Pirmieji Lietuvoje šeimos darželiai – Kauno rajone: mamos dalinasi įspūdžiais

Kauno rajonas vietų ikimokyklinėse įstaigose trūkumą sprendžia įkūręs pirmuosius Lietuvoje šeimos darželius. Juose prižiūrimi penki mažyliai, tiesa, tėvai naujovę kol kas vertina atsargiai. Švietimo specialistai pripažįsta, kad itin sparčiai augančiam rajonui darželių tiesiog nėra kur statyti, o dar ir miestas pagilino problemą drastiškai padidinęs mokestį ne kauniečių vaikams.

Kas rytą į pakaunėje gyvenančios Jolitos namus skuba mažyliai. Čia nuo vasario pradžios veikia šeimos darželis – naujovė Lietuvoje, kuriai pirmasis ryžosi Kauno rajonas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmieji Lietuvoje: Kauno rajone – šeimos darželiai

„Užsienyje dirbau septynis metus šio modelio darželyje, ir man neliko jokių abejonių, sutikau, lankėm kursus visokiausius, išklausėm daug metodinės medžiagos su psichologais, su logopedais. Aš pati turiu daug praktikos“, – sako vaikų priežiūros paslaugos teikėja Jolita Urbonavičienė.

Šeimos darželyje prižiūrimi penki vaikai, šiuo metu Jolitos namuose jų mažiau, mat draugų gretas išretino peršalimo ligos.

Jolita pasakoja, kad su vaikais ne tik žaidžia, stengiasi pratinti juos ir prie ikimokyklinėse įstaigose įprastos dienotvarkės:

„Kad iš šių namų jiems išėjus į darželį nieko nebūtų naujo. Turim valandėlę ugdomąją veiklą, tada einam į lauką, grįžtam, pietų valgymas, pasakos skaitymas, ruošimasis miegoti, vakarienė ir individuali veikla laukiant tėvelių.“

Sūnų į tokį darželį nusprendusi leisti Ingrida sako, kad laukė vietos ikimokyklinėje įstaigoje, tačiau eilės labai ilgos. Tad kvietimas pasinaudoti tokia galimybe viliojo. Nors prisipažįsta, šeima dar kurį laiką svarstė:

„Pirmą dieną mes iki pietų palikom, antrą dieną jau visai dienai. Labai gerai, kad atsiunčia nuotraukas, kaip vaikas jaučiasi, kad jis linksmas, valgo, žaidžia. Tai labai nuramina. Mes nuo antros dienos pilnai įstojom į tas vėžes.“

Mažieji tokiame darželyje praleidžia visą dieną, tėvams tai nieko nekainuoja, mat šios „auklėtojos“ yra įdarbintos savivaldybės darželiuose ir algą gauna iš biudžeto. Tėvai moka tik už maitinimą, tiesa, jis dukart brangesnis nei įprastame darželyje ir siekia apie 100 eurų, mat maisto tiekėjai porcijas visiems atveža. Pradžioje norinčiųjų steigti šeimos darželius Kauno rajone buvo trys dešimtys, dabar likę 12.

REKLAMA

„Mūsų požiūris į tą žmogų, kad jis be galo mylėtų vaikus, o visa kita mes padedam: mes mokinam, mes aprūpinam baldeliais, aprūpinam poilsio rėžimui reikalinga patalyne ir netgi dalinai žaislais, tėvai apmoka tik maitinimą ir vaikams asmens higienos priemones perka“, – pasakoja švietimo skyriaus vyr. specialistė Asta Simanauskienė.

Kauno rajono savivaldybė šeimos darželiams per metus numačiusi pusė milijono eurų, jei tik bus poreikis. Tiesa, kol kas patys tėveliai dar atsargiai vertina naują paslaugą.

„Mes perklausėm visas eiles, darželių vadovai perskambino visus laukiančius eilėje ir daugelis yra išsprendę. Deja, dar nėra tėvams tai patrauklu, naujiena, jie abejoja, kaip tai atrodys, dėl ugdymo abejoja, koks tai bus ugdymas“, – teigia Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Pakaunėje kuriasi daug jaunų šeimų, tad skaičiuojama, kad šiai dienai jų atžaloms reiktų apie 1000 papildomų vietų darželiuose. Vietų trūkumas ikimokyklinėse įstaigose rajone išties didelė problema. Dar ir Kaunas ją pagilino – mokestį ne kauniečių vaikams miesto darželiuose pakėlęs 16 kartų. Deja, Kauno rajone laisvų sklypų statyti ikimokyklinėms įstaigoms nėra.

„Savivaldybė neturi žemų ir privačių statytojų, kurie pasirengę tai padaryti, spręsime tą problemą ir moduliniais darželiais. Jau yra paskelbtas konkursas moduliniam darželiams ir turėtų apie 400 vietų sukurti naujų iki rugsėjo pirmosios, bet didžiulis poreikis, ir naujai užsiregistravusių vaikų dar padaugėjo“, – kalbėjo J. Petkevičius.

Labiausiai darželių Kauno rajone trūksta Akademijos, NoreIkiškių, Garliavos, DomeIkavos ir Užliedžių apylinkėse.


Rašyti komentarą...
H
Hehe
2020-03-08 09:18:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažieji tokiame darželyje praleidžia visą dieną, tėvams tai nieko nekainuoja, mat šios „auklėtojos“ yra įdarbintos savivaldybės darželiuose ir algą gauna iš biudžeto. Tėvai moka tik už maitinimą. Kaip čia dabar... "Iš vslstybēs biudžeto"?? Kas jie tokie, kad jiems nekainuoja, o kitiems kainuoja?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų