikriausiai, mes manome, turi įtaką“, – teigia D. Gurevičienė.

Jankų mokyklos direktorės sūnus priklauso Kazlų Rūdos valdančiajai daugumai – konservatoriams. O į švietimo įstaigų reformą visai neįtraukta Plutiškių gimnazija. Ten irgi dirba vieno Kazlų Rūdos tarybos nario šeimos nariai. Jis irgi priklauso valdančiajai daugumai – konservatoriams. Anot mokytojų, reformuoti ketinama ne mažas kaimo mokyklas, o kelis kartus didesnį vaikų skaičių turinčias įstaigas.

„Reforma, mano požiūriu, vyksta be jokio loginio pagrindo, nesiremiant faktiniais duomenimis ir duomenų analize. Viską stengiamasi prastumti tokiu buldozeriniu principu“, – kalbėjo mokytoja Daiva Vaišnorienė.

Kazlų Rūdos meras įtarimus dėl nepotizmo atmeta. Sako, girdėjęs, kad vienoje mokykloje dirba Sauliaus Skvernelio sesuo, tačiau miestelio tarybos daugumoje sprendimus priima iš konservatorių ir komiteto sudaryta dauguma, o Skvernelio valstiečiai ten opozicijoje ir į jų balso valdantieji neklauso.

„Asmeniškai aš su tuo nebuvau susidūręs. Niekas į mane nesikreipė, nei iš premjero aplinkos, nei iš valstiečių žaliųjų aplinkos, kad yra tokia asmenybė, dėl kurios reikėtų priimti atitinkamus sprendimus“, – sako meras Mantas Varaška.

Meras aiškina, kad įtarimų sukėlusioms mokykloms – konkrečiai Antanavo ir Jankų –  duoti vieneri metai pereinamojo laikotarpio. Vėliau esą jos vistiek bus reformuotos – vietoj pagrindinių mokyklų taps pradinėmis ir vaikų darželiais.

„Dalykų mokytojai spėtų pasiruošti papildomai kvalifikuotis kaip ikimokyklinio ugdymo pedagogai, neprarasdami darbo vietų. Aišku, ne visi“, – pasakoja M. Varaška.

Meras sako, kad dar kartą kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad ši pateiktų rekomendacijas dėl vykdomos mokyklų reformos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų